Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Full Time или TOD за зимата ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Full Time или TOD за зимата ?

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    За какъв модел Хонда става въпрос?
    От Honda Legend 2004-та го вкарват това май ...

    Коментар


    • От: Full Time или TOD за зимата ?

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      Баба ти има малък принос към техническата дискусия. За в бъдеще е задръж за себе си.




      Най-обичам като някой ми каже, че нещо не е така и ме прати да чета. Проблема обикновенно е, че това са хора които не знаят отговора и не са чели.
      Я кажи като не е диференциал какво е?




      На теб поне си заслужава да обясня какво мисля. Това си е баш диференциал. Едната му страна е входящия вал, втората му е изходящия, а третата муфата. Муфата е зацепена за входящия вал също от едната си страна, а от другата за третата страна на дифа. При разтоварена муфа имаме ~0 въртящ момент на задните колела, защото третата страна на дифа се върти свободно.
      Това си е написано - чисто ускоряваща предавка , не е диференциал.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • От: Full Time или TOD за зимата ?

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        На теб поне си заслужава да обясня какво мисля. Това си е баш диференциал. Едната му страна е входящия вал, втората му е изходящия, а третата муфата. Муфата е зацепена за входящия вал също от едната си страна, а от другата за третата страна на дифа. При разтоварена муфа имаме ~0 въртящ момент на задните колела, защото третата страна на дифа се върти свободно.
        Те тука обяснено кое как...
        https://en.m.wikipedia.org/wiki/SH-AWD

        Не действа като диференциал, а като малка едностепенна автоматична скоростна кутия. Има варианти на същата система без това устройство.
        Цялата идея на системата е, да няма класически диференциал (поне отзад, за отпред не се зачетох). Предавката от предния мост е твърда, и с такова число, че постоянно предава малко по високи обороти на задния мост. Без ускорителното устройство постоянно 1,7%, е по-висока скоростта на задния мост, а с такова устройство варира до 5,7%.
        За всяка от задните полуоски момента се предава през съединители командвани от компа. При тях планетарните предавки са за да се облекчи работата на съединителите. Горе в линка има информация и за разпределението на моментите в различни ситуации и при различните варианти на системата.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • Full Time или TOD за зимата ?

          Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
          Това си е написано - чисто ускоряваща предавка , не е диференциал.
          Я кажи в кой учебник да прочета за този термин "ускоряваща предавка"? Предполагам, че и ти ще ме пращаш да чета, затова питам....

          Това велик "acceleration device" е възел състоящ се от диференциал, многодисков съединител, привод и др., който оптимизира разликата в ъгловите скорости между предния и задния мост, което го прави "умен" междинен диференциал, борещ се с недозавиването на on-demand с предно. По-точно "подава" на задния мост до 5,7% по-голяма ъглова скорост от предния, за да завива колата.

          За това и тази кола се класира във "full-time" въпреки, че не е типичен представител.
          Последно редактирано от Jimi; 21-01-17, 21:29.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Full Time или TOD за зимата ?

            Устройството , колкото и умно да е , не е диференциал.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Full Time или TOD за зимата ?

              Мдаа,
              Колегите горе отновно отклониха насочващия въпрос - щом смятате това за диференциал, как той може да 'модулира' въртящия момент на предния мост, и въобще какво общо има изделието по-горе...
              И в какъв механизъм се разделя усилието между преден и заден мост (там, където обикновено стои диференциал)...
              Да, абсолютно съм съгласен, че SH-AWD прилича на он-деманд система (ако я нямаше планетарната предавка в муфата - си е 1/1 към Кашкая)..
              Но предполагам Хонда знаят какво са направили, за да обявяват системата като фул-тайм с торк-векторинг...
              Посочих тази система точно защото колегата твърди, че за да е фул-тайм системата трябва да има централен диференциал...
              Да, среща се основно с централен диференциал и с разпределяне по 25% на колело..
              Но се срещат и системи без централен диференциал, и с неравномерно при дадени условия разпределяне на въртящия момент, които 'планират' как трябва да го промени, а не 'допускайки' приплъзване, а не след това да се 'бореят' с него пост-фактум...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Full Time или TOD за зимата ?

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                .... - щом смятате това за диференциал, как той може да 'модулира' въртящия момент на предния мост, и въобще какво общо има изделието по-горе...И в какъв механизъм се разделя усилието между преден и заден мост (там, където обикновено стои диференциал)...
                Диференциалите не модулират въртящ момент. Да те пращам да четеш ли сега? В тая смеха многодисковия съединител модулира въртящия момент, а той дали ще ходи в предния или задния мост, зависи от сцеплението.

                Може би си искал да кажеш модулира ъгловата сокорст на предния мост? Ако е това, този възел не модулира ъгловата скорост на предния, а на задния, за да получи правилната разлика разлика между двата. Или да го обяня другояче, нормалния диференциал остава полуосите да си се въртят с каквата искат разлика в ъгловатата скорост, а тази система им задава променлива разлика в ъгловата скорост.

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Да, абсолютно съм съгласен, че SH-AWD прилича на он-деманд система (ако я нямаше планетарната предавка в муфата - си е 1/1 към Кашкая)..
                Я кажи, щом е планетарна предавка, какво и е предвателното число? И дали намираш разлика между тези две неща и кое виждаш при Хонда:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Spur_gear_differential_(Manual_of_Driving_and_Maintenance).jpg
Прегледи:1
Размер:12.4 КБ
ID:5740772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:main-qimg-f03fe7517f851f5241bb0c2ce8ef7d0e.png
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5740774



                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Но се срещат и системи без централен диференциал...
                Дай друг пример за full-time система без диференциал. Тази вече уточнихме, че има "възел" променящ ъгловата скорост между задния и предния мост.

                П.П. А и не съм аз дето твърдя, че за да е full-time трябва да има диференциал. Простo ти копирах определението.
                Последно редактирано от Jimi; 22-01-17, 12:37.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Full Time или TOD за зимата ?

                  Все пак имаме напредък
                  До тук първо твърдеше, че ако няма централен диф е on-demand, и прилагаше примери с разни цитати:
                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Много е просто. Има централен диф - full time, няма - on-demand....
                  Ето цитат от АВД Уикито, за да не спорим, дали слънцето изгрява от изток.


                  Full-Time All Wheel Drive


                  This is a permanent all wheel drive or permanently engaged all wheel drive system. All wheels are powered at all times. The vehicles with full-time all wheel drive are equipped with a center differential that lets each wheel travel different distances while turning...
                  Междувременно се разбра, че системата е full-time, и няма централен диференциал, с което твоите твърдения стават напълно безпочвени....

                  Та за какво продължаваш да спориш???

                  П.С. (с известно любопитство очаквам следващото отместване на отговора - явно това ти е стила - никога да не дадеш конкретен отговор на конкретни въпроси, а от 'висотата на незнанието' да отговориш във вида 'а вие защо биете негрите '....
                  Сега надявам се разбра защо спора с теб ми е безинтересен - наистина прехвърляш от тема към тема, без да можеш да осъзнаеш дори каква е тезата на събеседника....
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Full Time или TOD за зимата ?

                    Аз съм изключително търпелив човек, да знаеш. Поредните забежки към психологическата страна на въпроса, не ме трогват.

                    Чисто технически да обощим следните въпроси, чакащи отоговор от твоя страна, за да продължим техническото ограмотяване.

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Я кажи като не е диференциал, това в червеното какво е?
                    [ATTACH=CONFIG]899040[/ATTACH]
                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Диференциалите (отворените) не модулират въртящ момент. Да те пращам да четеш ли сега?
                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Може би си искал да кажеш модулира ъгловата сокорст на предния мост?
                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Я кажи, щом е планетарна предавка, какво и е предвателното число?
                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    И дали намираш разлика между тези две неща и кое виждаш при Хонда?

                    [ATTACH=CONFIG]899030[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]899032[/ATTACH]


                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Дай друг пример за full-time система без диференциал.
                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Междувременно се разбра, че системата е full-time, и няма централен диференциал...
                    Абсолютно нищо такова не съм разбрал. Това по-същество изпълнява функцията на централен диференциал, променяйки ъглови скорости, и на всичко отгоре в него си има пълноценен диференциал, който ти бъркаш с предавка.

                    Само си отгови на въпроса, дали ще могат предния и задния мост да варират в ъгловите си скорости, ако блокираме диференциала ограден в червено и ще ти просветне. Или може би не. Май не съм сигурен вече.
                    Прикачени файлове
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Full Time или TOD за зимата ?

                      Джими , моите уважения , но устройство (колкото и умно да е то) , предаващо усилието само в аксиална посока не е диференциал.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Full Time или TOD за зимата ?

                        Диференциалът работи точно аксиално. Короната и пиньонът в трансмисията на задния мост са само ъглова предавка с определено предавателно число.
                        При колите с предно няма ъглова предавка, но пак има диференциал.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Full Time или TOD за зимата ?

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Джими , моите уважения , но устройство (колкото и умно да е то) , предаващо усилието само в аксиална посока не е диференциал.
                          Жеко, и мойте уважения, но диференциала не предава усилия, пък още по-малко аксиални.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Full Time или TOD за зимата ?

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            ....
                            Верно си доста упорит
                            Значи си убеден, че в природата съществува диференциал с един входящ вал и с един изходящ вал - онова което си оградил с червено?!!!!
                            Схемичките от уикипедията не вършат работа... Т.е. те са си правилни, просто явно ти не можеш да осъзнаеш как действат конкретните механизми...
                            Добре е да почнем от началото (базови знания)...
                            Диференциал - това е устройство с три вала, като усилието може да се предава от единия вал, и се преразпределя към двата други вала, които могат да се въртят с различна ъглова скорост...
                            Посочи ако обичаш кои са трите движещи се вала на вход/изход в посоченият от теб механизъм?
                            Защото аз виждам само входящ вал (кардана), и изходящ вал (към диференциала на задния мост)...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Full Time или TOD за зимата ?

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Жеко, и мойте уважения, но диференциала не предава усилия, пък още по-малко аксиални.
                              Разпределя въртящ момент?
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Full Time или TOD за зимата ?

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Диференциалът работи точно аксиално. Короната и пиньонът в трансмисията на задния мост са само ъглова предавка с определено предавателно число.
                                При колите с предно няма ъглова предавка, но пак има диференциал.
                                Опа.Slowtraweler-ът бързо го изписа.
                                Аз си мислех , че всички пишещи в технически форум са наясно След малко ще попитам с квадратни търкалетки къФ ъгъл имат - на въртене , или на скорост.Може и да ме набанят за бъзик.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X