Обява

Свий
Няма добавени обяви.

търся помощ за нива дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • търся помощ за нива дизел

    смятам да си взема нива дизел за лов но искам да я направиа много проходима , да я повдигна и да и сложа големи гуми .
    вапроса ми е колко блокажа има нивата и можели да се направи да катери ама много и естествено колко ще ми струва (приблизително) да я напрвя ???

  • #2
    До: търся помощ за нива дизел

    не е лошо да помислиш за истинска машина а не за това "чудо" на съветската "технология".
    [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

    Коментар


    • #3
      До: търся помощ за нива дизел

      Сложеш ли големи обувки.....
      "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

      Коментар


      • #4
        До: търся помощ за нива дизел

        мислих за уаз-ка ама немога да я карам на дълго на риба например за това се спрях на нива но да е дизел защото зглобката била друга ане руска и била по изпипана в детаили

        Коментар


        • #5
          До: търся помощ за нива дизел

          Колега
          Нивата на дълго била тя и дизелова също не е голяв кеф
          да не говорим че на лов вътре с пушките 4 човека могат единствено да се изпозастрелят взаимно
          особено ако са по 100 кила със зимни дрехи и ботуши опасани с патрондаши и раници +бирени шкембенца и всички дуги екстри за модела
          по въпроса знам че е с двигател рено 1.9
          един колега си купи такава и до 6 месеца я разкара - той също е ловец
          в последствие си купи форд маверик - сега поне му е по широко
          а поддръжката на нивата си е специфична както на бензиновата така и на дизеловата...
          не ме разбирай погрешно
          нивата си ми харесва - особено по -новите 1.7 бензин и бих карал такава зимата с удоволствие а на лов за 2 души и с нейните си гуми пак е отлична - с две думи май бензиновата ...
          просто зависи колко хора мислиш да возиш с багажа им
          дано не съм те объркал
          BMW X6

          Коментар


          • #6
            До: търся помощ за нива дизел

            просто зависи колко хора мислиш да возиш с багажа им
            хора и кучета

            Коментар


            • #7
              До: търся помощ за нива дизел

              Първоначално публикуван от VeshteR Преглед на мнение
              Колега
              Нивата на дълго била тя и дизелова също не е голяв кеф
              да не говорим че на лов вътре с пушките 4 човека могат единствено да се изпозастрелят взаимно
              особено ако са по 100 кила със зимни дрехи и ботуши опасани с патрондаши и раници +бирени шкембенца и всички дуги екстри за модела
              по въпроса знам че е с двигател рено 1.9
              един колега си купи такава и до 6 месеца я разкара - той също е ловец
              в последствие си купи форд маверик - сега поне му е по широко
              а поддръжката на нивата си е специфична както на бензиновата така и на дизеловата...
              не ме разбирай погрешно
              нивата си ми харесва - особено по -новите 1.7 бензин и бих карал такава зимата с удоволствие а на лов за 2 души и с нейните си гуми пак е отлична - с две думи май бензиновата ...
              просто зависи колко хора мислиш да возиш с багажа им
              дано не съм те объркал
              Пежо 1.9

              Коментар


              • #8
                До: търся помощ за нива дизел

                Първоначално публикуван от Geno Pichurov Преглед на мнение
                смятам да си взема нива дизел за лов но искам да я направиа много проходима , да я повдигна и да и сложа големи гуми .
                вапроса ми е колко блокажа има нивата и можели да се направи да катери ама много и естествено колко ще ми струва (приблизително) да я напрвя ???
                Пиши от къде си и погледни във подфорума за ВАЗ, там ще намериш отговор на всички твой въпроси. Като си конкретизираш исканията за промяната на Нивата, пиши и ще ти дадем цени за всичко. Защо ДИЗЕЛ ??????? По-евтина ли е подръжката или разхода на газ е по-скъп ?

                Коментар


                • #9
                  До: търся помощ за нива дизел

                  Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                  Пиши от къде си и погледни във подфорума за ВАЗ, там ще намериш отговор на всички твой въпроси. Като си конкретизираш исканията за промяната на Нивата, пиши и ще ти дадем цени за всичко. Защо ДИЗЕЛ ??????? По-евтина ли е подръжката или разхода на газ е по-скъп ?
                  искам дизел защото зглопката на колата не е руска и е пипната както трябва несе тряскат вратите за да ги затвориш абе има голяма разлика междо двете ина4е предпо4итам бензина пред дизела живея на 7 км. от Пампорово в с.Стойките и тука много много не искат да палят дизелите през зимата // що се отнася до това какво скам да и направя незнам никога несъм правил джип до сега и незнам какво ми трябва но предполагам амортисори,прожини,джанти с гуми за кал,либетка(коиато да отговариа за нива смисал да е достата4но мошна да я искарва от всякаде),и труд разбирасе немога да си ги сложа сам. С ве думи искам да катери. А за хората които казват 4е няма място хората са измислили багажници за тази работа слагам еди на тавана отзад се прави кледка за 2 ку4ета и има място за вси4ки а и ниама да сам единствения с джип на лов има и други коли

                  Коментар


                  • #10
                    До: търся помощ за нива дизел

                    Ако не беше толкова далеч от Видин, можехме да измислиме нещо. Погледни във подфорума за ВАЗ, "ПРЕДСТАВЯНЕ НА НАШИТЕ НИВИ",моята как съм я направил.

                    Коментар


                    • #11
                      До: търся помощ за нива дизел

                      Колега ,
                      тези Ниви са белгийска сглобка,както имаше и Лада и Волга с мотор
                      Пежо-дизел.Наистина има разлика ,както в материалите, така и в сглобяването.Акцентирам на антикорозионното покритие.
                      За проходимостта и обема и могат да се произнесат колегите, собственици на такива.
                      Има ,които участват в Националния шампионат.Колеги от Карнобат и Дупница , ако не се лъжа....
                      Там е направено всичко , което може да се направи с една Нива...
                      Въпрос на желание и ....пари....
                      Колкото до мотора, можеш да бъдеш напълно спокоен.1905 куб.см.Атмосферен дизел . Пежо.Горен разпределителен вал,лагеруващ в три черупки-лагери.Именно там е ахилесовата пета на мотора.При не своевременна смяна на ангренажен ремък , последиците са криви клапани,разпределителен вал и лагери на парчета .
                      Иначе мотора е перфектен.Издържа до 500 000 км. с добра поддръжка.
                      Минусови температури от 20 и повече градуса не са проблем.Стартер с редуктор.Ако е изряден пали ВИНАГИ от първия път.Обърни внимание на автоматичния обогатител.Рядко ще намериш работещ....Заменя се с нов.Не е скъп.Комплектова се с два вида помпи - нафтови ,ЛУКАС и КАФ.
                      Втората е по-бърза.Отлични материали.Не се износва лесно-имам в предвид сегменти и цилиндров блок.Приятен за каране.Широко разпространен-СитроенВХ-19,С-15,Пежо205,305,405,....и др.
                      Съотношение цена ,качество-мн.добър избор,за предназначението му,....но за двама човека...
                      Определено е ТРЪПКА....
                      Дано съм бил полезен...
                      P.S....Икономичен мотор.
                      На бой отиват само старците!

                      Коментар


                      • #12
                        До: търся помощ за нива дизел

                        Първоначално публикуван от Конов Преглед на мнение
                        Колега ,
                        тези Ниви са белгийска сглобка,както имаше и Лада и Волга с мотор
                        Пежо-дизел.Наистина има разлика ,както в материалите, така и в сглобяването.Акцентирам на антикорозионното покритие.
                        За проходимостта и обема и могат да се произнесат колегите, собственици на такива.
                        Има ,които участват в Националния шампионат.Колеги от Карнобат и Дупница , ако не се лъжа....
                        Там е направено всичко , което може да се направи с една Нива...
                        Въпрос на желание и ....пари....
                        Колкото до мотора, можеш да бъдеш напълно спокоен.1905 куб.см.Атмосферен дизел . Пежо.Горен разпределителен вал,лагеруващ в три черупки-лагери.Именно там е ахилесовата пета на мотора.При не своевременна смяна на ангренажен ремък , последиците са криви клапани,разпределителен вал и лагери на парчета .
                        Иначе мотора е перфектен.Издържа до 500 000 км. с добра поддръжка.
                        Минусови температури от 20 и повече градуса не са проблем.Стартер с редуктор.Ако е изряден пали ВИНАГИ от първия път.Обърни внимание на автоматичния обогатител.Рядко ще намериш работещ....Заменя се с нов.Не е скъп.Комплектова се с два вида помпи - нафтови ,ЛУКАС и КАФ.
                        Втората е по-бърза.Отлични материали.Не се износва лесно-имам в предвид сегменти и цилиндров блок.Приятен за каране.Широко разпространен-СитроенВХ-19,С-15,Пежо205,305,405,....и др.
                        Съотношение цена ,качество-мн.добър избор,за предназначението му,....но за двама човека...
                        Определено е ТРЪПКА....
                        Дано съм бил полезен...
                        P.S....Икономичен мотор.


                        много ти благодаря за отговора наистина е полезен

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X