Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Никога няма да разбера, защото от близо съм запознат с електрониките им. Останалото са го написали колегите. Баварците и Мерцовете може някога да са били легенда, сега са фрашкани с 50 компютъра вътре, и може да останеш насред път за нещо незначително.
    Има разни теми тука как си оставят лукзозните машини насред път, и продължават нагоре с Нивите и УАЗ-ките на колегите. Не може да издрапа с електронните блокажи.
    Айде да не изляза хейтър - бих си взел Бертоне, ако толкова трябва да имам БМВ. От X версията не съм виждал по офроуд състезания.
    Колега, всички марки вече са бъкани с електроника. И мен ме вбесява, че всяко влизане във фирмения сервиз започва с “закачане на компютър -90лв”, като добро утро, после дефинират проблема, и ако нямат часта, я поръчват, а ти се прибираш с неотстранен проблем, но без 90лв. Като пристигне часта, сменят я и пак “ на компютъра”- направо да кажат на чичкото на бариерата да взима по 90лв. като “вход”. И по принцип не ремонтират нищо, а поръчват цялото устройство и го сменят. Но това е неминуемото развитие на технологиите ( и на маркетинга и счетоводството ) и трябва да признаем, че колите стават все по-безопасни и лесни за употреба. Все повече изземват контрола от шофьора, защото най-бъгавото и грешащо устройство е задкормилното и съвсем скоро ще се автоматизират напълно, до степен да забранят ръчното шофиране по националните пътни мрежи ( може да ви се струва фантастика, но пак ще си говорим след 10 години ). Втората голяма промяна, може би след 20 години, колите да се вдигнат във въздуха, естествено компютърно управляеми, и независимо дали аз и вие харесваме или не харесваме посоката на развитие, тя е такава.
    Колкото до бранда БМВ - не знам защо, но тая марка винаги поляризира мненията, едни се влюбваме в нея завинаги, другите я ненавиждат. Фенщината си остана дори когато не харесвах даден модел - когато си купих Ягуара XF , подобният клас и големина в БМВ беше Е60, е по-грозен баварец не беше правен, благодарение на Крис Бенгъл.

    Коментар


    • #62
      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Уаз?
      Ти не знаеш какво искаш
      Това ми е другата лудост - руските машини) имам Волга 21, ‘59г. ( оставих си я само нея, иначе имах още 5, но трети серии), имах Победа...Не ми е лесно)

      Коментар


      • #63
        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

        Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
        ... и трябва да признаем, че колите стават все по-безопасни и лесни за употреба. Все повече изземват контрола от шофьора, защото най-бъгавото и грешащо устройство е задкормилното и съвсем скоро ще се автоматизират напълно, до степен да забранят ръчното шофиране по националните пътни мрежи ( може да ви се струва фантастика, но пак ще си говорим след 10 години ). ...
        Изобщо не трябва да признаваме такива неща. Счупил се датчика за някоя гума, и айде насред път, щото компа не дава да караш. Това от изпълненията на една друга марка. БМВ имат едни неща де ме дразнят по компютрите, ама няма да е честно да ги раздухвам.
        Тия дизелите пък следят дали имаш АдБлу, и още една електроника. Т.е. възел с възможна повреда, фабрично направена да те остави на пътя. NIKSD псува и кълне тия модернизми, защото може да му струват живота насред океана. Щукнало и на жицата, че трябва да ти ограничи мощността на минимум, и ураганът идва да те довърши. Имаше такава реална случка.
        Тойота засега се въздържат от прекалени електронизации, ама пък скъпи частите им...
        Всички собственици и сервизи дето познавам реват от компютри, това е последната тенденция в техниката.
        Абсурд е да ме карат да ползвам автопилот, особено след катастрофите, причинени от бъг. Дали нямаше и първа жертва.
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-07-18, 07:58.

        Коментар


        • #64
          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

          Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
          Това ми е другата лудост - руските машини) имам Волга 21, ‘59г. ( оставих си я само нея, иначе имах още 5, но трети серии), имах Победа...Не ми е лесно)
          Тогава си вземи газ 69
          Поне е в пъти по красива
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

            Че Х5 не става за офроуд в пълния смисъл на думата е ясно, но защо толко много се плюе не мога да разбера. Без да обиждам никого, наистина ми се струва, че повечето само са чували нещо от стария собственик на кучето на леля му. За целта, за която са мислени тези ,подчертавам коли, се справят перфектно. Аз съм карал доста години някои модели от марката и на моменти съм бил впечатлен, понеже и моето мнение беше, че нямат никаква проходимост. В големи снегове по непочистени много стръмни улици си карах безгрижно, а целенасочено съм търсил къде да затрудня колата. Много лесно вдига някоя от гумите поради тотална липса на ходове, но системата реагира много адекватно и дори в лека кал с много малко боксуване няма проблеми. Някои хора са гледали клипче в ютюб, как някои селски тарикат с Х5 и летни гуми по-стари от баба ми, не може да тръгне зимата на равно и са си направили генерални заключения.


            Коментар


            • #66
              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

              Екскюзе муа, ама непочистени улици на е офройд. Карането по черен път всъщност, също така.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                Че Х5 не става за офроуд в пълния смисъл на думата е ясно, но защо толко много се плюе не мога да разбера. Без да обиждам никого, наистина ми се струва, че повечето само са чували нещо от стария собственик на кучето на леля му. ...
                ...
                Паркетен лъв е добре ама да имаш кешовица да я треснеш у масата отведнъж и да имаш и още... ако си мижитурка не става. Ше ти обясня защо - ако си пълен калъф и мъж под чехъл ше си земеш паркетен хъ5 - 3 градуса е наклонът на улицата пред блока която доста често е влажна и понякога има мокри листа и предполагаемо е възможно понякога да има дори малко сняг преди да го изчистят рано сутринта - и поради тези полеви условия жената настоява за стабилна 4х4 машна със много системи за сигурност, стабилност, скучност и безопасност на стабилността - 150 хиляди лева ше ги изплащаш като балък 18 години както и да е кефа цена незнам си кво. Но в миг както го купиш моментално си 50 бона назад , след една година си сто бона назад и на всичкото отгоре - ИЗУЕЗНА ФЕЙСУИФТО и ти си се преебал пак щото си вече демоде с тоя кораб миналогодишен , който харчи , не върви грам , вече се е разтропал щото е с пласмасови носачи с шарнири от сирене, и с електрифицирани копчета на дръжката на датчика на филтъра на меките частици който се е запушил и е дал грешка и колата се самозаключва гаси и пуска сервизен режим на половината квартал. А понеже е минала една година, гаранцията е изтекла и ремонта струва 804543 хиляди лева с доставка от 8 месеца от аржентина. А ти още 10 години имаш да я изплащаш и секи път ше ти се чупи нещо електрифицирано с 75 датчика (половината с екологична насоченост , които отчетат ли нарушение в озоновия слой и изгарят компютъра на колата...) И как няма да го изгорят - като в колата има шесдесет километра проводници и към два-три километра калай. Също така гумите ти са некви двайс двойки дето са скъпи (въпреки тва колата не може да земе завой без да се прекатури) , спирачките ти са от новото галярдо щото е модерно , и са доста солени за подмяна също, ако решиш да ги побългариш с дискове от лада нива 54 датчика ще го отчетат и ще те застрелят, каското ти е като годишна вноска за апартамент и въобще къв е смисъла като вече не си модерен след новия фейслифт. Трябват ти още ТОЛКОВА пари за да разкараш гробника и да си купиш нов още по сложен и екологичен но модерен. (Мълийййй сметай кво ше му е на бедния бедняк дето ти е купил луксозника с изтекъл срок на годност....) Докато жековицата - можеш да си дадеш последните сто хиляди лева и да си сигурен че взимаш една машина която ще надживее и внуците ти и дори тогава все още ще е представителна. Ще се чувстваш важен вътре. Екологията е на ниво като в ядрена подводница - вредните работи излизат през голями отвори навънка - достатъчно. Потдръжката е лесна - вътре имаш три жици - едната е за тока , другите две са резервни в случай че първата дефектира, тя дефектира веднъж на всеки 43 години. Ако нещо по окачването се счупи (в случай че паднеш от някой по висок водопад) можеш да го замениш с винкел , или с каквото има наоколо ... някой камък примерно - няма да чакаш доставка от гватемала и ще можеш да се изкачиш обратно до върха на водопада. Ако затънеш някъде не е нужно 49 тракшън датчика да задействат 15 халдекс компютъра докато един от тях не изгори - просто дърпаш голям лост който издава звук - чъкккърррррр жмъц и хоп вече не си заседнал. Даваш си последния останал лев за бензин и потегляш нататъка с спокойствие на душата, понеже знаеш че ДЖИ няма да те остави никога.

                Коментар


                • #68
                  От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                  Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                  Че Х5 не става за офроуд в пълния смисъл на думата е ясно, но защо толко много се плюе не мога да разбера. ...
                  Аз пък не мога да разбера тази хиперчувствителност на някои собственици на паркетници. Да се каже, че колата Х е "паркетник" не е "плюене" или обида, а констатация на факт. Между другото, факт, който и ти самият признаваш, но въпреки това се чувстваш засегнат.

                  Това, че Х или У може да няма проблеми в "лека кал" или да се представи прилично при определени условия, не го прави "всъдеход", както твърдят някои журналя или реклами. Създаването на имидж на офроуд звяр на автомобилите от подобен тип не е нищо повече от маркетингов трик.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #69
                    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Никога няма да разбера, защото от близо съм запознат с електрониките им...
                    Отдавна ме глождеха съмнения... Днес ги затвърди.
                    Рабинчев, ти нали се беше фръцнал и нямаше повече да твориш във форума. Имам спомени за някакви гръмки фрази, публично си къса тениската, обясняваше разни неща?
                    Последно?
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #70
                      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Отдавна ме глождеха съмнения... Днес ги затвърди.
                      Рабинчев, ти нали се беше фръцнал и нямаше повече да твориш във форума. Имам спомени за някакви гръмки фрази, публично си къса тениската, обясняваше разни неща?
                      Последно?
                      Това не го разбрах.

                      Коментар


                      • #71
                        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                        Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                        Колега, всички марки вече са бъкани с електроника. И мен ме вбесява, че всяко влизане във фирмения сервиз започва с “закачане на компютър -90лв”, като добро утро, после дефинират проблема, и ако нямат часта, я поръчват, а ти се прибираш с неотстранен проблем, но без 90лв. Като пристигне часта, сменят я и пак “ на компютъра”- направо да кажат на чичкото на бариерата да взима по 90лв. като “вход”. И по принцип не ремонтират нищо, а поръчват цялото устройство и го сменят. Но това е неминуемото развитие на технологиите ( и на маркетинга и счетоводството ) и трябва да признаем, че колите стават все по-безопасни и лесни за употреба. Все повече изземват контрола от шофьора, защото най-бъгавото и грешащо устройство е задкормилното и съвсем скоро ще се автоматизират напълно, до степен да забранят ръчното шофиране по националните пътни мрежи ( може да ви се струва фантастика, но пак ще си говорим след 10 години ). Втората голяма промяна, може би след 20 години, колите да се вдигнат във въздуха, естествено компютърно управляеми, и независимо дали аз и вие харесваме или не харесваме посоката на развитие, тя е такава.
                        Колкото до бранда БМВ - не знам защо, но тая марка винаги поляризира мненията, едни се влюбваме в нея завинаги, другите я ненавиждат. Фенщината си остана дори когато не харесвах даден модел - когато си купих Ягуара XF , подобният клас и големина в БМВ беше Е60, е по-грозен баварец не беше правен, благодарение на Крис Бенгъл.

                        Мхм, със сигурност е така....
                        За сега малко им се опъва да направят читава батерия за хибриден автомобил и сума самоуправляващи се машини изпогазиха и убиха маса народ, но пускам тогава да продавам голфчето, че едва ли ще го пригодим за полет във въздуха.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Уаз?
                        Ти не знаеш какво искаш
                        Знае, знае....
                        Вие не разбрахте какво иска, на мен ми стана ясно още след снимката на наточената тройка. Сега иска Х5, която да изглежда добре за пред кафето, защити лебедки, тийновете да цъкат с език с кви "рошави гуми е" и да го снимат по разни списания за тунинг. Ако може и пича от бричка.ком да каже некоя и друга дума - добре дошло!
                        Човека иска да иде на копитото ноември месец и да нагази в снега, да се щракне с жената и толкоз. Няма да ходи по състезания и няма да кара в гората след някой Урал или Краз.

                        Коментар


                        • #72
                          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                          https://www.youtube.com/watch?v=2UYLQxBahIQ На подобен тест искам да видя Уаз със същите гуми като на Хса. Заа кеф и шуга всичко става, важното е да има изваждане. А резултата на кой му пука щом има кеф. Нали няма да ходи на състезания, до къде стигне до там, от къде мине мине от къде неможе голям праз.
                          8)

                          Коментар


                          • #73
                            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                            Знае, знае....
                            Вие не разбрахте какво иска, на мен ми стана ясно още след снимката на наточената тройка. Сега иска Х5, която да изглежда добре за пред кафето, защити лебедки, тийновете да цъкат с език с кви "рошави гуми е" и да го снимат по разни списания за тунинг. Ако може и пича от бричка.ком да каже некоя и друга дума - добре дошло!
                            Човека иска да иде на копитото ноември месец и да нагази в снега, да се щракне с жената и толкоз. Няма да ходи по състезания и няма да кара в гората след някой Урал или Краз.
                            Дори и така да е, дали (само питам) имаме право да го съдим, дори и морално?!
                            Не е ли по-важно личното удоволетворение?!
                            Много важно, че ръждясала "текезесарка" ще стигне по-далече в гората, или че стокова Х5 ще го изпревари на магистралата... Щом това което караш си те кефи, още повече, като си вложил усилия да го направиш както ти харесва другото не е от значение.

                            Може да ме кефи да си направя колата пълна пародия, да е някакво подобие на ратстайл по селски, с лебедка от макара на въдица, и надписи с пирон 4х4=16... Може и никой да не схваща замисъла, но ако мен ме кефи, ми е абсолютно все тая.

                            Подозирам, че дори само да се направи да изглежда "за оффроад", все пак ще е по-проходима от стокова X5.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #74
                              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                              Никой не го съди, или поне аз не го. Просто пояснявам намеренията му, тъй като имаше предложения за Тойоти, Патрули и обяснения що не става Х5-цата.
                              Е за тва, което иска - става. Ще му я "наджипят" някъде и готово.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:edd642f72532178c31c90226943ccb54--bmw-x-offroad.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5793967

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:5793968

                              Коментар


                              • #75
                                От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                                Боби, каква е тая конструкция от водопроводни тръби?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X