Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно Torque on demand раздатка на KIA Sorento/Hyundai Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно Torque on demand раздатка на KIA Sorento/Hyundai Terracan

    Здравейте! Знам, че двата автомобила използват аналогична он-деманд 4х4 система, но имам няколко въпроса. В режим 4x4 low, твърдото 50/50 преден/заден мост как се реализира? С муфа, като при класическа парт-тайм раздатка, или просто с максимално затягане на многодисковият съединител, който предава момент към предния мост? И въпросният съединител как се управлява? Електро-механично, или хидравлично? И последно – на практика, как се държи (усеща) тази система на хлъзгаво (асфалт, не офроуд)? Адекватно ли реагира?

  • #2
    1. Точно така - "твърдото" включване е просто натягане на много дисковия съединител.
    2. Няма хидравлика.
    3. Само съм се возил, нямам представа как се усеща. Возенето беше зимата по сняг, а джипа автоматик...Доста стабилно изглеждаше, и шофьора доста уверено си се движеше...Ама само с гледане...няма как да знам.
    Иначе за раздатките има свободно из нета технически ръководства в pdf, доста информативни и полезна, особено за технически грамотен човек.


    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      https://youtu.be/QWiFl9K3WqI
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X