Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип или 4x4 ATV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип или 4x4 ATV

    Здравейте колеги,

    Изправен съм пред дилема.

    А тя е, дали да инвестирам в джипа и да си понясям финансовите последствия (които хич не са малки) или да го продам и да си купя ново ATV.

    Джипа е Grand Cherokee WJ 4.7 V8 и го използвах за дълги разходки по асфалт/лек офроуд.
    Вече разходките се превърнаха в дълги обиколки с лека кола извън България, а Jeep-a не бива каран по асфалт, защото не ми е рентабилно.

    Без офроуд не мога и дори имам желанието да го практикувам в доста по-екстремен стил.
    Целта е обиколки на България с минимално стъпване по асфалт с по-трудни преходи.

    Возя максимум 1 човек с мен, а метеорологичните условия тотално не ми пречат, даже напротив, приветствам лошото време и калта. (практикувам екстремен планински велосипедизъм, целогодишно)

    Карал съм АТВ-та и съм останал с впечатлението, че са специализирана техника за офроуд, която има капацитета да понесе много тормоз и би трябвало да не ми създава проблеми. Никога не съм притежавал такава машина и има голям шанс впечтленията ми да не са коректни.
    Моделът на ATV-то е: CF Moto CForce 450 2022. (евтино и икономично)
    Мисля да го регистрирам.

  • #2
    Всяко АТВ има скъпа поддръжка. 450 см3 е много малко за 4*4. Колко конски сили е това?
    Добър туристически вариант е кан ам аутлендър макс. Няма нищо общо с китаеца и като качество и като цена.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Благодаря за отговора!

      Да, Outlander-а на Can Am е също в класацията, но е доста по-скъп (има защо).

      По-важния въпрос е, дали поддръжката е достатъчно по-евтина, а здравината по-висока на такова ATV.

      Практичността не ме интересува, тук говорим за чист капацитет за офроуд.

      Също не съм на ясно, колко харчи една такава машина.
      Джипа харчи 20/100 бензин (имам и газова но не я ползвам, защото не ми харесва динамиката).

      Грубата ми сметка е, че джипа трябва да отнесе едни 5-6к за да добие офроуд възможностите които искам.

      За информация джипа е: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 Qadradrive.

      Някой може ли да ми каже, колко излиза поддръжката на година за един Can Am Outlander 570 и нагоре. Примерно 5000км на година.

      Коментар


      • #4
        Имах кан ам ренегад 800, неговия разход беше м/у 10 и 12 л.на 100км.
        Сега 2 поредни уйкенда карамес приятел с кавасаки брут форс, то 750 харчи около 17/100 км.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          А Ренегата, като поддръжка на година, колко ти излизаше?
          Колко километра си правил на година с него?
          Можеш ли да ми дадеш някакви ориентировъчни цени, кое колко ти е струвало?

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Това беше преди 10-тина години.
            Сменях доста неща по окачване и лагер на задно дясно колело. Имаше и шум от раздатката, но забравих вече как го излекуваха.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X