Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cherokee 2.1тд (Рено), 4.0 бензин или Toyota 4Runner?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cherokee 2.1тд (Рено), 4.0 бензин или Toyota 4Runner?

    Здравеите приятели.Тръгнах да си търся ЧЕРОКИ,но забелязах едно доста неприятно за мен нещо,а именно че добрите 4.0 са над 8-9 х.л.,а за по-малко може да се намери само 2.1 тд,което както е известно е 90 к.с а не 190 като бензиновото.Ако ниакои от вас има опит с това двигателче нека да каже мнението си!Аз знам че двигателя е френски,на рено няма никаква сила,много харчи и наи вече-има малък ресурс.Бих искал да не е така за да си го купя,защото е евтин,но ако някои от вас има мнение моля да го сподели!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    Здрасти Sonda, имам опит с другия мотор 2.5 ТД на VM-мотори - 118 кс., купих го с "сцепена" глава и след подмяната и с такава на Алфа 164 го карах около 6-8 месеца , двигателя е доста еластичен и икономичен .Верно че има склонност към прегряване , но ако го следиш внимателно и сложиш допълнително ключе за принудително включване на радиатора мисля че не би следвало да имаш много главоболия , а относно качествата на автомобила за извън пътя , може да се поровиш за постиженията на Ники Рафаилов който се съсъезава и то доста успешно с същия мотор в хоби класът.Това си е мое мнение и не сикам да ангажирам никой с него защото за доста хора в форума дизелите на Чероки са "боклук" поне до към 1997 год. Но специалистите ще си кажат думата ! Поздрави и успех в търсенето.
    подпис : Драги ми смехурко;))

    Коментар


    • #3
      Мнението ми от преди три седмици не се е променило.

      Коментар


      • #4
        но ако го следиш внимателно и сложиш допълнително ключе за принудително включване на радиатора мисля че не би следвало да имаш много главоболия , а относно качествата на автомобила за извън пътя , може да се поровиш за постиженията на Ники Рафаилов който се съсъезава и то доста успешно с същия мотор в хоби класът.
        Всъщност Ники Рафаилов е добър пример за това че двигателя не е от най-добрите. Общо взето не е имало негово участие в състезание или даже разходка след което да не се е наложил сериозен ремонт, смяна на глава и т.н. А и Ники Рафаилов вече продаде Черокито...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Забрави за покупка на тоя труп.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            А някои от вас да има мнение за TOYOTA 4RUNNER бензинова версия?
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              За Чероки има изписано много! Ако имаш възможност да го раниш, зимай 4.0 бензин! Дизелите са слаби и се чупят повече
              RB Patrol Team

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от sonda
                А някои от вас да има мнение за TOYOTA 4RUNNER бензинова версия?
                аз имам - торсионното окачване от пред не ми допада, голямо маждуосие, разположение на седалката като в лек автомобил, не е изключено да даде неигоде разход на гориво.
                Ландкруизър или Патрол е по добър избор
                http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X