Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rav4 vs bmw x3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rav4 vs bmw x3

    Здравейте колеги! Дойде време да си взимам “нов” автомобил и съм се спрял на SUV. Бихте ли могли да ми кажете плюсове и минуси между toyota rav4 2010г и BMW x3 след 2007г. Главно ме интересува потдръжка, проблеми по колата, кой двигател е по добър и всичко полезно за което се сетите. Също обмислям и варианта за Mercedes ML. Бюджета ми е 13-14 000лв.

  • #2
    Рава вземи,с шестак мотора,гледай да не е вариаторната трансмисия
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Рава вземи,с шестак мотора,гледай да не е вариаторната трансмисия
      Това тук е екзотика,ако въобще го има е внос от при вас. Тия две коли за които пита колегата са много различни,идвете имат плюсове и минуси,но е безкрайно дълго сравнението.Имал съм и двете,Х-са го имам и в момента,с две думи БМВ-то прави кеф,какъвто РАВ-а не може.
      Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 09-03-20, 17:58.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Съгласен,но като колица РАВа е по-надеждната и лесна за подръжка кола,за кеф е ясно - РАВа е скучен,и новия е скучен даже в сравнение в 4 Рънъра.
        За такова се оглеждам и аз,не е ли шестак обаче съвсем скучен става

    • #4
      Първоначално публикуван от ElemenTT Преглед на мнение
      Здравейте колеги! Дойде време да си взимам “нов” автомобил и съм се спрял на SUV. Бихте ли могли да ми кажете плюсове и минуси между toyota rav4 2010г и BMW x3 след 2007г. Главно ме интересува потдръжка, проблеми по колата, кой двигател е по добър и всичко полезно за което се сетите. Също обмислям и варианта за Mercedes ML. Бюджета ми е 13-14 000лв.
      Търси бензинов рав, ако искаш здрава и надеждна кола. Ако пък решиш Х3, 3.0 бензин или дизел. На тия пари възможността да се наденеш на нещо смазано от каране е гарантирана, така че изпадне ли нещо свежо - действай!

      Коментар


      • #5
        Като цяло, търся по евтина потдръжка, по нисък разход и да е по здрава 😜 исках да разбера кой от двата автомобила е по здрав( надежден ) кой има поннисък разход и кой е с по евтина потдръжка.

        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Ми тва го искат и търсят всички.
          До сега не съм видял никой който да търси нещо което харчи много, ненадеждно е и може да те остави точно там където най-малко очакваш, но за това пък майсторите ти сдират кожата за работа и части, които, разбира се, идват след два месеца чакане.

      • #6
        И по трите точки Рав-ката,ако е бензинова.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #7
          Май везните накланят към Равката, макар и да ми се искаше да се поглезя с Х3-та, но ще помисля още малко и ще поровя из някой друг форум.

          Коментар


          • #8
            Може да се проучи и Хонда,аз поне мисля че е добра опция...

            Коментар


            • #9
              Също ги гледах и тях, но се отказах поради две причини. Едната не ми харесва разстоянието между седалките, все едно съм в бус( говоря за по старите модели, които се побират в 13-14 000 лв) и другата че на жена ми не и допада, пък трябва да се съобразя и с нея 😜 инъче са яки машини определено

              Коментар


              • #10
                Единственият минус на равката спрямо хикса е обезшумяването.
                8)

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                  Единственият минус на равката спрямо хикса е обезшумяването.
                  Е не! Много са.Вървежа,ускорението,управляемостта,динамиката,комфорта,качеството на детайлите,неповторимия шестак(препоръчвам 4-ки да не се купуват при ВМВ) и други за които в момента не се сещам.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                    .....неповторимия шестак.........
                    Лафа за моторите:

                    " - Знаеш ли как се кара такъв двигател?
                    - ?????????????????
                    - Ами ................ с широка усмивка! "

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение

                      Е не! Много са.Вървежа,ускорението,управляемостта,динамиката,комфорта,качеството на детайлите,неповторимия шестак(препоръчвам 4-ки да не се купуват при ВМВ) и други за които в момента не се сещам.
                      Да, силата на БМВ е да доставя удоволствие! Като изключим леко нескопосания вид на Х3 и много твърдото окачване не е лоша колица. Дори и двете да са подобни по размер и функции, според мен има голямо разминаване като усещане, така че трябва да се почуства!

                      Коментар


                      • #14
                        Писал съм и друг път, че возията на X3 не е за всеки задник. Особено E83, си е баш твърда, тип лагерна количка. Но за сметка на това, с правилните гуми е като залепена за пътя.

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение

                          Е не! Много са.Вървежа,ускорението,управляемостта,динамиката,комфорта,качеството на детайлите,неповторимия шестак(препоръчвам 4-ки да не се купуват при ВМВ) и други за които в момента не се сещам.
                          Вървежа на 6ка да, но ако сравняваме dcat 177к.с. и 2.0 дизел на хикса? Комфорта да, като изключим тежкия волан на хикса. Не сам фен на (женските джипки) но за мен, равката 2 и 3та генерация остава най удобния, маневрен и каращ се с лекота автомобил. От рав с ръчни скорости, като се седне в х3 с ръчни се усеща разликата (твърд волан, педали скоростите не влизат така леко и ..

                          8)

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X