Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

    Здравейте колеги колежки и т.н. , имам голям зор. Занимавам се с геодезия и имам нужда от непретенциозна джипка с "лек офроад характер " и съм се насочил към фронтера, утре ще ходя да гледам една "2.2 16" обаче не съм сигурен дали да е този мотора или някой друг (ще слагам LPG) какво бихте ми препоръчали като мотор за фронтера? И има ли възли по окачването на който трябва да се обърне специално внимание преди покупката на такъв джип?

    БЛАГОДАРЯ на отзовалите се !!!
    Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

  • #2
    До: Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

    Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
    Здравейте колеги колежки и т.н. , имам голям зор. Занимавам се с геодезия и имам нужда от непретенциозна джипка с "лек офроад характер " и съм се насочил към фронтера, утре ще ходя да гледам една "2.2 16" обаче не съм сигурен дали да е този мотора или някой друг (ще слагам LPG) какво бихте ми препоръчали като мотор за фронтера? И има ли възли по окачването на който трябва да се обърне специално внимание преди покупката на такъв джип?

    БЛАГОДАРЯ на отзовалите се !!!
    ЕКОТЕК-а иска газов инжекцион, иначе е хубав двигател. за другото потърси, има доста писано какво и как се гледа.......... ама най-добре вземи някой с теб или намери читав сервиз да я заведеш, че ако излезе нещо после, много боли на джоба.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

      А защо точно Фронтера?Приципно питам.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        А защо точно Фронтера?Приципно питам.
        Ами заради цената, с десен геврек излиза евтинко.
        Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

        Коментар


        • #5
          До: Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

          Бих те посъветвал да обърнеш внимание и на Subaru Forester, ако не те притеснява "фасона" му, защото е малко ръбатичък (въпрос на вкус, някои го харесват именно така). Машината има много добра возия на асфалт, прилично offroad поведение, доста издръжливи са. Мотора му е с метални колектори и дори можеш да си сложиш обикновенна газова уредба, въпреки че инжекциона си е за предпочитане.

          Коментар


          • #6
            До: Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

            Мотора 2.4i се слага на дългата фронтера до 95г,а от 95г. до 98г.се монтира 2.2i.Екотека също търпи газифициране с обикновено газово,но трябва да е поставено грамотно и без излишни икономии.Моята е с метанова уредба монтирана в Италия и нямам забележки.Принципа предполагам е същия.Има емулатор,някакъв процесор дето все не му запомням името,който е свързан ,май с предварението на запалването и система за ламбда контрол,чиито функции не знам.Работи безупречно ,не гърми, не се спъва, не мени обороти,обаче НЕ търпи автомивка и по точно миене на двигател.Вчера в идиотизма си реших да измия двигателя и сега имам неработеща уредба.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #7
              До: Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

              То никоя електроника не обича водата.... Подсуши я с един сешоар и може да тръгне ако не е изпушила.
              П.П. Колега, не си вкарвай автогол с тоя десен волан. Вземи си нормална кола, щото после ще съжаляваш.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                До: Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                П.П. Колега, не си вкарвай автогол с тоя десен волан. Вземи си нормална кола, щото после ще съжаляваш.
                Да не би да има разлика в частите?
                Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                Коментар


                • #9
                  До: Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

                  Принципно и аз съм против десния волан независимо за какво МПС движещо се по нашата пътна мрежа.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

                    По-добре по-стара но с ляв. Ако ще слагаш газова по-добре 2.4 или 1400 лв. за газов инжекцион. Ако питаш всеки газаджия ще ти каже че може и за 400 лв. но после от проблеми ще полудееш.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Frontera 2.2 16v vs 2.4 vs друг мотор

                      Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
                      Да не би да има разлика в частите?
                      Разлика има само в частите, които са строго специфични за лява или дясна дирекция и таблото, но ще съжаляваш, защото въпреки, че "се свиква", неудобствата и рисковете са много по-големи. Прочети дискусиите тук по тоя въпрос и си направи изводите струва ли си заради 500-1000 лева икономия (която може да ти излезе солена, ако тръгнеш да търсиш кормилна кутия или хебел, например)
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X