Обява

Свий
Няма добавени обяви.

New Vitara 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • New Vitara 2015

    Здравейте, обмислям покупката на новата Витара.
    Ще го ползвам за да ходя на работа 65км магистрала, 15км не интензивно градско на ден. Излиза около 25000км/година
    неделни излети из планината за удоволствие по третокласни и черни пътища, ще избягвам многото кал.
    Ваканция с цялото семейство. Те разбира се предпочитат умерен конфорт. Ще пътуват на задната седалка три малки и големи жени,( най голямата е 60кг, няма детски столчета) из планина с проходи, заснежени пътища. Лятото с черен път за тъсене на малко посещаван плаж да кажем.
    Имам и средно голямо куче в багажника и кутия за багаж за покрива.
    Обмислям 1.4s - новият турбо бензин мотор на сузуки.
    Гледах няколко видеообзори, този ми се струва по-сериозен
    Не мога да преценя хода и до колко ефективно е окачването извън пътя, здравината на купето, дали отдолу е защитено и др. Не е високо - 185мм, с неголеми ъгли (18 входящ). От друга страна е доста леко и не вярвам да забива нос, по-трудно ще затъва, муфата трудно загрявала. Любопитно ми би било да знам как въри по макадам и как се съчетава този мотор с механична кутия извън пътя.
    Ако някой има лични впечатления - чудесно!
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: New Vitara 2015

    Толкова ли тъпа я намирате тази количка?
    Струва ми се че е годна да създава емоции.
    Ето в този тест представителките на bgmama ги оставя много развълнувани.
    https://m.youtube.com/watch?v=QLuNSFiHtgc
    Намирам я , като не експерт, че способна на нещо, в сравнение с повечето нови crossover -и.

    Коментар


    • #3
      От: New Vitara 2015

      Надали има кой да ти каже мнение. Това е положението, за съжаление.
      Николай
      VITARA 1.6, 93 къса кабр
      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

      Коментар


      • #4
        От: New Vitara 2015

        Карах служебна за кратко 2014 бензин ,ама как да ти кажа кой мотор го бива.Със сигурност не е по проходима от джимни и старата витара,возията на новата е много по добра,часовника на таблото ще ти проведа курс как се сверява,друго не се сещам.Гледам че тая от линка изглежда много различно обаче.
        Последно редактирано от Roninn; 29-08-16, 06:21.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: New Vitara 2015

          Днес пробвах дизел 1.6 120кс 2WD
          До 60 км/ч е пъргава. При ускоряване, при включване в магистрала е мудна, въпреки че, рекооперира на висока предавка. Двигателят не обича високите обороти, не набира рязко. Ако включиш на по-висока скорост, плавно те изнася без излишно форсиране.
          Шумна е доста, повече от помпа-дюзата на 11годишната ми СЕАТ АЛТЕА.
          В завоите не се накланя. Волана не намирам че е слабо звено както го описват.
          Удобна поза. Не ми хареса централното огледало и малко видимостта назад.
          Вози малко твърдо но женами я намира съвсем приемлива. На неравен асвалт ми се стори добре.
          Надявам се че с бензин 1.4 турбо ще е добре.
          Благодаря за сега.


          Sent from my iPad using Tapatalk

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X