Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Бенц w212 W350 cdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Бенц w212 W350 cdi

    След като си взех джипарка преди седмица, дойде време за избор и на семейното комби. На полезрение ми е Бенц E350cdi 265к.с. 4matic. До момента съм имал А6 4g и Bmw F10, като по комфорт не могат да стъпят на този на Бенц-а. Проблемът идва от това , че нямам опит с Мерцедес. Питаниета са няколко. Има ли проблеми с въздуха, кутията и двигателя ? На какви километри се сменя веригата и как се познава ? Благодаря предварително.

  • #2
    От: Мнения за Бенц w212 W350 cdi

    По-добре питай, с кое няма проблем!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за Бенц w212 W350 cdi

      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
      По-добре питай, с кое няма проблем!
      Здравей! Какви например?

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за Бенц w212 W350 cdi

        Този дизелов мотор е един от най-здравите мотори! Също чувам много хубави отзиви за този модел w212 дори го бяха сравнили с здравината на 124-ка .

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за Бенц w212 W350 cdi

          Началникът ми кара подобен. W212 E350 cdi. Мисля, че е 231 к.с. Само на задно. На 160 или 180 хил.км., до момента. Проблемите – счупени скорости (много приятен за каране седем степенен автомат 7G-tronic) и теч на масло от топлообменника, разположен между двата реда цилиндри. Ремонта на автомата беше доста пари, защото се смени и хидротрансформатора, а основния проблем беше един пакет съединители. Не помня вече, беше преди 1-2 години. Теча от топлобменника си е разпространен проблем. Частите са малко пари, труда за разглобяване е малко повече. Други проблеми не е имало.
          Инак, комфортна и много приятна кола. Пъргава, въпреки теглото (това по мои разбирания, за някой дето кара основно AMG-та, сигурно ще е доста тромава…), леко безпомощна зимата, но това при 4-matic не е на дневен ред.

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за Бенц w212 W350 cdi

            Здравейте Stanilow, собственик съм на S212 350 265к.с. . Тук ще споделя какво съм правил за последните 174к километра.
            1. на около 60к смяна на DPF
            2. на 140к смяна на задни възглавници, клапан на компресора и разпределител на въздуха - всичко това сървъзано с въздушното окачване
            3. 147к О-пръстени по кулера
            4. масла филтри на всеки 20-25к километра
            5. 3-и смени на масло кутията 7-Г+
            6. Ремонт 5-та врата беше малко преди или след DPFßa и настройка на щората в багажника.

            Много дразнещо поведение на чистачките при мъгла или много слаб дъжд.
            Функцията за разпонаване на пътните знаци работи само в определени региони в Европа.
            При влажно време камера за заден ход е неизползваема.



            Това е цената на гуми за конкретният модел.
            Цената на обслужването не шокираща, дразнещо висока е цената на горивният филтър около 90 евро
            Разход на гориво - в БГ трудно под 10л/100
            ДЕ средно 7.4 рядко над 8 л/100
            Имам резултати от по 5.5 но това е по "селски" пътища със скорост 90-110 км/ч

            Успех в намирането на автомобил, който ще ви радва дълго!
            LZ1UFS

            Коментар


            • #7
              Здравейте

              На този мотор сменя ли му се веригата на 100000км

              Коментар


              • krassitch
                krassitch коментира
                Редактиране на коментар
                Не съм много сигурен, но мисля че се сменя на 160000

            • #8
              Чак пък на 100... Ако е някоя тънкалява все 150-200 трябва да е, ако е истинска двуредова като на старите няма да я сменяш ти. Търси ръководство, там си пише.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X