Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сняг и наклон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сняг и наклон

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    30% са 13,5 градуса наклон.
    Аз наслуки копнах от някакви съветски другари. Ама гледам, че има по-прецизни калкулатори.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Сняг и наклон

      На кофти настилка с лед отдолу нищо не помага. И аз така миналата година едно наклонче, нищо особенно. Включих 4х4 даже викам засилка не ми трабвя. Тръгна да катери като и 4-те гуми драпат едновременно. По средата обаче колата спря. Гумите въртят а колата не мърда, че и усещам как тръгва леко назад Та лека полека назад до по равното и после като настъпих газта и се изстреля нагоре...

      Коментар


      • #18
        От: Сняг и наклон

        И аз видях снимката и видеото.Ако снега е пресен,сега навалял,бих се пробвал с витарата и дуратраците.Но както сега вали за не знам кой път и под пресния сняг е лед,и аз няма да мога да го кача,да не казвам че според мен,на този лед с пресен сняг и сериозен наклон,много джипове ще видят бая зор.Наклона,поне по моя окомер си е бая.И в комбинация със 90 градусовия завой,който не позволява засилка,става малко трудно.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #19
          От: Сняг и наклон

          Тва не ми изглежда стръмно, днес няколко пъти катерих такъв със леката кола.Вярно с 4 нови гуми ултрагрип 5 ,върви на всякакъв сняг като танк.На лед обаче....Трудна работа
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Сняг и наклон

            Новите гуми(до към 100-200 километра) правят чудеса.
            Ако са на три сезона...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Сняг и наклон

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              30% са 13,5 градуса наклон.
              Моя грешка. Не са 13,50 градуса. 16,70 градуса са 30 % наклон.

              Коментар


              • #22
                От: Сняг и наклон

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                Моя грешка. Не са 13,50 градуса. 16,70 градуса са 30 % наклон.
                Нооооо важното е, че за пореден път изобличи Гагич в даване на неверни данни!
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Сняг и наклон

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Нооооо важното е, че за пореден път изобличи Гагич в даване на неверни данни!
                  Признах си, 'щото знам, че ти си безгрешен и не търпиш нарушаване на каквито и да било правила. Почувствах го като дълг към теб.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сняг и наклон

                    До колкото знам ескимосите имат стотина различни думи за вода. сняг и лед. Аз познавам сух и мокър сняг а те имат повечко думи за разновидностите му. Леда сух. мокър. или плаващ в реката си имат отделна дума таа... като се каже сняг нещата са много различни и постоянно се променят.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сняг и наклон

                      Преди години след много премеждия с един Мерцедас си купих гуми с шипове, беше направо като 4х4 автомобил, но все пак без просвет! За мен зимна гума от ново състояние е ективна до две зими, независимо от грайфера. Сега вече втора зима оценявам колко по ефективена е автоматичната скоростнва кутия съчетана с хубави зимни гуми за проходимостта на джипа.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сняг и наклон

                        Можем ли да искаме жокер от бавните или говорим само за 4x4?
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сняг и наклон

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          За проценти иде реч. Що да не е 30 % (~ 16 градуса) такъв наклон?
                          [ATTACH=CONFIG]897781[/ATTACH]
                          % = Y / X х 100
                          Повярвай ми, работа ми е! 30% е страшно нещо за улица, до сега не съм виждал такава! В Софийския кв. Младост съм виждал една около 19%, която е по-скоро рампа отколкото улица, и то участък от 30-тина метра не повече. Не че няма, но пак казвам окото лъже!

                          За сравнение мога да ти дам ул. Раковска в София, участъка пред операта, изглежда много стръмен, но реално е около 7%.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сняг и наклон

                            Улицата я знам много добре, защото последните три учебни години/зими минавам покрай/по нея. Лошото е, че в началото на участъка на изкачването много рязко се променя денивелацията, т.е. от долната улица при пълен хоризонтал, наклона, който действително е много голям започва рязко. Не можеш и да засилиш, защото долу на основната улица, която е асфалт е разкопавано от ВиК, и точно от там, където е хлътнало започва наклона с павета. Изкачвал съм я улицата с обикновена кола, но снега е бил утъпкан. В тази ситуация с пресния сняг само с понижаващи предавки. Да, аз бих се пробвал с Тераното, и съм убеден, че ще се кача. В петък или събота ще карам дъщерята на урок в училището, което на 100-200м. от тази пресечка, та ще се пробвам. И да напомня - наклона действително е голям възможно е да има тези 30%, не градуси. Ако се сетя в жабката имам бусола, която е компас, ъгломер и др. работи.
                            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сняг и наклон

                              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                              Повярвай ми, работа ми е! 30% е страшно нещо за улица, до сега не съм виждал такава! В Софийския кв. Младост съм виждал една около 19%, която е по-скоро рампа отколкото улица, и то участък от 30-тина метра не повече. Не че няма, но пак казвам окото лъже!

                              За сравнение мога да ти дам ул. Раковска в София, участъка пред операта, изглежда много стръмен, но реално е около 7%.
                              А Богатица?
                              ТВ Кулата?

                              Че ми стана интересно ако знаеш
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сняг и наклон

                                Наклон на пътя 10% означава повишаване/намаляване на нивото по вертикала с 10м за 100м дължина на измервания участък.
                                100% наклон на пътя отговаря на повишение/намаляване на нивото със 100м за 100м дължина на измервания участък, което пък отговаря на ъгъл на наклона

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X