Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC Prado (1996-2002) diesel vs LR Discovery I (1995-1998) diesel

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC Prado (1996-2002) diesel vs LR Discovery I (1995-1998) diesel

    Привет,
    Спрял съм се на тези дра автомобила.
    Моля за Вашето мнение кой е по- добър за:
    1. Семеен автомобил;
    2. Колата ще бъде карана 70% асвалт и 30% лек offroad;
    3. Коя е по евтина за подръжка;
    4. По добрия вариян за покупка като обща оценка;
    Знам, че Прадо е почти 2- пъти по скъп, но въпроса е струва ли си двойната цена!
    Умишлено съм се спрял на Диско 1, не ми предлагайте 2.
    Очаквам Вашите мнения!

  • #2
    До: TLC Prado (1996-2002) disel vs LR Discovery I (1995-199 disel

    Първоначално публикуван от Korohulio Преглед на мнение
    Привет,
    Спрял съм се на тези дра автомобила.
    Моля за Вашето мнение кой е по- добър за:
    1. Семеен автомобил;
    2. Колата ще бъде карана 70% асвалт и 30% лек offroad;
    3. Коя е по евтина за подръжка;
    4. По добрия вариян за покупка като обща оценка;
    Знам, че Прадо е почти 2- пъти по скъп, но въпроса е струва ли си двойната цена!
    Умишлено съм се спрял на Диско 1, не ми предлагайте 2.
    Очаквам Вашите мнения!
    Кои двигатали те интересуват,че има на Диското едни....
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: TLC Prado (1996-2002) disel vs LR Discovery I (1995-199 disel

      Дизели
      Land Cruiser 90 Prado 3.0 TD (125 Hp),
      Land Rover Discovery I 2.5 TDi (113 Hp) (300 tdi)

      Коментар


      • #4
        До: TLC Prado (1996-2002) disel vs LR Discovery I (1995-199 disel

        А това на края "прадо" не е ли само оптична разлика от нормалната ТЛК
        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
        feikot@abv.bg
        Обратно дороги - НЕТ !

        Коментар


        • #5
          До: TLC Prado (1996-2002) disel vs LR Discovery I (1995-199 disel

          Първоначално публикуван от Korohulio Преглед на мнение
          Дизели
          Land Cruiser 90 Prado 3.0 TD (125 Hp),
          Land Rover Discovery I 2.5 TDi (113 Hp) (300 tdi)
          Ако ще караш повече по асвалт ти препоръчвам Тойотата.

          Сигурно някои колеги ще ти препоръчат Диското,този избор също не е лош,добре си се насочил към двата автомобила.

          За поддръжка не мога да ти кажа кой ще е с по–евтина.

          Ако някой е имал и двата автомобила той може да даде компетентно мнение.
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • #6
            До: TLC Prado (1996-2002) disel vs LR Discovery I (1995-199 disel

            Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
            Кои двигатали те интересуват,че има на Диското едни....
            Е какви?

            Коментар


            • #7
              До: TLC Prado (1996-2002) disel vs LR Discovery I (1995-199 disel

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Е какви?
              2,5 5 цилиндров VM,или бъркам
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • #8
                До: TLC Prado (1996-2002) diesel vs LR Discovery I (1995-199 diesel

                Първоначално публикуван от Korohulio Преглед на мнение
                Привет,
                Спрял съм се на тези дра автомобила.
                Моля за Вашето мнение кой е по- добър за:
                1. Семеен автомобил;
                2. Колата ще бъде карана 70% асвалт и 30% лек offroad;
                3. Коя е по евтина за подръжка;
                4. По добрия вариян за покупка като обща оценка;
                Знам, че Прадо е почти 2- пъти по скъп, но въпроса е струва ли си двойната цена!
                Умишлено съм се спрял на Диско 1, не ми предлагайте 2.
                Очаквам Вашите мнения!
                1. Въпрос на вкус. И двата стават. Диско-то е с доста прилична возия ако окачването му е живо, но все пак е на два цели моста. Тойотата на асвалт ще вози категорично по-комфорто, заради независимото окачване отпред. Тойотата има и значително по-пъргав двигател, който има склонност да грее. Иначе и на двата автомобила дизелите са доста икономични.
                2. Няма значение коя ще бъде избора, за лек офроуд.
                3. Определено Дискавърито е по-евтино за поддръжка. Може би са съизмерими цените (но пак с превес за по-добра цена за ЛР) между тази ТЛК и Диско 2.
                4. Тук еднозначен отговор няма, по-простата причина, че автомобилите не са съизмерими. По-коректно сравнение би било ТЛК 95 <-> Дискавъри 2.

                Ако мога са си позволя коментар - странно защо конкретно сте се спряли на Дискавъри 1, а не на две, при положение, че другата опция е ТЛК 95. Ако сравнявахте Диско 1 и ТЛК 7*, ОК, но това не го разбирам...

                Коментар


                • #9
                  До: TLC Prado (1996-2002) disel vs LR Discovery I (1995-199 disel

                  Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
                  2,5 5 цилиндров VM,или бъркам
                  Бъркаш. VM-а е слаган само на Range Rover Classic. И то двигателя е 4 цилиндров. 5 цилиндрови версии на 2.5 VM има на ТЛК 7-ма серия, сглобявани в Португалия.

                  Коментар


                  • #10
                    До: TLC Prado (1996-2002) disel vs LR Discovery I (1995-199 disel

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Бъркаш. VM-а е слаган само на Range Rover Classic. И то двигателя е 4 цилиндров. 5 цилиндрови версии на 2.5 VM има на ТЛК 7-ма серия, сглобявани в Португалия.
                    Мерси
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #11
                      До: TLC Prado (1996-2002) diesel vs LR Discovery I (1995-199 diesel

                      Аз си отглеждам 1 Диско у нас,а на Тойотата само съм се возил.Та мойто мнение по твоя казус е:Тойотата с този двигател е осезаемо по-пъргава на пътя и возията и е малко по-добра,но както ти каза и колегата по-горе,това не значи че Ровъра ще ти разбие камъните в бъбреците,но все пак Тойотата е с 1 идея по-комфортна.А що се отнася до цени за части-нещата с Диското са напълно приемливи,даже съизмерими с тези на доста леки коли.
                      [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

                      Коментар


                      • #12
                        До: TLC Prado (1996-2002) diesel vs LR Discovery I (1995-199 diesel

                        Благодаря за отговорите Ви.
                        Като гледам везната се накланя към Диското.
                        Иначе, автомобила ми е необходим за излет със семейството, разходки из планини, за риба и т.н. Най важното за мен е да не ми изяде главата т.е. да може да се купи на приемлива цена, да не харчи много, да не се чупи много, частите да не са на безбожни цени, да сигурен и просторен с добър изглед (панорама).
                        Чесно казано и аз си мислех за Диско от самото начало, но налко не ме кефи външния му вид, това "издуване" на багажника ми се струва грзно но предполагам е практично. А Тойотата много ме кефи външно. Ако намирате други алтернатива на Диското, коети би ми свършило същата работа пишете.
                        П.С. в момента карам миниван рено сценик. Върши същата работа, но винаги ме е жегвало да свърна извън пътя в гората примерно, а с моя автомобил не става

                        Коментар


                        • #13
                          До: TLC Prado (1996-2002) diesel vs LR Discovery I (1995-199 diesel

                          Първоначално публикуван от Korohulio Преглед на мнение
                          Благодаря за отговорите Ви.
                          Като гледам везната се накланя към Диското.
                          Иначе, автомобила ми е необходим за излет със семейството, разходки из планини, за риба и т.н. Най важното за мен е да не ми изяде главата т.е. да може да се купи на приемлива цена, да не харчи много, да не се чупи много, частите да не са на безбожни цени, да сигурен и просторен с добър изглед (панорама).
                          Чесно казано и аз си мислех за Диско от самото начало, но налко не ме кефи външния му вид, това "издуване" на багажника ми се струва грзно но предполагам е практично. А Тойотата много ме кефи външно. Ако намирате други алтернатива на Диското, коети би ми свършило същата работа пишете.
                          П.С. в момента карам миниван рено сценик. Върши същата работа, но винаги ме е жегвало да свърна извън пътя в гората примерно, а с моя автомобил не става
                          Колега,в началото ясно си написал да не предлагаме Диско 2,но все пак след като търсиш алтернатива на Диско 1 и имаш средствата да закупиш Тойотата(следователно и Диско 2),какво те поддтиква да се дърпаш от новото Диско? При положение ,че те дразни задната част на старото,при двойката тя е съвсем различна и определено изглежда по-добре.
                          [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

                          Коментар


                          • #14
                            До: TLC Prado (1996-2002) diesel vs LR Discovery I (1995-199 diesel

                            Колега,в началото ясно си написал да не предлагаме Диско 2,но все пак след като търсиш алтернатива на Диско 1 и имаш средствата да закупиш Тойотата(следователно и Диско 2),какво те поддтиква да се дърпаш от новото Диско? При положение ,че те дразни задната част на старото,при двойката тя е съвсем различна и определено изглежда по-добре.
                            Накъде бях попаднал на статия, че имал проблеми с многото електроника и за това се бях насочил към диско 1. От друга страна като гледам и Диско 2 е по- евтин от Прадо.
                            ОК прави сте,
                            Дайте съвет при Диско 2 срещу Прадо.
                            Вижте горния ми пост кое е най- важно за мен.

                            Коментар


                            • #15
                              До: TLC Prado (1996-2002) diesel vs LR Discovery I (1995-199 diesel

                              Почети малко в раздела за Сравнения, тестове, избор между марки, модели и функционалност има много писано и за двата модела, мисля, че са сравнявани и конкретно.

                              Сравнение в случая е доста трудно и каквото и да се каже в голяма степен ще бъде субективно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X