Обява

Свий
Няма добавени обяви.

suzuki vitara или lada niva

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • suzuki vitara или lada niva

    какво да си избера няма да ходя в чак толкова тежки райони трябва ми главно за лов.коя от 2те коли е по проходима или по-точно може да се на прави по-проходима.искам да сложа и метан за придвижване на по-големи дистанциии и като вляза в калта да си превключа на бензин как смятате тва удачно решение ли е,за самураи мноо ме разубедиха защотоо моторите им били слабички.

  • #2
    До: suzuki vitara ili lada niva

    не всички двигатели са пригодени за метан,горят клапаните,по добре една газова и пей сърце,още повече че ще правят газопровода от Русия и може да поевтинеелично мнение ти си знаеш,покарай ги и двата и ще разбереш кое е за теб.а варианта с уаз мислил ли си?


    поздраи

    Коментар


    • #3
      До: suzuki vitara ili lada niva

      Е са аз ще кажа и всички Нивовъди ще наплюят екрана...
      Вземи и прочети - и за двата модела има много изписано. Лично мнение - ориентирай се към западното - Витара, Фероза и тн...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: suzuki vitara ili lada niva

        има търсачка тя винаги отговаря на нуждаещите се





        Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: suzuki vitara ili lada niva

          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
          Е са аз ще кажа и всички Нивовъди ще наплюят екрана...
          Вземи и прочети - и за двата модела има много изписано. Лично мнение - ориентирай се към западното - Витара, Фероза и тн...
          И двете са по източни от Нивата.
          По темата мога да кажа само че на Витарата влизат по-големи гуми.

          Коментар


          • #6
            До: suzuki vitara ili lada niva

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            И двете са по източни от Нивата.
            По темата мога да кажа само че на Витарата влизат по-големи гуми.
            Добре, ориентирай се към източното, или към южното - Шевролет Трекер
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: suzuki vitara или lada niva

              Ако си падаш конструктор Нивата е твоя автомобил.

              Коментар


              • #8
                До: suzuki vitara или lada niva

                Не му помагаме много на човека май...

                Колега @denkata23, кажи все пак горе-долу какви средства смяташ да отделиш за покупката. И ориентировъчно колко км. годишно минаваш. Това са доста различни машини и като начална цена, и като поддръжка, и като разход на гориво.
                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • #9
                  До: suzuki vitara или lada niva

                  Както се спомена по-рано, слагането на метан е проблем. Някак си ме плаши да клатиш една бутилка с 200 атмосфери налягане на сериозен оффроуд. Освен това метановата тежи доста, а Нивата и бездруго няма ходова част за чудо и приказ.

                  Ако смяташ да ползваш тази кола и за дълъг път, по-добре си вземи Витара или нещо подобно. Нивата е много шумна, слабичка е откъм ускорение и условията, които предлага са спартански. Например, Нивата, която карам от време на време още не й е сложено радио поради простата причина, че трябва почти да гърми, за да се чува. След 2 часа на дълъг път с Нива съм каталясал, на четвъртия час съм труп и не знам къде се намирам като сляза.

                  При всички случаи се опитай да покараш и двете преди да вземеш решение. Иначе, ще се разочароваш, ако си вземеш Нива и откриеш, че не е за теб.
                  Vitara 2.0 V6
                  Honda CRV (Gen 1)
                  Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                  ВАЗ 2131

                  Коментар


                  • #10
                    До: suzuki vitara или lada niva

                    Ами от двете едното е автомобил а другото конструктор. А сега по сериозно. На Витарата влизат по големи гуми, има рама, по скъпи са и частите, но ако я вземеш запазена ще се ремонтира много по рядко при равни други условия, изисква по квалифицирана работна ръка за ремонт.

                    Коментар


                    • #11
                      До: suzuki vitara или lada niva

                      Аз лично сам си взел Нива заради това което друг не би я взел : бръмчи ужасно , скърца , интериора е спартански и ......... но тва направо ми вдига адреналина
                      За единствена кола на която трябва да разчиташ 100% не ти я препоръчвам Витарата е в пъти по надеждна и удобна !
                      П.П но изобщо не съжалявам че купих Niva-та

                      Коментар


                      • #12
                        До: suzuki vitara или lada niva

                        Не се занимавай с глупости.Така поставен въпросът няма дилема.Нивата няма място в тоя разговор

                        Коментар


                        • #13
                          До: suzuki vitara или lada niva

                          За лов Нивата едва ли е най-подходящият автомобил, предвид оскъдното багажно пространство, от което съвсем ще се лишиш, слагайки газ.
                          Освен това рискуваш ловът да се превърне в друг вид приключение, като нивата се строши на някое трудно проходимо място. Иначе като проходимост е достатъчно добра, когато работи.
                          За лов аз лично бих взел по-голяма кола. УАЗът също е по-подходящ за лов и от Витара и от Нива.
                          Разгледай и двете внимателно и прецени коя е по-подходяща за твоите цели, откъм функционалност и пространство.
                          А като надеждност изобщо няма база за сравнение. С нивата ще си често във бокса.
                          Единственото и предимство е перманентното задвижване на двата моста.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            До: suzuki vitara или lada niva

                            Нивата като проходимост наистина е добре - ходили сме на много мизерни места с нея след тия прословутите наводнения през последните две три години и се държа отлично в калта и мизерията. Като цяло има доста километри по черно от общо стоте хиляди, които са й навъртяни за три години и половина откакто е купена. Говоря за дългата база с пет врати. Късата е още по-проходима. За ремонти не са й вкарани някакви кой знае какви средства. Както казват с малки суми, но редовно.

                            Това, което съм убеден е, че ако това ще ти бъде единствената кола, вземи си запазена Витара и не се чуди. Ако Нивата ще ти бъде втора, трета или четвърта кола и ще я караш най-вече по черно, то тя не е толкова лош избор. Имам предвид, че всички джипове се чупят по черно сравнително често. Тук сега ще излязат мнения как някой е навъртял 100000 км зверски офроуд без нищо да пипне, но на това не вярвай. Факт е, че за Нивата ще намериш читав и по-евтин майстор доста по-лесно отколкото за Витарата. Но ако караш много, то този майстор ще ти се превърне в добър приятел

                            Ако въпреки всичко искаш Нива за лов, то се огледай за някакво запазено седанче да ти служи като първа кола за всекидневна употреба по нормални пътища.
                            Vitara 2.0 V6
                            Honda CRV (Gen 1)
                            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                            ВАЗ 2131

                            Коментар


                            • #15
                              До: suzuki vitara или lada niva

                              колеги много ви благодаря за отзивите .
                              значи аз си имам кола за всекидневна употреба един сеат ароса малко са в бг но аз си ходя по чужбините доста и сам си я докарал от германия и ми гори 3,5 нафта с 3 врати е и е малка колич4ка но доста удобна 1.7сди е мотора доста здрава .
                              джипче ще си вкарвам от германия. И тъй като са на еднакви цени нива витара и самурай за това събирам информация какво да си взема за кола която ще се кара доста по черно на лов но като ходя на лов някой път минавам растояния от 200-300 км и за това да става малко и за транспорт и откъм разход да не е много висок като на уаза.За това съм изключил самурая и уаза от списъка .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X