Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След като отървах жена ми от една Корса ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След като отървах жена ми от една Корса ...

    Ами тя си я избра .......и сгреши . Продадох я де !
    Та на дневен ред е ново търсене . Тоз път "искаме" автоматик ама и с климатик и пак да е малка . Туй жената......
    Реших пак да се консултирам тук щото изобщо не разбирам от автоматици , а пък и в най - ниския или в компактния клас въобще не е голям избора.

    Все пак съм се спрял на някои возила:
    Сузуки Балено
    Нисан Микра ......след 96-97 г.
    Фиат Пунто .....
    и нещо друго.........???
    бюджет до 5000 лв.

    благодаря
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

  • #2
    До: След като отървах жена ми от една Корса ...

    Баленото е много хубаво но имай в предвид, че автоматика му е с 3 скорости което си е гадно според мен.
    За другите не съм ги карал и не мога да коментирам.
    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

    Коментар


    • #3
      До: След като отървах жена ми от една Корса ...

      Ot fiat бягай... Красиви са им колите, но това е единственото достойнство, нямам предвид пунтото, де....
      Сузуки не съм сядал, на приятел жена му имаше и беше субер доволен. Но да не е Алто, Баленото точно, Алтото е съвсем мъник и е екзотика с автомата, да не ти излезе проблем, че после ще го платиш още веднъж, миркат са разбойници.
      Тойота Ярис в тая криза мисля, че би могъл да спазариш с тоя бюджет, но да е до 2001, после са френски или унгарски дори още по-новите. Японските са много, много добри градски коли, особено 1.3 мотора, 86 коня, четирицилиндровата, 1.0 е с три, пак става и е VVTI но е по-спъната. Жена ми кара такава 1.3 2001 год е от магазина, стана на 86.000 досега нямам никаква забележка, само бензин и масло е сменяно, овен накладките отпред, а се кара само в София. Те имат автомат, но трянва да потърсиш, рядко се срещат. Изхождайки от качествата на японския Ярис, склонен съм да вярвам че тоя автомат, ако не е нещо скапан, ще деяни и ще е измислен...
      Друго какво - А класата, но е скъпа поддръжката, а и дават дефекти, за 5000 ще е някой абсолютен курник...
      За модерните (у нас) напоследък Смартове не си и помисляй... Не им разбират по сервизите и частите са в небето, иначе са практични и са автомати...
      Абе намират се, но с повече търсене и гледай да е запазена, малка кола по-може да се намери на малко километри, не е като по-големите, дето на 10 години ги представят за по на 100к км...
      Но пък са по-амортизирани, карани са в града.
      Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

      Коментар


      • #4
        До: След като отървах жена ми от една Корса ...

        смарт не е автоматик, много моля
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          До: След като отървах жена ми от една Корса ...

          Един приятел беше във същата дилема преди 3 години.
          Решението беше WV Golf 1.8 моноинжекция '92г

          И е много доволен, а и жена му
          Макар че не съм превърженик на марката, никак даже,
          мисля че е удачна алтернатива.
          След 94г са със ABS.
          един такъв автоматик със газ и тн/газово е евтино за тея/
          ще излезе максимум 5 бона. А ако се разтърсиш във тези
          пари ще влезеш и със обслужване и бумащина/винетки, застраховки/

          Евтина подръжка, надежди. Мисля че е добре.

          Поздрави
          [IMG]http://kachi-snimka.info/images/bfi1236759624s.GIF[/IMG]

          Коментар


          • #6
            До: След като отървах жена ми от една Корса ...

            За Голфа съм съгласен.Много надеждни. И 1.6 моноинжекцион са добри, в никакъв случай 1.4. Говоря от личен опит. Защо не и Пежо 106 Дизел, също много добри, нисък разход. Задните мостове се разбиват по нашите пътища, но това става на поне 100 000 км. Готина 306ца също става. Японските колици също са доказани, но за тия пари читав Ярис не знам дали ще намериш. VW Поло също е вариент - добри и доказани. По мое мнение избягвай Рено Клио и Рено прицпино, също Фиат. Нямам личен опит, но познати имат Форд Ка и изненадващо за мен казват, че било много сполучлива машина. Не знам обаче със сигурност кои от горните имат автоматици.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • #7
              До: След като отървах жена ми от една Корса ...

              Взимай и една Микра 1.1 и да е щастлива. Само не знам дали има автоматик. Но и с по голям двигател да е, пак става. Много здрави машиники. Като се счупи, продължава да кара.
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • #8
                До: След като отървах жена ми от една Корса ...

                Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                Взимай и една Микра 1.1 и да е щастлива. Само не знам дали има автоматик. Но и с по голям двигател да е, пак става. Много здрави машиники. Като се счупи, продължава да кара.
                Имаме тук една Микра, но не знам с кой двигател е, автоматик. По-скоро вароиматик или подобно. 3-4 хил. лв. е ремонта на ск. кутия в Митвас и то до каква степен е ремонт, до каква закрепване на ситуацията, не е ясно. Иначе върви прилично и т.н.

                Автоматик на кола с малък двигател (за кафе машина) не си е работа.

                Коментар


                • #9
                  До: След като отървах жена ми от една Корса ...

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение

                  Автоматик на кола с малък двигател (за кафе машина) не си е работа.
                  Не си е работа, но човекът иска автоматик.
                  Където Бирата, Там и Аз...

                  Коментар


                  • #10
                    До: След като отървах жена ми от една Корса ...

                    Хич не ми се взема .такава ...... ама автоматик та автоматик . Не можа да ги научи тия ръчни. В чудо съм се видял . Иначе долу -горе управлява ,но с тия скорости n пъти тръгва на 3-та . Петата пък въобще не я признава
                    Дано я убедя след последните постове за предимствата на конвенционалната РЪЧКА
                    Чел съм хубави неща за Витара автомат ама за тия парици ??







                    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: След като отървах жена ми от една Корса ...

                      Моята жена кара от година и нещо хечбек Мазда 323 1.6 автоматик 91г.
                      Оказа се много икономична и здрава кола. Доста ме учуди, като я знам как не признава дупки...
                      Миналото лято я покарах и аз няколко пъти и да ви кажа много ми хареса автоматик из софийските задръствания
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: След като отървах жена ми от една Корса ...

                        Първоначално публикуван от indiglo Преглед на мнение
                        Хич не ми се взема .такава ...... ама автоматик та автоматик . Не можа да ги научи тия ръчни. В чудо съм се видял . Иначе долу -горе управлява ,но с тия скорости n пъти тръгва на 3-та . Петата пък въобще не я признава
                        Дано я убедя след последните постове за предимствата на конвенционалната РЪЧКА
                        Чел съм хубави неща за Витара автомат ама за тия парици ??


                        Има, но трябва да се разтърсиш...
                        Колеги витарджии казват само хубави неща за автомата, но тук съзирам, че май Витарата ще се наточва...не че нещо ама и ти да си я караш за къра и гората...
                        Успех...
                        Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                        .................................................................................................
                        Е. Абу

                        Коментар


                        • #13
                          До: След като отървах жена ми от една Корса ...

                          Тая Мазда 323 Ф (нали нея визираш, Ник) за мен е еталон за здрава кола. Аз купих такава през 1996, беше тригодишна, взех я от една пенсия, купил я нова от Варко през 93 и за три години й беше навъртял само 12.000 км, останалото време я лъскал в двора и решил да си разширява къщата та я изкарал да я продава на Солни Пазар... Още бяха там колите... Та я взех от него и я продадох през 2003 на 160.000 км... Тогава живеехме в Люлин а детето-градината и тъщата бяха в младост, всеки божи ден пътувах поне два пъти Люлин-Младост през гигантските Янчулеви дупки по Сливница, ако помните ( само сега е по-зле от тогава ситуацията в София)

                          Та, тая кола не мръдна, за деветте години, докато я имах съм сменил един маншон и съответно карето на полуоската - не бях го усетил че се скъсал навреме, и два пъти накладки, единия път с предните дискове - на 100.000 км, както и ангренажния и вентилаторния ремък. И НИЩО ДРУГО, нищо, окачването беше ЖЕЛЯЗНО, просто не знам друг автомобил с такава здрава концепция и такова изпълнение, лек при това и наглед крехък - задното окачване е със стабилизираща щанга там, регулира се отзад също сходимост, има куп гумени шарнири и уплътнения, нищо не беше мръднало. Генерацията беше като нова, тя беше поцинкована, като я продавах купувача си беше довел майстор, който ми вика - а, сменяли сте гърнетата, ама сте купили скъпи, японски... Малоумник, то на тях си пише месеца и годината на производство, ама нали светят...
                          Та, Тая Мазда е много здрав автомобил наистина, и има автовати от нея, моята беше ръчка, 1.6 около 90 коня беше...
                          Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                          Коментар


                          • #14
                            До: След като отървах жена ми от една Корса ...

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            смарт не е автоматик, много моля
                            Ми гледам че имат по два педала

                            Коментар


                            • #15
                              До: След като отървах жена ми от една Корса ...

                              Витара - качи ли се жена ти на звяра, няма сваляне. За тия пари ще намериш къса база, с автомат, с климатик, че даже и ел.пакет. Е, ако иска DVD, ще трябва да кихнеш още малко
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X