Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек или тежък джип за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лек или тежък джип за офроуд?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Я дефинирайте лек и тежък първо.
    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Мойто патрул беше 1800 кг.
    Хъ ся де - лек ли ще дойде?
    Това с гуми лебедки джекове и пълен резервоар.

    ПП Настоящото ми возило също е под 2т, но не помня колко точно. Нещо около 1850 ми се върти в главата.
    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

    Като махнеш всички ненужни глупости е толкова
    Знам ли ,на тежката карам с 31'' за резерваа и си плюя в пазвата, на леката махнах мокета от пода и пак два тона разлика.
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • #47
      От: Лек или тежък джип за офроуд?

      Фронтера А 2.4 бенз ,дълга база.С всичките простотии по нея ,31ци+две раници водни съединения и други чъркалъци,инструмент ,2100кг.Теглото не ми е пречило,само дължината в някои случаи,но не е болка за умиране. С тия кила как коват спирачките ,направо чудо.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #48
        От: Лек или тежък джип за офроуд?

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Правилното е да се каже че гумите имат нужда от сцепление за да работят.
        Примерно една гума ако има петно 20 см2 и тегло върху нея 200 кг значи имаме сцепление 10 кг/см2
        Ако е супер лек джип с големи гуми, голямо петно и ниско сцепление - момента на двигателя не може да се превърне в преместване поради слабо сцепление.
        Всичко това може да се пресметне напримерно от Ясен

        Затова на скоростните автомобили се слагат разни спойлери и крила да натискат надолу по завоите.
        При бавните автомобили само теглото помага.
        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Имаме напредък.
        Сега ще се сетим и за специфично налягане върху грунта.
        Ми той точно за налягане върху грунта говори. Само че, това е само един от аргументите на триенето, за което става въпрос принципно.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #49
          От: Лек или тежък джип за офроуд?

          Първоначално публикуван от Бачо Ачо Преглед на мнение
          На Смилян миналия месец Пловдивското Чероки;дълга база;се справи мн.по добре от късите Витари.
          Искам да видя какво Чероки дълга база и къса база. Едно до друго....
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #50
            От: Лек или тежък джип за офроуд?

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Искам да видя какво Чероки дълга база и къса база. Едно до друго....
            С две/три врати и с четири/пет врати. (Базата си е тая, разбира се.)
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #51
              От: Лек или тежък джип за офроуд?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Ми той точно за налягане върху грунта говори. Само че, това е само един от аргументите на триенето, за което става въпрос принципно.
              Именно де, затова и казах че има напредък.
              Щото лек - тежък са откровени глупости.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #52
                От: Лек или тежък джип за офроуд?

                Там където ще закъсат лекия и тежкия джип , винги ще се намери един мангал с кон и каруца да го изнесе на скрап ... така , отговора е кон или мангал !
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #53
                  От: Лек или тежък джип за офроуд?

                  Леките джипове друсат, което доста намаля кефа от офроуда, пък нали за кеф се прави...

                  Та ако питаш мен джип над 2 тона и повече от 100кс на тон. И разни други продробности - вид задвижване, вид окачване, гуми.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лек или тежък джип за офроуд?

                    Заводско Чероки 4.0 с всичките салтанати(по книжка) = 1645кг.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лек или тежък джип за офроуд?

                      Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                      Значи по общото мнение има смисъл примерно при тежки зимни условия да се олекотява допълнително. Примерно задната седалка,резервната гума и тн да си останат в гаража. Говорим за еднодневна разходка.
                      И какво очакваш да се случи, като се олекотиш с, примерно, 50-60 кг?!? Ще стигнеш не до това борче, а до следващото? А какво правиш, ако ти потрябва резервната гума, пък тя останала в гаража?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лек или тежък джип за офроуд?

                        От опит за мен лично!След късо Терано 2 дълго и тежко Паджеро 2 и късо Паджеро 2 обобщавам- леки и средно тежки разходки с 3-4 човека сега съм с Нива и ми е перфектна!Къса и лека,гуми крайно разположени,клиренс на 16' гуми ,две отверки,клещи и чук,плюс факта че мога да я зарежа във всяко дере без да ми дреме ми е достатъчно.Не ме питайте защо Нива,просто има чар повече от другите дето съм имал.


                        Коментар


                        • #57
                          От: Лек или тежък джип за офроуд?

                          Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                          клиренс на 16' гуми
                          Айде на бас, че с моите 15 цолови имам повече клиренс отколкото нивата с 16 цола.

                          Това си зависи от височината на гумата, а високи гуми има и на 15 и на 16 цола.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Лек или тежък джип за офроуд?

                            Никой нищо не спомена за магарето зад волана,щото то е най ценно.Лек или тежък джип,къса или дълга база-верно е,има разлика,но важното е задкормилното устройство.Другото е 1-2 тона железо.
                            Последно редактирано от gimax; 02-12-17, 07:04.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Лек или тежък джип за офроуд?

                              Ми то магаретата пишем по темата бре.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #60
                                От: Лек или тежък джип за офроуд?

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Айде на бас, че с моите 15 цолови имам повече клиренс отколкото нивата с 16 цола.

                                Това си зависи от височината на гумата, а високи гуми има и на 15 и на 16 цола.
                                Ами хайде на бас,че ще сложа по-високи 16' отколкото ти 15'.Говорим за предпочитания за лек и тежък,другото са подробности.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X