Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой кой е на сняг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой кой е на сняг.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Може ли в оригинал да я видим тая препоръка?
    Нисан

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:verigi-nisan.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5432855

    Галопер

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:verigi-galoper.jpg
Прегледи:1
Размер:31.6 КБ
ID:5432856

    Jeep Grand Cherokee WJ

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:verigi-jeep.jpg
Прегледи:1
Размер:56.7 КБ
ID:5432854
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Кой кой е на сняг.

      Ти да видиш
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Кой кой е на сняг.

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ти да видиш
        Абе аз съм гледАл.
        Понякога е по-добре първо ти да видиш , а после да пишеш .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Кой кой е на сняг.

          Тоя странен спор за веригите го помня от години... но аз съм сигурен, че на 4х4 ще сложа вериги на задното мост и ако имам пари, ще пробвам и предния... при положание, че толкоз е зле хавата и имам цял 2ри комплект в колата, що не.... то ще е на живот и смрът... На предното вериги, ако е само с предно, или не? Не си представям да слагаме вериги на задно ако е с предно, а 4х4 сигурно ще устиска и на 2та моста... макар и масово да се предлага слагането на вериги само на задното...

          Коментар


          • От: Кой кой е на сняг.

            Веригите винаги се слагат на движещите гуми - в нашия случай - с джипките - на задните гуми. Разбира се, може да се сложат вериги и на предните гуми, но в никакъв случай само на предните. Иначе ще разберем, както каза Търтьо, че предният диференциал е от кашкавалий.

            П.П. При паркетници с преобладаващо предно предаване, разбира се, веригите се слагат на предните гуми.

            Още П.П. Не мога да разбера хората, които биха се гъзурчили 20 минути допълнително в снега и студа, за да сложат вериги и на предните гуми, при положение, че вериги само на задните гуми ще свършат работа.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Кой кой е на сняг.

              Веригите нещо не мога да си ги представя на М/Т гума. Какво е решението ?

              Коментар


              • От: Кой кой е на сняг.

                Първоначално публикуван от Traum Преглед на мнение
                Веригите нещо не мога да си ги представя на М/Т гума. Какво е решението ?
                Ако става въпрос за сняг, не виждам с какво верига може да помогне на читава МТ гума.
                А за утъпкан сняг/заледено ... откак карам с МТ или АТ гуми през зимата, гледам да имам отзад в едно торбе малко пясък за в случай, че някъде толкова запъна, та не мога да тръгна дори и с 4х4.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Кой кой е на сняг.

                  Аз принципно имам проблем със спирането, не толкова с тръгването. Като падне сняг, нарочно карам само на задно в града, щото като включа и предното губя представа колко е зле положението и пропускам някои и друг светофар

                  Коментар


                  • От: Кой кой е на сняг.

                    Първоначално публикуван от Traum Преглед на мнение
                    Веригите нещо не мога да си ги представя на М/Т гума. Какво е решението ?
                    Моето решение е зимата да карам със зимни гуми, а през останалото време с МТ.
                    Освен да мога да тръгвам, трябва да мога и да спирам.

                    Ти си във Варна. Там при вас е друго.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Кой кой е на сняг.

                      Първоначално публикуван от Traum Преглед на мнение
                      Аз принципно имам проблем със спирането, не толкова с тръгването. ...
                      С МТ не би трябвало да имаш особени проблеми със спирането при скоростта, която можеш да поддържаш с вериги ...

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Моето решение е зимата да карам със зимни гуми, а през останалото време с МТ.
                      ...
                      По принцип това за зимните гуми е правилното решение за джип, който през зимата не влиза в гората.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Кой кой е на сняг.

                        Днес поразходих Легасито по неутъпкани пътечки из гората и попаднах на един Туарег опитващ се да изкатери една поляна, която поради липсата на нещо по-добро около Русе минава за ски писта
                        Не го знам с какви гуми беше или пък какво точно му е задвижването, но от 10-ина опита нито веднъж не успя.
                        Реших и аз да се пробвам и от втория опит се качих. И така 3 пъти подред...



                        Ето и един негов опит:



                        Накрая се отказа и реши да си ходи по пътчето отстрани...не стигна и до първия завой.
                        Легасито и тук нямаше никакви проблеми по-рано през деня:

                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • От: Кой кой е на сняг.

                          Първоначално публикуван от Traum Преглед на мнение
                          Аз принципно имам проблем със спирането, не толкова с тръгването. Като падне сняг, нарочно карам само на задно в града, щото като включа и предното губя представа колко е зле положението и пропускам някои и друг светофар
                          ти да видиш днеска как щях да "отнема предимството" на две коли идващи ми отляво и отдясно в квартала... добре че покрай бордюра имаше едно петно без лед, та успях да спра след 15м влачене... и това при скорост не повече от 20кмч с 4 хубави зимни гуми... За пръв път се заледява така тая зима - както казаха от БСП "София скована от лед за да не могат пенсионерите да участват в референдума"
                          Затова като хода на ски нагоре с "целата газ", а надолу яваш-яваш...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • От: Кой кой е на сняг.

                            Субаруто ,че върви на сняг няма спор ,особено ако е и така обуто:
                            http://www.youtube.com/watch?v=nTDNLUzjkpg
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • От: Кой кой е на сняг.

                              Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                              Субаруто ,че върви на сняг няма спор ,особено ако е и така обуто:
                              http://www.youtube.com/watch?v=nTDNLUzjkpg
                              Невероятно , но факт
                              То такова гъсенично задвижване и на на каквато и друга 4 x 4 кола да сложиш резултата ще е невероятен на сняг , няма да има никакво спиране само газ до дупка по снега , супер яко

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X