Обява

Свий
Няма добавени обяви.

mitsubishi PAJERO 3,5 V6 GDI или PATROL GR 3.0 l TDi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • mitsubishi PAJERO 3,5 V6 GDI или PATROL GR 3.0 l TDi

    Един приятел ще си копува нов джип и се е спрял на един от тези два звяра. Поиска ми съвет. Аз не съм много запознат с тези два джипа и затова реших да се обърна към вас. Колата ще бъде ползвана предимно на дълъг път, но горе долу веднъж седмично ще бъдат тествани и способностите и извън пътя. Приятелят ми обича да ходи на лов и на лек до средно тежък офроуд, но държи и н комфорта. Благодаря ви предварително.

  • #2
    според мен паджарото е по - добро, вози по - хубаво, върви повече, но точно с този двигетел похарчва, ако разхода не му е проблем да взима паджерото
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Точно този двигател с който е Нисана е може би най-неудачния! Аз поне не знам някой да е доволен. Ако изборът е между точно тези модели категорично бих избрал Паджерото!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от go go go
        според мен паджарото е по - добро, вози по - хубаво, върви повече, но точно с този двигетел похарчва, ако разхода не му е проблем да взима паджерото
        Един приятел има такова и е страшно недоволен, септември месец му изтича гаранцията и иска да го продава преди това защото за 3 години постоянно виси в сервиза а е човек който има уазка и нито веднъж не го е искарвал извън пътя, чупил е клапани, после нова глава после сцепи блока а междувременно 2 пъти му правиха скоростна кутия и това за 120 000 километра мойто мнение е че паджеро не е това което беше.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          Можете ли да ми препоръчате по-удачен двигатеза патрола?

          Коментар


          • #6
            2.8TD - много, много по-надежден, макар че е малко слаб за това купе. А ако говорим за двигател без компромиси 4.2 бензин или подобния му дизел. Само че шанса да намерите такъв Патрул е по-малък отколкото да уцелите 5--ца от тотото...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              GDI двигателя е много сполучлив и хората са доволни от него, в българия не е много разпространен защото официалния представител има много малки квоти за него и се доставя само по пораъчка. това че някой е имал проблеми с такава кола незначи че въпросната нестава, това е въпрос на каране и на поддръжка. единствения кусур на този двигател е разхода на гориво, но това е в следствие на голямото и тежко купе.
              drive alive

              Коментар


              • #8
                Мен много ме кефи 4.8 бензин и 4.2 дизел, въпреки, че втория май не е автоматик. някой знае ли как стои въпроса с доставката на тези чудовища?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от go go go
                  GDI двигателя е много сполучлив и хората са доволни от него, в българия не е много разпространен защото официалния представител има много малки квоти за него и се доставя само по пораъчка. това че някой е имал проблеми с такава кола незначи че въпросната нестава, това е въпрос на каране и на поддръжка. единствения кусур на този двигател е разхода на гориво, но това е в следствие на голямото и тежко купе.
                  да така е но аз нямам 5 позната с такава кола затова казвам само за този който има, а човека е перфекционист и всичко се подържа по книжка и се сменя само с най-доброто, човека в момента има една УАЗ-ка която я направи наново смени абсолютно всичко излезе му 9 000 лв. има чисто ново сузуки гранд витара, Голф 3, 2 форд-а гренада на по 500 000 км. и една виетнамка, та човека е маняк на подръжката всички коли са му в идеално състояние но проблемите му с паджерото са на лице.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    както казах колата не е много позната у нас и поддръжката и е сложна работа, ако е ходил при официалния представител тогава е ясно от каде са му проблемите, а ако я е поддържал и ремонтирал като УАЗка или виетнамка тогава е още по - ясно. няма начин кола която е толкова хвалена по света да е толкова лоша.
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от go go go
                      както казах колата не е много позната у нас и поддръжката и е сложна работа, ако е ходил при официалния представител тогава е ясно от каде са му проблемите, а ако я е поддържал и ремонтирал като УАЗка или виетнамка тогава е още по - ясно. няма начин кола която е толкова хвалена по света да е толкова лоша.
                      хаха не изказвай прибързани мнения, човека е доста богат и съответно не му е проблем да подържа каквото и да било с най-доброто което се купува с пари, и много интересно къде освен при официалния представител ще подържа кола в гаранция? но фактите сами говорят макар, че както вече казах от една кола не може да се прави заключение просто с тази информация разполагам и въобще какво го бистриме това паджеро толкова аз казах каквото знам, ако тебе Сава те кефи толкова купи си, нямам финансова възможност но и да имах пак нямаше да си купя, и опел нямаше да си купя
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        аз имах предвид че колата е добра а ти като написа че на човека му се е разпаднала, колегата може да остане с грешно впечатление и да си купи нисана, което според мен е грешно.

                        иначе обмислям вариант да си купя едно такова паджеро но му е адски голямо митото и държат висока цена в чужбина, май ще трябва да почакам малко
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          и 2-те си имат + и - и както е популярно 3 ти варянт би бил най-интересен... ТЛК или Гранд например...

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от go go go
                            аз имах предвид че колата е добра а ти като написа че на човека му се е разпаднала, колегата може да остане с грешно впечатление и да си купи нисана, което според мен е грешно.

                            иначе обмислям вариант да си купя едно такова паджеро но му е адски голямо митото и държат висока цена в чужбина, май ще трябва да почакам малко
                            Ако си внесеш дълга база паджеро е 6+1 места и може да се регистрира на фирма и да си спестиш ддс-то, което не е малко
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • #15
                              Ако не се лъжа ТЛК и Гранда са споне 10-15 хил. лв. по-скъпи от посочените модели и мисля, че приятелят ми неможе да си ги позволи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X