Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой кой е на сняг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой кой е на сняг.

    Същата картинка като тази х5 видях пред мен с форд куга със зимни гуми(спецялно се доближих и загледах) на един паркинг. Вижда се как въртят наистина и 4-те гуми но джипа не помръдва. Снега беше неутъпкан около 5-10см. Уазката си вървеше без проблеми покрай кугата с я-245, които теоритично изобщо не са за сняг.

    Направи ми впечатление, че гумите бяха доста широки, въпреки че са зимни

    Коментар


    • До: Кой кой е на сняг.

      Има някакъв смисъл от тези тестове, ако сравняват автомобилите с тяхната заводска комплектация. Т.е. купуваш си някакво МПС "от магазина" и във вида, в който си го взел - докъде може да издрапа. При това положение може и да е с различни гуми - който производител както си ги обува. Все пак тези тестове са насочени към потребителя-непрофесионалист. За него е важно за тия пари - този модел какво може. А че подлежи или не на ъпгрейдване, че може и с други гуми, лифтване, чипосване и т.н., това е работа за профита или спортисти.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • До: Кой кой е на сняг.

        Ти като си купиш нова кола и от завода тя излезне с летни гуми и на сняг ли ще караш с тях?

        Коментар


        • До: Кой кой е на сняг.

          Не, но ще ми е интересно как се държи на пътя през лятото с тези "заводски" летни гуми и няма да ми е кеф да разбера, че производителят слага някакви боклуци, само и само да влезне в по-ниска ценова гама. Американските другарчета от форума за KJ (като мойто) например масово сипят люти ругатни по гумите, с които Liberty-тата ги продават, трябвало било веднага да ги хвърлиш и т.н.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • До: Кой кой е на сняг.

            Привет,

            От една страна съм съгласен с тебе. Според мен, теста е направен да показва възможностите на возилата в максимално близка комплектация до заводската. Което е голяма грешка, защото изобщо не показва реалните възможности на автомобилите. При положение, че е елементарно да се сложат гуми от една марка на всички - за мен това е грешка на провеждащите теста. Сравнението пак няма да е абсолютно истинско, но поне ще е много по-достоверено.

            Колега Карбуратор, знам че най-вероятно теста изобщо не зависи от вас, но поне пробвайте да направите забележка на вашите колеги.

            Коментар


            • До: Кой кои на сняг.

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              ... Това е и нормално, защото аз не съм виждал Дефендър обут с шосеини зимни гуми, просто това не му е силата.
              ...
              пък аз видях и то в Алпите, даже го снимах


              Мишлен Алпин са гумите, ако не се вижда...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • До: Кой кой е на сняг.

                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                Но отплеснахме темата дайте да метнем едни нископрофилни широки гуми на някой ИСТИНСКИ джип и да видиме той какви ще ги свърши, даже на колегата гумите му седят във склада даже е със същите джанти от на клипа, казвайте кога вземам ги и идвам веднага.
                Ето това ако се направи ще има много засрамени 20 годишни джипки,
                повечето изказвания са малко като от баснята за "киселото грозде". Гумите имат ОГРОМНО значение, и то спецялно при такива условия, миналата година се излъгах да карам с всесезонни ханкоок, на хюндай санта фе, едвам тръгвах на 4х4 ходих до Боровец с 30 км/ч при опит за изпреварване и подаване на гас забавях от боксуването. Тази зима си взех хубави зимни гуми на йокохама, и си карам все едно че е лято раликата е от земята до небето и на мен ми се струваше невероятно, дрифтя си където искам аз, а не където иска джипа, при пълен контрол. Относно това защо е с такива гуми няма какво да се обсъжда може да не му се дават парите за нов комплект/все пак това са си парите за една не лоша 20г джипка/, може да не е успял да си ги смени/да не е имал време/ може вчера да си е купил колата не знаете. Не забравяйте че тези технологии които има х5 са точно за такива условия.
                Последно редактирано от kvv; 28-01-10, 16:46.

                Коментар


                • До: Кой кой е на сняг.

                  при този тест, ако слушате говорителя ще намерите отговора "най-висока мощност и най-голям въртящ момент"
                  http://www.youtube.com/watch?v=8zfKRdgoRo4
                  а и може да видите, че аудито дава най-много газ... В началото е равно, после почти постоянен наклон... Вличко е въпрос на засилка!

                  Някой беше писал как за Шилигарника на Банско било най-добре с Дифендър, щото може да носи лебедка... Да, ама не! За там нещо като аудито е най-добре - като не падаш под 40-50кмч буксуването е почти изключено... А с "класически" всъдеход от сорта 2 тона, 100кс след острите завои падаш под 20кмч и нищо чудно да опреш до лебедката
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • До: Кой кой е на сняг.

                    Германците са царе на заблудите.
                    А също и ония смешници англичаните........
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • До: Кой кой е на сняг.

                      Дайте един клип с някой стар кошник да го бутат по паркингите, или да върти на място лятото на тревата.

                      Коментар


                      • До: Кой кой е на сняг.

                        Германците и англичаните са пристрастни, но това няма нищо общо с парите...

                        ПроЗД ( ) пример:
                        1994 като победихме германците всеки българин си казваше "Ей, колко сме добри"... Съмнявам се някой германец да си го е помислил... а всички (германци) са си казали "Леле нашите колко са зле!"

                        Та германците чисто субективно не харесват японски, френски и американски коли... И във всеки тест има точки за "удоволствие от шофирането" или подобен субективен критерий и на него "родния" ФВ Голф винаги пИчели...

                        Същото е и при англичаните... Например Мерцедес АМГ надбягва Бентли с много, но като "най-стилен" автомобил те си класират бентлито...

                        Колкото и на някой да му се иска, няма как нов мощен автомобил 4х4 да е по-зле от морално остарял "всъдеход"... Поне не по европейските пътища...
                        Единствено може да загуби от малък клиренс, по-лоши ъгли на атака и (най-вече) от неопитни шофьори...
                        Виждал съм на живо как новичък Х5 излиза от кофти участък с "пълзяща" скорост на 2 гуми по диагонал и при това тегли колесар с лодка... и "грам" не забуксува...
                        Стандартна джипка без блокажи не би успяла да го направи толкова бавно и внимателно /поне не без буксуване/, а пък със засилка се рискува повреда по лодката и мотора, които са на колесара...

                        Така, че не бързайте да оплаквате съвременната техника...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • До: Кой кой е на сняг.

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          ...

                          Колкото и на някой да му се иска, няма как нов мощен автомобил 4х4 да е по-зле от морално остарял "всъдеход"... Поне не по европейските пътища...
                          Единствено може да загуби от малък клиренс, по-лоши ъгли на атака и (най-вече) от неопитни шофьори...
                          Виждал съм на живо как новичък Х5 излиза от кофти участък с "пълзяща" скорост на 2 гуми по диагонал и при това тегли колесар с лодка... и "грам" не забуксува...
                          Стандартна джипка без блокажи не би успяла да го направи толкова бавно и внимателно /поне не без буксуване/, а пък със засилка се рискува повреда по лодката и мотора, които са на колесара...

                          Така, че не бързайте да оплаквате съвременната техника...
                          Tедо, пропускаш нещо което го знаеш много добре.
                          Тия "кофти" участъци дето паркетника остава на две гуми, джипката ги минава на четири, щото има ходове на окачването. Положението за паркетника става още по зле ако прибавим бавните скорости, агресивните гуми и блокировките. Повечето джипки разполагат с такива козове. Полагат им се, щото точно за такива "кофти" терени са правени. Там баш им е силата.
                          Иначе е ясно че на пътя паркетника има огромно предимство.
                          Ама темата беше за снега. И там на пътя паркетника е с предимство.
                          Обаче само на утъпкан на пътя сняг. Има ли неотъпкан сняг, нещата се променят.
                          Ама то като не е утъпкан се едно път няма. И се връщаме в началото.
                          Едното е джип, а другото ... на пътя кефи.

                          Коментар


                          • До: Кой кой е на сняг.

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Tедо, пропускаш нещо което го знаеш много добре.
                            Тия "кофти" участъци дето паркетника остава на две гуми, джипката ги минава на четири, щото има ходове на окачването. Положението за паркетника става още по зле ако прибавим бавните скорости, агресивните гуми и блокировките. Повечето джипки разполагат с такива козове. Полагат им се, щото точно за такива "кофти" терени са правени. Там баш им е силата.
                            Иначе е ясно че на пътя паркетника има огромно предимство.
                            Ама темата беше за снега. И там на пътя паркетника е с предимство.
                            Обаче само на утъпкан на пътя сняг. Има ли неотъпкан сняг, нещата се променят.
                            Ама то като не е утъпкан се едно път няма. И се връщаме в началото.
                            Едното е джип, а другото ... на пътя кефи.
                            само за пътя с многото сняг не съм много съгласен, защото като се позапълнят дупките може да се кара още по-бързо

                            Коментар


                            • До: Кой кой е на сняг.

                              Относно клипа с 5ицата-ми тя колата си свърши работата-въртяха всички гуми(Имам предвид , че по-натоварени заради наклона бяха тези, които се виждат).От там насетне почват субективните фактори ,като гуми ,особености на настилката,прагове и други.Не видях явна грешка на водача,макар и да нямаше опит за разклащане.Да се има предвид , че не съм фен на БМВ .

                              Относно джипа и боксуването му на сняг нагледах се на доста 'срамни' сцени в района 'Бяла черква' и 'Копривките' до Пловдив.Не снимах ,защото не се радвам ,когато някой закъсва!Обяснявам си го с не-подходящи гуми ,несвикнал с машината водач и не на последно место голямото тегло на т.н. джипки.Разбира се от 5,6 ситуации не трябва да се вадят каквито и да е заключения , защото има много субективни фактори.НО това се отнася и в двете посоки СУВ-Джип на сняг.
                              По-интересните теми тук са как да си помогнем ,как да караме в такава ситуация(има такива теми) ,а не Хи,ХИ,ХИ вижте го тоя.Ай да си надскочим малко бУгарщината.
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • До: Кой кой е на сняг.

                                Напълно подкрепям предния пост. А ето и малко клипчета за желаещите по-напред http://www.youtube.com/results?searc...rch_type=&aq=f

                                тук има и уазки, 4 рънър и т.н.

                                Като си купиш каквато и да е машина 4х4 никой не ти дава застраховка, че няма да попаднеш в подобна ситуация.
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X