Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ежедневен offroad - с каква кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ежедневен offroad - с каква кола?

    Аз седем години практикувах ежедневен офроуд до вилата със Ситроен Ксантия.
    Болшинството колеги казват, че съм попаднал на читав екземпляр, но това беше най-безпроблемната кола която съм карал.
    На път съм да си продам втората джипка и пак да си взема същия модел.
    Безгрижно влиза в бюджета ти.
    А качиш ли се на такава кола, друга няма да искаш след това.
    ПП: Да напомня за променящия се клиренс, който нерядко ме е измъквал от кофти полягания по корем.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #92
      От: ежедневен offroad - с каква кола?

      Значи Панда. Тя и във вариант 4х2 е по проходима от така любимата тука Кия.
      Нов внос от Италия ръжди няма.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #93
        От: ежедневен offroad - с каква кола?

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Фастър, ти имал ли си Кия?
        Не нямaл съм и не съжaлявaм ,но кaто всеки aвтомехaник имaм професионaлното изкривявaне дa знaм зa слaбите местa нa много МПС до 3.5тонa!Скоро оглеждaх еднa нa познaъ с цел диaгностикa нa тресене при 50-60 км/ч ..!Резултaтa ,рaзбити втулки нa предни aмортесьори при носaчa,рaзбити външни лaгери при вътрешни кaретa нa полуосите ,също и кaретaтa,рaзбити кaретa нa преден кaрдaн,с изключение нa тях ,някои от другите нещa сa сменявaни преди по -мaлко от 3 години!Тa с диaгностиките нямaм проблеми,всички сметки си излизaт и след отстрaнявaнето нa белязaните нещa всичко със същaтa Кия е нa 6,кaкто и с колите дето сa ми минaли през ръцете .Всеки си имa любимa слaбост кaто мaркa ,aз не ,прaктик съм,дa е срaвнително мaсово ,дa е прaктично,лесно и бързо зa ремонт ,без много електроникa зa обслужвaне тип център нa НAСA,евтино зa подръжкa ,с нискa степен нa вероятност дa те остaви между точкa A и Б,които трябвa дa свържеш с пътувaне със съответнaтa мaшинa.Предпочитaм бензин-гaз,сaмо товa.Тa зa товa и дaвaм препоръкa зa прaктични леки aвтомобили с повишенa проходимост в ценови диaпaзон до 3000 лв. без гнилоч по купе и с много жилaв мотор незaвисимо от.пробегa.Хaресвaм Субaру ,но обслужвaнето нa боксер оскъпявa обслужвaнето,прaвил съм основни ремонти нa боксери ,тa ги знaм до болкa.Инaче зa кaрaне е перфектнa колa......спор нямa!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #94
          От: ежедневен offroad - с каква кола?

          Обяснението ти ме удовлетворява.
          Щото много хора имат навика да говорят на базата на ЕЖК. Явно с теб не е така.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #95
            От: ежедневен offroad - с каква кола?

            Спортидж е корейският УАЗ...Между другото, ги собирают и в Русия. Моята е чистокръвна корейска, само гумите и са руски.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #96
              От: ежедневен offroad - с каква кола?

              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
              Спортидж е корейският УАЗ...
              В смисъл, че се експлоатира в армията им ли? В армията на Корея (южна) се ползва Корандо (Санг Йонг), той и води родословието си от SJ-7.
              Впрочем и Санг Йонг се "собирава" в Русия.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #97
                От: ежедневен offroad - с каква кола?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Аз още едно нещо да намекна: това че дадена кола може изобщо да мине през дадено място не означава че е материално изгодно да я караш всеки ден оттам.

                На повечето джипки точно това им е ролята в живота (когато изобщо имат някаква) - да не се трошат на 10-тото минаване през някое гадно място, както би се трошила една лека кола.
                Що ли съм убеден , че никой не създава високопроходим транспорт за до дома си.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #98
                  От: ежедневен offroad - с каква кола?

                  малко СПАМ: миналата седмица си купих гуми за 1000 лева. каката с 3К не знам какво ще вземе?

                  Коментар


                  • #99
                    От: ежедневен offroad - с каква кола?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    В смисъл, че се експлоатира в армията им ли? В армията на Корея (южна) се ползва Корандо (Санг Йонг), той и води родословието си от SJ-7.
                    Впрочем и Санг Йонг се "собирава" в Русия.
                    В смисъл, че е добър компромис проходимост/ надеждност. На порядъци по-добър от УАЗ, като качество, с евтина поддръжка.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • От: ежедневен offroad - с каква кола?

                      Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
                      малко СПАМ: миналата седмица си купих гуми за 1000 лева. каката с 3К не знам какво ще вземе?
                      Аз ако се видя в пари и гуми ще купя за 3000 лева. Горе-долу толкова струват на кемпера оригиналните.

                      Коментар


                      • От: ежедневен offroad - с каква кола?

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Аз седем години практикувах ежедневен офроуд до вилата със Ситроен Ксантия.
                        Болшинството колеги казват, че съм попаднал на читав екземпляр, но това беше най-безпроблемната кола която съм карал.
                        На път съм да си продам втората джипка и пак да си взема същия модел.
                        Безгрижно влиза в бюджета ти.
                        А качиш ли се на такава кола, друга няма да искаш след това.
                        ПП: Да напомня за променящия се клиренс, който нерядко ме е измъквал от кофти полягания по корем.
                        Като върл фен на XUD моторите и хидравличните ситроени ти казвам:
                        Сакън, недей !

                        Сефтето е мнооого важно за последващите отношения, или поне близките бъдещи творчески планове !

                        Ше попадне на "майстор", и край с романтиката !

                        Първоначално публикуван от unknown__girl Преглед на мнение
                        Здравейте и от мен отново!


                        Аз такъв интерес и съдействие наистина не очаквах - стабиУни сте (в кръвта ми е да го казвам така, ама нещо не ми се получава).
                        Знам, че моето описание ви звучи страховито, предполагам какво си представяте - била съм на ваша "разходка" и не вярвах, че джип може толкова кал да събере
                        Ориентирам се по-скоро към лек автомобил, който да е по-стабиУен, за да не се налага всеки месец да се ремонтира нещо по него, който да не остане на баира, защото няма кой да го оправя.
                        Не страдам от естетически съображения, трябва ми нещо практично, което да ме повози няколко години, поне до Христовата
                        Добре си се ориентирала, но е добре и да обсъдим размера (който има значение, както знам от запознати, въпреки твърденията в разни публицистични предавания !).

                        Почвам с малките.

                        Създават грешно впечатление, че са практични щото са икономични, но не е баш така.
                        Разхода е почти колкото на среден клас/размер автомобил, но са с по-малко полезен обем/товар и по-тесни.
                        Всичко е по-леко, по-нежно и по-евтино като изработка, и при по тежка експлоатация, по-трошливи,
                        а и ако нЕкой те омаа, възрастта ше ти стане константа.

                        Големите.
                        Ми хубава работа са си, но не и за сефте, и в момента няма да им отделям внимание.

                        Среден клас/размер.
                        Както и с много други работи в живота, първият автомобил е за да си изясниш за какво ти е, и какво ще очакваш от следващият.
                        С този клас, ако не е твоят, ще си равноотдалечена от крайностите (включително и като разходи), и ще ти върши работа без фрапиращи неудобства.
                        ... а и най-лесно ще си изясниш какъв искаш да ти е следващия.

                        ... иии, извинявай, че съм те удъртил, ма ми звучиш по-пораснало !

                        ... па мое и да изуезеш стабиуна !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: ежедневен offroad - с каква кола?

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          Спортидж е корейският УАЗ...Между другото, ги собирают и в Русия. Моята е чистокръвна корейска, само гумите и са руски.
                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          В смисъл, че се експлоатира в армията им ли? В армията на Корея (южна) се ползва Корандо (Санг Йонг), той и води родословието си от SJ-7.
                          Впрочем и Санг Йонг се "собирава" в Русия.
                          В смисъл, че някои модели се "собирают" в Ижевск. Имат си и МНО- зеления грунд под боята, даже.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: ежедневен offroad - с каква кола?

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Сега , ин май хъмбл опиниън ( или казано на руски : според моето скромно ИМХО ) , това видео не требеше да го пускаш .Защото е обида за Унимог- а .

                            .... и да се поясня : това е рекламен клип . Както е известно , от рекламните клипове нищо не става ясно . От тях може само да бъдеш подведен . Така са направени , че например дори като гледаш "новата Лада" , или "новата Волга " , дори "новия Патриот " , ше си кажеш : "Айййй . Те тва ше си купя! " . С други думи : рекламните клипове се правят с цел привличане на клиенти .

                            В случая обаче , като гледам как тази машина "гази" през локвите си викам : "Хм , че то аз с Московича ше я прецопам тая ! За чиЙ ми е тогава Унимог ?! " ... а то не че ми текат лигите по него де

                            .... ПС ....а пък баш тая "кал" дето я гази пожарната накрая да гаси багера съм я газил със 123 - та .
                            И си прав, и не си.

                            Ама пък са написали проценти на наклона от тестовия полигон - което и беше целта.

                            Има и друго много интересно от видеото - ако слушаш внимателно се оказва че за нарушаване на почвения слой (разбирай раздаване на сичката газ и копане) има глоби. Скоро и в наше село ))
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: ежедневен offroad - с каква кола?

                              Ясно, че снимки няма да има (на терена) та да питам, нещо подобно ли е?

                              Въпросното баирче се превзема с интерконтинентален дилижанс над 2 тона, с клиренс на Гоуф, само с предно. По инклинометър, наклонът който оглеждам по- подробно е около 20 градуса.
                              Последно редактирано от Тропчо; 01-10-16, 09:23.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: ежедневен offroad - с каква кола?

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Ясно, че снимки няма да има (на терена) та да питам, нещо подобно ли е?

                                Въпросното баирче се превзема с интерконтинентален дилижанс над 2 тона, с клиренс на Гоуф, само с предно. По инклинометър, наклонът който оглеждам по- подробно е около 20 градуса.
                                А като е кално превзема ли го дилижанса?
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X