Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимата дойде отново (Сантана или Дангел)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимата дойде отново (Сантана или Дангел)

    Зимата дойде отново и отново потънах в размисли (и мечти). Значи карам Пежо Партнер и ми се налага доста често да пътувам "почти - софт - снежно - леден оффроуд" извън София и по улиците на Бояна. Имам и типичен 4х4 Самурай, но Партнера е нов с всички екстри. Та събирам мнения (и ме терзаят колебания) за следното :
    - в СФА ми предлагат да сменят шасито на Партнер-а с Дангел (клик : http://www.dangel.com/vehicule_particulier_en.html) вариант Endurance (софт 4х4 с вискомуфа) срещу 10 900 лева;
    - или да ми "изкупят" един от служебните Партнери и да ми продължат лизинга за Сантана (Витара с 1.6 ХДи) - финансова загуба около 11 000 лева.

    Третият ми автомобил е Сузуки Суифт 4х4 и зимата хич не е зле, също е с виско (100:0 до 50:50 предно / задно).

    Понеже си имам Самурай за класически оффроуд, кой вариант да избера ? Дангел-а (някой има ли впечатление или опит в зимна експлоатация) или Сантана (класика 2H - 4H - 4L друсане и пр. "Витарски" болежки)??? И дали някой е карал тази Сантана при 2H зимата / мокро / лед / микс??? Детските болести на Витарата с високия център на тежеста ???

    Благодаря предварително ....

    ПП Дилърите в СФА - " ... Сантаната е перфектния джип за зимата ... един си купи и е много доволен / Дангел-а ти решава всички проблеми - взимай без дамислиш ...." точно от такива мнения най ме е страх.

  • #2
    До: Зимата дойде отново (Сантана или Дангел)

    при нас има 4 Dangel
    и четирите пръснаха корпус на скоростната кутия до 100к км и то без да е ползвано 4х4
    резултат - сега и четирите са само с предно
    до колкото знам - фабричен дефект
    френска изгъзица - това ми е мнението
    аз бих си карал витарата зимата
    така като се замисля едва ли повече ще вземем френска техника
    BMW X6

    Коментар


    • #3
      До: Зимата дойде отново (Сантана или Дангел)

      Бягай от Dangel-a.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X