Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Един вид Жигули, Масквич, МАЗ И КРАЗ?
    Точно, и то понеже всичките са само с безпроблемни автоматици... Що се мориш да приличаш на оплютия от теб Гагич?! На него тия майтапи поне му отиваха...
    А кажи сега тогава, на въпросната Кия, какъв и е точно автомата, къде още се ползва, колко често се среща у нас, колко често и какво точно му дефектира, колко струва ремонта и къде би бил възможен, както и къде и каква диагностична апаратура може да се намери за да се тества при евентуални проблеми?!?!?!
    Ако отговора на всички тия въпроси е достатъчен и задоволява питащия, значи аз съм в грешка, че това е непознат модел с неизвестни кусури, поне в частност с автоматичната кутия.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

      Кора от магазина която става за инвалид накратко няма.
      Има такива, които могат да се пригодят.
      Затова дадох пример с г, щото е идеална база.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Типичните форумни простотии. Г-та, Кии, джипки...

        Авторът спомена, че се качва по-лесно от дясната страна. За това питам - триврат автомобил с нормални врати и десен волан не е ли вариянт.

        Предимствата са, че ще е по-евтин за закупуване, качването и слизането ще са от към тротоара, където е по-безопасно. И ако не се търси плъзгаща врата, то изборът ще е многократно по-голям. Защото аз, освен 1007 за друг автомобил с предна плъзгаща врата не сещам.

        С десният волан се свиква и няма да е чак такъв проблем. Имам познати, каращи в БГ с десен волан и чак им е неудобно като се качат в кола с ляв.

        Остава въпросът дали от ДАЙ ще позволят да се проведе курс на такъв автомобил.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OK-PNG-150x116.png
Прегледи:1
Размер:33.4 КБ
ID:5817478Добави, че нямам предишен опит и на практика с това ще свикна така както вие с сте свикнали с левия волан.
        Да има някой от ДАИ тук? Изглежда ще се ходи на място.

        Коментар


        • #34
          От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

          Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
          Моите 5 стотинки - Honda HR-V 1ва генерация - вратите са доста големи, има модели с автомат...

          Вярно - доста широчка врата има... По-високо от лек автомобил, но не прекалено.

          Хвърли едно око:

          https://mobile.bg/21494404271255378

          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #35
            От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

            И кой ще е инструктора, който ще си сложи главата в торбата, за да обучава курсист на кола с десен волан? А изпитващи от ДАИ, склонни към самоубийство дали ще се намерят?
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #36
              От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

              Здравейте,

              Като бивш собственик на Хонда, също първо се сетих за Хонда HRV (като показаното в линка). Автомобила е по-висок и това може би ще улесни влизането и излизането от него. Вярно е също и това което каза Коко, че двувратите хонди са с много големи врати, в това число и Харвито (HRV). За това, че горят масло съм склонен да поспоря, но да не бягаме от темата. Харвито е доста сполучлив, здрав и безпроблемен автомобил. Предлага се с 2/3 и 4/5 врати. Моторите са 1.6 - 105 коня и 1.6 - 125 коня VTEC. Има го както 4х4 AWD, така и само на предно предаване. Двигателите са икономикчни за времето си, здрави и безпроблемни. Обаче си мисля че автоматичните кутии на този модел бяха само и единствено вариатор или безстепенни, които не са най-читавия представител на автоматичната скоростна кутия.
              LSD (Lambo Style Doors) вратите ли са единствената опция? Удобно ли ще е обратното отваряне на вратата?


              Мисля си, че един кадърен майсор лесно ще обърне пантите и механизма на заключване на която и да е кола/врата и няма да струва 1000лв колкото са китовете за врати "ножици".

              Коментар


              • #37
                От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                Първоначално публикуван от NGC 7092 Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]992097[/ATTACH]Добави, че нямам предишен опит и на практика с това ще свикна така както вие с сте свикнали с левия волан.
                Да има някой от ДАИ тук? Изглежда ще се ходи на място.
                Е ,нищо общо с ДАИ нямам.
                По въпроса чл8 ал2
                https://rta.government.bg/images/Image/n_uredba/n37.pdf

                ПП Прегледай я наредбата и чл 11те касае...
                Последно редактирано от ivo-police; 12-07-19, 19:19.

                Коментар


                • #38
                  От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                  Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
                  Здравейте,

                  ....................
                  LSD (Lambo Style Doors) вратите ли са единствената опция? Удобно ли ще е обратното отваряне на вратата?

                  Мисля си, че един кадърен майсор лесно ще обърне пантите и механизма на заключване на която и да е кола/врата и няма да струва 1000лв колкото са китовете за врати "ножици".
                  В действителност не съм твърдял, че LSD-Doors са единствената опция. Спрях се първо на плъзгащи, след това на горепосочените.
                  Вариантът за обратно отваряне го разглеждах. Видях, че има такива автомобили, но не бях сигурен, и все още е така, дали ще са ми удобни.
                  Трябва да направя от 3-4 слойно велпапе експеримент. Изглеждаше обещаващо решение, но също така не бях сигурен, може ли да се обръщат. Не съм експерт и не искам да се правя на такъв, но ми се струва, че работата е много трудна, а това оскъпява всяка услуга. От друга страна може би много зависи от моделът автомобил?! Във всеки случай е много добро решение. Бих казал вторито най-добро след плъзгащите. Но трябва да направя въпросния примитивен тест. Ще погледна и посчените модели.

                  Първоначално публикуван от ivo-police
                  Е ,нищо общо с ДАИ нямам.
                  По въпроса чл8 ал2
                  https://rta.government.bg/images/Image/n_uredba/n37.pdf

                  ПП Прегледай я наредбата и чл 11те касае...
                  Благодаря за инфото. Не съм изненадан, но въпреки това ми подейства неприятно отрезвяващо.
                  Чл. 11 се разминават с твърденията на няколко инструктори, но законът си е закон. За десния волан нямах никакви илюзии, бях тръгнал да питам с направо огромна доза песимизъм. Та значи изключения може да има (по същество), но не и за лице с увреждане. Дискриминация от стана на законодателя ли долавям?! По същество!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                    Може ли да коментирате следните модели (2/3 врати, автоматик):

                    Nissan Terrano
                    Land Rover Freelander
                    Mitsubishi Pajero

                    Интересува ме как се държат на магистрала, градско и на селски черен път, стабилност на завои? Без офроуд!
                    Как стои въпросът от към поддръжката и разход на гориво?
                    Слабите им места или най-слабите?

                    Ако е необходимо мога да отворя отделна тема, само кажете. А интерсът ми е провокиран от едно Терано което видях. Видя ми се интерсно, може би дори подходящо, после търсачката показа и другите, и така.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                      Дебело задраскай Фрийлендър 1 (те малко остаряха и не се срещат често ама ако те привлече някое) - обширни теми в съответния раздел, проблеми и с двигател, и с трансмисия. Втората версия май става.

                      Терано, Паджеро - общо взето не те занимават със себе си, имат си особености, но не и изявени проблеми.

                      Но да разкажат препатилите.

                      Всички те са високи автомобили и от тях не могат да се очакват чудеса "в завои" или по магистрали. Из града заради височината имаш някои ползи.

                      Поддръжка и разход на гориво - очаквай 40-60% повече по всички пера, спрямо лека кола.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                        Първоначално публикуван от NGC 7092 Преглед на мнение
                        Може ли да коментирате следните модели (2/3 врати, автоматик):

                        Nissan Terrano
                        Land Rover Freelander
                        Mitsubishi Pajero

                        Интересува ме как се държат на магистрала, градско и на селски черен път, стабилност на завои? Без офроуд!
                        Как стои въпросът от към поддръжката и разход на гориво?
                        Слабите им места или най-слабите?

                        Ако е необходимо мога да отворя отделна тема, само кажете. А интерсът ми е провокиран от едно Терано което видях. Видя ми се интерсно, може би дори подходящо, после търсачката показа и другите, и така.
                        Колега, не ти препоръчвам да се захващаш с такива автомобили. Избери си някой непретенциозен кросоувър.
                        Ясен ти е обяснил защо. Кросоувъра взима най-доброто от двата свят за градско и извънградско. Ако ще използваш колата за офроуд - тогава може.
                        Разгледай следните модели - Nissan X-Trail, Toyota RAV4, Honda CR-V/HR-V. Имай предвид, че болднатите модели нямат двуврати версии.

                        Също така още от момента в който прочетох в темата, че мислиш да вземеш кола с десен волан, много ме сърбеше отвътре да кажа какво мисля по въпроса, а именно:
                        Независимо от коя страна ти е по-лесно да се качваш или да слизаш, не е препоръчително да караш кола с обратна дирекция, особено за абсолютно начинаещ шофьор.
                        Ще намериш начин да пригодиш колата за да се качваш от ляво - хора с къде по-тежки увреждания са му намерили цаката, дали с дръжки/ремъци за които да се хващат/набират и т.н. Ако трябва ще наблегнеш малко на упражнения за горната част на тялото, в случай, че не ти стига силата, но ще свикнеш.

                        Който иска, нека ме хули за горното ми изказване - това е моето мнение и стоя зад него.
                        Надявам се да няма лоши чувства и засегнати.
                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                          Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                          .........Избери си някой непретенциозен кросоувър.
                          ....... Кросоувъра взима най-доброто от двата свят за градско и извънградско. .......Имай предвид, че болднатите модели нямат двуврати версии.
                          ........ не е препоръчително да караш кола с обратна дирекция, особено за абсолютно начинаещ шофьор.

                          Ще намериш начин да пригодиш колата ...... малко на упражнения за горната част на тялото, в случай, че не ти стига силата, но ще свикнеш.
                          Който иска, нека ме хули за горното ми изказване - това е моето мнение и стоя зад него.
                          Надявам се да няма лоши чувства и засегнати.
                          Не мисля, че с нещо си прекалил. Тук балансът и добронамереността са важни, а те са видими. Така, че всичко е наред! Не опира до сила. Няма да обяснявам, но случаят е далеч от онова което може би повечето от вас предполагате. Не мога да влизам в детайли, иначе става трудно за четене. Припомни си първия постинг. А и не е важно иначе щях да го опиша. Тоест гледаш в грешна посока. Толкова по този въпрос.

                          А сега по същество. Аз като видя автомобил по улиците (най-голямото автоизложение) ако някой ми привлече вниманието, че става за мен, запомням марката и после го издирвам и питам за подробности. Иначе от коли не разбирам, а когато я купувам няма да съм сам.

                          Какво е болднат модел? - нали ти казах за колите

                          Не може да бъде с 4/5 врати. Нямам избор, ще обръщам вратата, а не виждам начин това да стане ако колата не е с 2/3 врати; няма място за механиза. Задните може, но те не ме интересуват.
                          За мен до този момент джип и кросоувър бяха едно и също нещо - казах ви че от коли не разбирам, но всичко се учи. Аз и седан не знаех какво е .....
                          Отказах се от десния волан преди няколко дена, но все забравям да го спомена. Цялата маневра по изпреварване на дълго МПС не си заслужава. Вероятно ще ме направи по-предпазлив шофоьор, но аз повече инвалид от това не ща да ставам, а чуждия живот същот ми е ценен. За мен тази точка е затворена за дискусия.

                          Ще разгледам посочените модели.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                            Първоначално публикуван от NGC 7092 Преглед на мнение
                            Може ли да коментирате следните модели (2/3 врати, автоматик):

                            Nissan Terrano
                            Land Rover Freelander
                            Mitsubishi Pajero

                            Интересува ме как се държат на магистрала, градско и на селски черен път, стабилност на завои? Без офроуд!
                            Как стои въпросът от към поддръжката и разход на гориво?
                            Слабите им места или най-слабите?

                            Ако е необходимо мога да отворя отделна тема, само кажете. А интерсът ми е провокиран от едно Терано което видях. Видя ми се интерсно, може би дори подходящо, после търсачката показа и другите, и така.
                            От тези както каза Ясен задраскай Фрилендъра, поне от четеното за него. Другите два ми бяха избор за джип, намерих Паджеро и взех него. Гори доста, късо 2.8 14 градско и 10 извън, скорост до 100 км./ч. Клати се, спира незадоволително за мен, тромаво. За мен това не е МПС за асфалт и дълги дестинации - да разкарваш 2 тона желязо на дълго няма смисъл. Тераното гори идея надолу, съпоставимо по характеристики. За мен, ако искаш да е високо, търси някой СУВ, много по-комфортно ще е на дълъг път. Става и за някой черен път или полянка.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                              Първоначално публикуван от NGC 7092 Преглед на мнение
                              Не мисля, че с нещо си прекалил. Тук балансът и добронамереността са важни, а те са видими. Така, че всичко е наред! Не опира до сила. Няма да обяснявам, но случаят е далеч от онова което може би повечето от вас предполагате. Не мога да влизам в детайли, иначе става трудно за четене. Припомни си първия постинг. А и не е важно иначе щях да го опиша. Тоест гледаш в грешна посока. Толкова по този въпрос.

                              А сега по същество. Аз като видя автомобил по улиците (най-голямото автоизложение) ако някой ми привлече вниманието, че става за мен, запомням марката и после го издирвам и питам за подробности. Иначе от коли не разбирам, а когато я купувам няма да съм сам.

                              Какво е болднат модел? - нали ти казах за колите

                              Не може да бъде с 4/5 врати. Нямам избор, ще обръщам вратата, а не виждам начин това да стане ако колата не е с 2/3 врати; няма място за механиза. Задните може, но те не ме интересуват.
                              За мен до този момент джип и кросоувър бяха едно и също нещо - казах ви че от коли не разбирам, но всичко се учи. Аз и седан не знаех какво е .....
                              Отказах се от десния волан преди няколко дена, но все забравям да го спомена. Цялата маневра по изпреварване на дълго МПС не си заслужава. Вероятно ще ме направи по-предпазлив шофоьор, но аз повече инвалид от това не ща да ставам, а чуждия живот същот ми е ценен. За мен тази точка е затворена за дискусия.

                              Ще разгледам посочените модели.
                              Радвам се че си го приел по този начин.
                              Исках да кажа, че следните модели се предлагат само с 5 врати:
                              - Nissan X-Trail
                              - Honda CR-V

                              А тези имат и версии с 3 врати:
                              - Toyota RAV4
                              - Honda HR-V

                              За съжаление, след кратка проверка се оказа, че няма RAV4-ки с три врати, които да влизат в бюджета ти ...

                              Кросоувърите са на шасито на лек автомобил и са по-леки, по-икономични и по-евтини за поддръжка(примерно повечето се карат с гуми за лек автомобил, докато истинските джипове искат специални гуми, които са по-тежки и по-скъпи).
                              СУВ-овете(Mitsubishi Pajero, Nissan Terrano/Patrol/Pathfinder, Toyota Land Cruiser и др.) от друга страна са, образно казано, на шасито на камион - по-тежки, по-скъпи за поддръжка, с по-висок разход на гориво и с не много походящо окачване за високи скорости(нестабилни са и се клатушкат/накланят, както Асен Кушлев ти е написал в горния пост).
                              Обобщено:
                              Кросоувърът ти е по-подходящ за магистрала, извънградско и градско, а СУВ-а за гората/извън пътя.

                              What is the difference between an SUV and a CUV

                              Последно редактирано от mokanina; 14-07-19, 18:08.
                              РенеГАД
                              VW Golf V Variant 1.9 TDI
                              Honda HR-V 1.6i 4WD
                              "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                .........Паджеро ....Гори доста, късо 2.8 14 градско и 10 извън, скорост до 100 км./ч. Клати се, спира незадоволително за мен, тромаво. ...не е МПС за асфалт и дълги дестинации ..... Тераното гори идея надолу, съпоставимо по характеристики. ..... търси някой СУВ, много по-комфортно ще е на дълъг път. Става и за някой черен път или полянка.
                                Такива менения много ми допадат. Обобщил си най-важното съвсем сбито и ясно. Благодаря.
                                Няма да е нито Паджеро нито Терано иначе трябва да дърпам и цистерна след мен. Предоложих, че ще бъдат нестабилни на асфалт, но чак толкова не очаквах. Задрасквам ги най-вече зарди разхода за гориво.

                                Първоначално публикуван от mokanina
                                ..........
                                А тези имат и версии с 3 врати:
                                - Toyota RAV4
                                - Honda HR-V
                                ...................
                                Забелязах, че само тези са с 2/3 врати, но не мога да открия никакви в обявите, а само информативно като резултат в мрежата.
                                Усещам, че все повече започва да ми се изяснява картинката.

                                Рядко ходя по села и чукари, та беше хубаво някое по-универсално и по-височко возило в редките случаи когато ще ми се наложи, но може и да не стане.
                                Поне разбрах кое какво е. Много благодаря.

                                NOTE:
                                с окончателният избор на механизъм (Suicide Door Kit), който обръща посоката на отваряне на вратата, и отпадналия десен волан изборът става една идея по-лесен. Остава да се приемат необходимите компромиси и приключвам с този въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X