Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

    На Спортидж и на Либърти системата е близка,но...амортисьора НЕ играе горен носач.И НЕ СЕ ВЪРТИ...И е хванат за долния.Те ти "полубременна".Май Кинекса е прав...Имам някакъв спомен че и в автомобили на ВАГ съм го виждал...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #32
      До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      На Спортидж и на Либърти системата е близка,но...амортисьора НЕ играе горен носач.И НЕ СЕ ВЪРТИ...И е хванат за долния.Те ти "полубременна".Май Кинекса е прав...Имам някакъв спомен че и в автомобили на ВАГ съм го виждал...
      За последен път.
      Когато има горен носач не е полу а двойно А-рамо. Когато няма горен носач е Макферсон.
      Спортиж и Либърти имат горен носач, също както ГрандЧерокито на горната снимка.
      Не знам за задния тампон. Тва са джипови работи. Крика се слага под носача.
      Последно редактирано от kinex; 23-05-09, 23:30.

      Коментар


      • #33
        До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

        А какво да правим, когато горен носач играе полуоската?
        И изобщо, що за налуден разговор?
        Опитайте се да дефинирате надеждност, опитайте при какви условия я искате. А то поредния абсурдистан от комиксите ...

        Коментар


        • #34
          До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

          Надеждност - зависи кой кара.

          Коментар


          • #35
            До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

            Ми тя класиката за джип е ясна: два моста + ресори !!!
            От там нататък: комфорт, скорост, удобство ...... за сметка на здравина !
            Все по малко производители обаче правят по тази схема ! То вече май и няма защо .....

            Коментар


            • #36
              До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

              Като ми се върне фотоапарата от фотоизлета в Истанбул, ще ви снимам предното окачване на хондата, че да се изясните окончателно. Ей го и задния носач, триточково, досущ като на Паджеро :

              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар


              • #37
                До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

                Относно ходовете!
                Първото и второто Гранд Чероки са с цял мост отпред.

                Къде видя мост отдолу ???
                Това си е самоносеща конструкция !
                Щом има чупещи се полуоски, какъв мост ?

                Коментар


                • #38
                  До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  За последен път.
                  Когато има горен носач не е полу а двойно А-рамо. Когато няма горен носач е Макферсон.
                  Спортиж и Либърти имат горен носач, също както ГрандЧерокито на горната снимка.
                  Не знам за задния тампон. Тва са джипови работи. Крика се слага под носача.
                  Само за инфо тогава...има ли значение при МакФерсън окачването,къде е пружината?
                  Пример:Витарата отпред на МакФерсън ли е?
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #39
                    До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

                    Пример:Витарата отпред на МакФерсън ли е?
                    Да. Въпреки, че пружината е по-далеч от гумата.
                    Vitara 2.0 V6
                    Honda CRV (Gen 1)
                    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                    ВАЗ 2131

                    Коментар


                    • #40
                      До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Само за инфо тогава...има ли значение при МакФерсън окачването,къде е пружината?
                      Пример:Витарата отпред на МакФерсън ли е?
                      Шенкела е тип Макферсон, от там и окачването приема същото име. Основния белег е че амортисьора е твърдо свързан със шенкела и стеблото на амортисьора носи страничното натоварване. Така отпада нуждата от горен носач.
                      Последно редактирано от kinex; 24-05-09, 16:17.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

                        Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                        Като ми се върне фотоапарата от фотоизлета в Истанбул, ще ви снимам предното окачване на хондата, че да се изясните окончателно. Ей го и задния носач, триточково, досущ като на Паджеро :

                        I-Beam
                        Казват че това е предното окачване печелило най-много победи в офроуд състезания. Аз статистика не съм водил за да го потвърдя, но според мен дори да е по-здраво от двойното А, не е по-добро.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

                          Първоначално публикуван от Kinex
                          I-Beam
                          Казват че това е предното окачване печелило най-много победи в офроуд състезания. Аз статистика не съм водил за да го потвърдя, но според мен дори да е по-здраво от двойното А, не е по-добро.


                          Twin I-Beam suspension

                          Used almost exclusively by Ford F-series trucks, twin I-beam suspension was introduced in 1965. This little oddity is a combination of trailing arm suspension and solid beam axle suspension. Only in this case the beam is split in two and mounted offset from the centre of the chassis, one section for each side of the suspension. The trailing arms are actually (technically) leading arms and the steering gear is mounted in front of the suspension setup. Ford claim this makes for a heavy-duty independent front suspension setup capable of handling the loads associated with their trucks. In an empty truck, however, going over a bump with twin I-beam suspension is like falling down stairs in leg irons.


                          Кои масови коли са с такова окачване? Аз поне никога не съм виждал.
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #43
                            До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

                            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение



                            Кои масови коли са с такова окачване? Аз поне никога не съм виждал.
                            И аз не съм виждал.
                            Ама тия неща не ги пиши на английски че после следват въпроси "Къде видя мост отдолу ??? "
                            Последно редактирано от kinex; 24-05-09, 19:03.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

                              първо на истински джип,след това на повечето леки коли и на последно място по здравина и издръжливост печелят 1 място повечето паркетници - алуминиеви носачи отпред и отзад братче.. е това е !

                              Коментар


                              • #45
                                До: Кое окачване е по-издържливо - на "истински джип", "паркетник" или лека кола

                                Първоначално публикуван от ivako
                                алуминиеви носачи отпред и отзад братче.. е това е !
                                Дай примери за марки и модели паркетници с алуминиеви носачи отпред и отзад като твърдиш това.
                                Vitara 2.0 V6
                                Honda CRV (Gen 1)
                                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                                ВАЗ 2131

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X