Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евровановете около 2000-а или Еспас от същите години

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евровановете около 2000-а или Еспас от същите години

    Здравейте, момчета! Налага се да купя нещо като миниван (еднообемно купе), но със силно ограничен бюджет - 2500. Та първото питане е френска или италианска беля да си докарам до главата, тоест нещо от евровановете плюс Еспас? Второ питане - аз лично съм привърженик на газифицираните бензини, но знам, че това яде от свободното пространство, което никога не стига. Във връзка с това има ли дори и теоретичен шанс да се ползва 20 годишен дизел без много ядове и ако да, френски или италиански да бъде.Благодаря предварително за съветите!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    Евровановете на Ситроен,Пежо,Фиат и Ланча са едно и също с малка разлика във физиономиите,даже се правят на едно и също място в Италия.
    Така,че кое ще избереш си е въпрос на вкус и на по запазения екземпляр.
    Не харесвам Рендетата,макар да съм карал няколко модела-за мен ПСА са доста по добрите автомобили.
    От над 20 години карам само дизели на ПСА и нямам почти никакви оплаквания,а е знайно,че френския дизел в частност на Пежо е всепризнат със здравина и дълготрайност.
    За италианските нямам наблюдения,но мисля,че евровановете са само с френски дизели.
    Преди седмица разглобихме един Ц8 за части и мога да кажа,че е много удобен автомобил-с три реда седалки ,като се махне последния ред се открива огромно товарно пространство,въртящи се предни, много добра возия.Само малко е наврян мотора под гредата под предното стъкло,но това важи за всички ванове.
    Последно редактирано от Даниел Цветков; 14-06-21, 08:53.

    Коментар


    • #3
      Имаме служебен 807 - никога не си купувай това съоръжение. Няма 170 х.км., а папката с досието му е дебела. Не съм виждал толкова некадърна кола. Може и кофти бройка да е, не знам. Освен първия ред седалки другите не стават. Третия ред е проформа.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        Mitsubishi Space star 1.3 16V, 1.6, 1.9did(френски дизел),води се миниван,здрава ходова част и двигатели,стават и на газ...има в мо...би...ле... за твоя бюджет.

        Коментар


        • #5
          За рендето нищо не знам,не съм имал от тази марка-грозни са ми.Бих търсил Пежо 806,Ситроен Евазион,или Фиат,те са практически еднакви.Май само на Фиата монтират и някакъв бензинов 2000 кубиков мотор.Вероятността да намериш някое от тези в добро здраве,а и за тези пари,граничи с шанса да удариш шестица от тотото.Разбира се,дизела е верния избор.Бензин би харчел около 12-13 литра,а дизел-7-7,5.Случайно видях да се продава изключително запазен Пежо 806 във Франция,за... 6000 евро

          Коментар


          • #6
            Еспейс ако намериш с 2.0 бензин мотор, е добър вариянт. Без значение 113 или 136 к.с.. Дизелите са масово 2,2 dTI и dCI - за нищо на света не взимай от тях.

            От Фиат/Пежо/Ситроен, гледам тук ти предлагат Юлис/806/Евазион. Но има и Скудо/Експерт/Джъмпи пътническа версия, които са с малко по-голям вътрешен обем и двойна задна врата.

            На толкова дърта барака, най-добре е да гледаш състоянието и, че тези ванове обикновено навъртат доста километри
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • gabocvet
              gabocvet коментира
              Редактиране на коментар
              dTi не е проблемен мотор, dCI бягай на далече.

            • bullet_pk
              bullet_pk коментира
              Редактиране на коментар
              Точно 2.2 dTI е голям трън в г*за. Виж, 1.9dTI e съвсем друга бира. Но не знам дали го има на Еспейс

            • gabocvet
              gabocvet коментира
              Редактиране на коментар
              Позволи ми да не съм съгласен с теб 8 година карам Лагуна 1 точно с този мотор абсолютно никакви ядове. Не знам може с Еспейс да не е добра комбинация! Виж за 2.2 dCI съм виждал и съм чувал ужасии, но това не пречи да има хора които се кълнът в този двигател!

          • #7
            За тези пари ако намериш десноволанна Естима, купувай я.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #8
              Еврованове или Еспас - ми той Еспас е родоначалник на евровановете.


              Един такъв Еспас 4х4 1998г подарих наскоро (за 0 лева). Всъщност вървеше и нямаше ръжда, проблемите му бяха с пластмасите и неоправяемите спирачни апарати отзад. Тия които не са 4х4 нямат проблема със спирачките.

              Газовата бутилка се слага на мястото на резервната гума под купето и не пречи.

              Коментар


              • #9
                Имал съм еспас 2 преди години, 2,2 бензин. Баси и просторната и висока кола. Водил съм я и на риба, и на лов, чудесно се справяше. Поцинковано купе ли, заварки ли и пластмаси за калници и капаци - демек, държи на ръжда. Запомнил съм я като здрава. Усещането и беше като на по стабилен и вървящ барказ
                Последно редактирано от mikivt; 15-06-21, 08:35.

                Коментар


                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз много мили спомени имам ама взе да ми излиза над амбициите на хоби монтьор, а професионалните взеха да ми го връщат щото нема части.

                  Иначе да - цинк щедро навсякъде където изобщо има метал, корозията отсъства като понятие, двигателят (бензиновия !) неубиваем.

                  Жената много го заобича и бързо се научи да го пълни до горе.


                  Сега съм го заменил с Крайслер Гранд Вояджър - ама никак не влиза в 2500лв...

              • #10
                VW Sharan и някакъв подобен сеат имаше.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                  VW Sharan и някакъв подобен сеат имаше.
                  Алхамбра, + Форд Галакси. Сделани на едно място, предполагам форда е най-евтин
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • Juiced
                    Juiced коментира
                    Редактиране на коментар
                    Верно го забравих галаксито, днес като идвах към работа карах зад едно и се сетих да допиша.

                • #12
                  Като горТ соПственик на Форд Галакси, 2.3 бензин 2003 година,мога да кажа само положителни неща за това желязо. Големият мотор,разбирасе си похарчва,но върви напълно прилично. По моя има ръжда тук-там, но има и не ръждиви такива. Мотора е с верига и засега съм сменял само консумативи.
                  Резервното колела е монтирано под пода на багажника, спокоино можеш да си сложиш АГУ с кръгла бутилка под пода.Аз сига се оглеждам за газифициран такъв.
                  Всички седалки, без предните две, се махат за минути и получаваш много прилично товарно пространство.
                  Успех в търсенето.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • mikivt
                    mikivt коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да не дава господ да сменяш вериги и обтегачи, че е приключение.

                  • MM1980
                    MM1980 коментира
                    Редактиране на коментар
                    А как е с маслото тоя двигател? Имам мазда 6 със същия двигател и си похарчва при високи обороти. Зная че на Галакси, Форд не-знам-си-какво/Мазда Трибют са с по - малко кончета. Чудя се дали на едно едно място ги правят и съответно същите дертове.

                  • taran
                    taran коментира
                    Редактиране на коментар
                    "А как е с маслото тоя двигател? Имам мазда 6 със същия двигател и си похарчва при високи обороти. Зная че на Галакси, Форд не-знам-си-какво/Мазда Трибют са с по - малко кончета. Чудя се дали на едно едно място ги правят и съответно същите дертове."

                    Не знам,дали е същия като на Мазда... Този е почти неубиваем, докато Мазда Трибют и Форд Маверик с прецакани мотори има в изобилие.
                    И моя похарчва масло,но за мото на 200+ хиляди ми се струва нормално. Кията на жената е по-зле.
                    Ако го задържа докато направи 350-400 хиляди,може и да стигна до смяна на верига... тогава ще го мисля.

                • #13
                  Бягай от дизелите на рено от тия годни,турбото е консуматив.

                  Коментар


                  • #14
                    Мой познат си купи преди 3-4 години Ситроен Евазион,дизел,109 коня,за 2500 лв.Лош външен вид,олюпена боя,ръжди.Обаче с надежността абсолютно никакви проблеми-само поддръжка и консумативи...

                    Коментар


                    • #15
                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      .............Но има и Скудо/Експерт/Джъмпи пътническа версия, ................
                      Лапсус лингве

                      Това са товарните версии с 2 места.


                      По темата брат ми има Пежо 806 2.1 ТД.

                      Еми добро е ама не съвсем безпроблемна кола, напоследък доста пари по окачването, течове от двигател и кутия, рейката и тя а бе дърта кошница и всичко е на късмет как ше ти дойде.

                      Иначе си върви добре и има вътък харчи даже и под 7 смесено ако не се юрка.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        А проблемната помпа на 2.1 ТД не се ли е обаждала?! Отказах се от купуването на много добър Юлис само заради нея.

                        П.П. Не си прав за Скудо/Експерт/Джъмпи - има пътнически.

                      • bullet_pk
                        bullet_pk коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ето ти пътническо Скудо:

                        https://m.bazar.bg/obiava-32124413/fiat-scudo-1-9d

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X