Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моя за съвети при избор на пътнически Mercedes Vito / Viano (W639) Бензин или Дизел 2006 - 2015г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моя за съвети при избор на пътнически Mercedes Vito / Viano (W639) Бензин или Дизел 2006 - 2015г.

    Здравейте колеги.

    Търся съвет за избор на пътнически малък бус.Спрял съм се на Вито или Виано заради 8 те седалки и оставащото достатъчно място за багаж.
    Въпросът е кой от всички двигатели предлагани в тези години е най - подходящ.Гледам имат дизел 2,2 и 3,0 комънрейл и бензинови 3,0 V6.
    Също и какви скорости ръчни или автомат ? Кое е по надеждно ? Дали да е 4х4 или не ?

    Благодаря предварително .
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    Не съм имал баш Вито ,или Вивано , но съм запознат с двигателите им . Във въпросните години Бенц имат 2.2 два четирицилиндрови двигателя . Бягай от по новия ОМ651 , като от чума . Върви много (тоя ОМ651 с двете турбини ) , но е консуматив . По-стария 2.2 е милионник , не става за състезания но е с приличен въртящ момент от 400нютон/метра . Шест цилиндровите дизелови двигатели в тия години са 3.2 и 3.5 (по-новия) и двата са мнооо бягащи и относително надеждни . Ако са ти в бюджета -скачай . Бензиновите им шестаци , никога не са били връхта , особено по-новите , които ще са и с дир.впръскване . За всичките дизелови важи , че ще е трудно да намериш под 500к км (без ОМ651 , щото е невъзможно да намериш жив над 500к км )
    На тия бусчета не съм виждал , как им е 4х4 , но на бенцовите леки коли ( Е и С клас) предното предаване им е като кръпка (направили са перфектна кола с задно и поосле са решили , да не изостават от модата , та са добавили нескопосано и преден диф ) .
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • #3
      Viano 3.2 бензин, автомат, не 4х4, гори 18-22 бензин в София като със сигурност може и повече. Помисли добре дали точно това е твоя бус. Разпространени са доста сред разни хотели, но освен да си прибират гостите от летището, за друго почти не ги ползват.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        Vito 109 е слабо, 115 е с две турбини и имаше някаква драма с моторите, не си спомням вече, но всички са 2.2 cdi. Задното е ок, никога не съм имал проблеми, дори и зимата. Разход около 8-9 извън и 11 в София. Това по спомени от преди 9-10 години. Вианото е по-добре - имаме вече комфортни седалки, масичка, въздушно окачване. Много е приятно за пътуване

        Коментар


        • #5
          Благодаря на колегите които се отзоваха на моя въпрос.
          Очаквах повече колеги да са имали досег с тези автомобили но явно това не е масов автомобил във форума.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X