Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA RAV4 VS LAND ROVER FREELANDER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TOYOTA RAV4 VS LAND ROVER FREELANDER

    ПОради затръднението ми да открия кой е по-добрия м/й двата, спрямо разход, цена, консъмативи и подружка и проходимост, ви моля да ми помогнете в измора ми!!!! Благодаря ви !!!!

  • #2
    Всеки си има предимства и недостатъци, сега форума ще се раздели на 3 части. Феновете на Тойота ще кажат че тя е върха, тези на Ланд Ровер обратното, а останалите (като мен) ще кажат че и двете не струват (е, аз няма да го кажа)
    А иначе ако разгледаш по-обстойно форума може да си отговориш на повечето въпроси.
    А и въпроса за кой е по-проходим е смешен.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      мога само да споделя впечатленията на мой комшия, който имаше ЛР Фрийлендър, а сега РАВ4 /предпоследен вариант/...
      според него равчето е много по-добре... но и малко по-скъпо...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Има ли по-нисък "джип" от RAV4?

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Явор(dorzi)
          Има ли по-нисък "джип" от RAV4?
          Ами ако направят "джипка" Ламборджини ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от V93
            Първоначално публикуван от Явор(dorzi)
            Има ли по-нисък "джип" от RAV4?
            Ами ако направят "джипка" Ламборджини ...
            Ламборгини имат джип (казва се LM) и хич не е нисък а е кръстоска между Хамър Н1 и Москвич 412, но с V12 на ламборгини- въри с 200 и харчи 130л/100км тунджа(от скъпата)



            На последък се говори за нов модел SUV на Ламборгини
            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Asen - Dezki
              Ламборгини имат джип (казва се LM) и хич не е нисък
              Имах предвид нещо високо, колкото това
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                )))

                Влизам и какво да видя, само един човек е написал кайи-речи нещо по темата ми, но въпреки всичко затова съм я поставил, тъй като искам да ислушам мненията на фенове и ан двата джипа, както и противниците. НЕка да поясня, търся джип на тази цена , на която с епродават и двата, т.е. м/у 5000 и 6000 Евро в Германия. Годините да са от 97 до 99. ПРоблема е, че аз не знам нищо и за двата джипа, новак съм в този бранш, но искам като се разкарам чак до Германия да знам със сигурност какво трябва да взема и псоле да съм доволен, пък ако ще и ша почерпа!

                Коментар


                • #9
                  Re: )))

                  Първоначално публикуван от Sunshines
                  искам да ислушам мненията на фенове и ан двата джипа, както и противниците.
                  Ами точно на тия двата джипа тук не знам дали ще намериш много фенове.

                  А писано за тях има нещичко, ама не много:

                  http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...ght=%D0%C0%C24
                  http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...ght=%D0%C0%C24
                  http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...ght=%D0%C0%C24


                  http://forum1.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=5468
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    vvvvvvvv

                    Да мерси много видях ги и трите от форума.След като ги разгледах, вече ме терзаи друг въпрос, дали за тези пари мога да си взема нещо по-добро от тези двата или това са само мечти. Става въпрос за джип или нещо такова 97-99 г. за цифрата от 5000 do 6000 Евро.Също ще спомена , че повече ще го карам градско и по възмопжност да е по-икономичен, но и като го вкарам в някоя балканска локва да не се налага да ми помага цяла дружинка от авджии!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: vvvvvvvv

                      Първоначално публикуван от Sunshines
                      Да мерси много видях ги и трите от форума.След като ги разгледах, вече ме терзаи друг въпрос, дали за тези пари мога да си взема нещо по-добро от тези двата или това са само мечти. Става въпрос за джип или нещо такова 97-99 г. за цифрата от 5000 do 6000 Евро.Също ще спомена , че повече ще го карам градско и по възмопжност да е по-икономичен, но и като го вкарам в някоя балканска локва да не се налага да ми помага цяла дружинка от авджии!
                      И майка ми търси такава кола ама аз и казах че такова животно нема.
                      Ако го намериш свиркаи

                      Коментар


                      • #12
                        Re: vvvvvvvv

                        Първоначално публикуван от Sunshines
                        по възмопжност да е по-икономичен, но и като го вкарам в някоя балканска локва да не се налага да ми помага цяла дружинка от авджии!
                        Тези понятия "джип" и "икономичност" нещо хич не ми се връзват.
                        Като почнеш от там, че джипът ми гори двойно повече от лека кола и свършиш с това, че на някои паркинги ще ти взимат двойна сума, щото си с джип ...

                        А за затъване - каквото и да вземеш, все ще намериш къде да затънеш и да трябва да те вадят. Само мерак да имаш.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: vvvvvvvv

                          Първоначално публикуван от V93

                          Тези понятия "джип" и "икономичност" нещо хич не ми се връзват.
                          Като почнеш от там, че джипът ми гори двойно повече от лека кола
                          e чак пък двойно? моята фронтерка готи 12 градско газ, съвсем поносимо като лека кола е. Иначе подръжката е скъпа спор няма.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            Re: vvvvvvvv

                            Първоначално публикуван от fanatic
                            Първоначално публикуван от V93

                            Тези понятия "джип" и "икономичност" нещо хич не ми се връзват.
                            Като почнеш от там, че джипът ми гори двойно повече от лека кола
                            e чак пък двойно? моята фронтерка готи 12 градско газ, съвсем поносимо като лека кола е. Иначе подръжката е скъпа спор няма.
                            Ами смятай! Галоперът ми засега е на 10.5 - 11.5 дизел на извънградско. Познати с дизелови леки коли правят по 5-6 л/100 км.

                            Вектрата (с двигател като твоя) ми беше на 7 л /100 ама с по-бързо каране. Не съм се пробвал да я карам с 90-100, но сигурно разходът можеше да се смъкне още надолу. А в ОМВ цената на A95 е съвсем малко по-висока от тази на Спринт Дизел-а ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15


                              ВЪпреки вцсичко, мисля, че зададох ясни въпроси, но явно съм грешал. Наясно съм, че частите ще са скъпи, но не мисля да го потрошвам. После за Land Ровер-а, той е с 1.8 литров двигател и е 120 к.с. Тежи 1500кг. Не мсиля, че ще гори повече от 10 градско . ПОне аз така си представям нехстата. НЕ знам може и да греша. За Рав4 97-98 година не знам! ЩЕ е добре ако някои просто е карал някои от двата да ми разясни някои нехста, ще съм my адски благодарен. А и то има винаги къде да се затуне, но не съм привърженик, поне за сега на подводното шофиране:

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X