Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

    Значи бях се навил на Самурай но се отказах тъй като ще продавам едната кола и ще ми се наложи да бръмча с бъдещият ми джип и по асфалта а не намирам самурая за подходящ за целта от гледна точка на комфорта,с две думи идеята ми за самурай е погребана за момента!
    Сега с две думи какво търся сузуки витара къса база 1.6 i задължително,въпросът ми е тъй като досега само съм се возил в такива и не съм запознат със слабите им места т.е. КЪДЕ и КАКВО да гледам при покупката,дали да си я закупя нов внос или карана в България тук според мен везните клонят на новият внос освен ако не е била собственост на някой уважаващ техниката си нашенец.Коя година витара е за предпочитане според вашите наблюдения,съответно модел/модификация ако има такива въпреки че ще съм ограничен в годината от средствата де...мисля да дам за нея 4к и малко таванът е 5200-300 но ще гледам да не стигам тавана имайки впредвид,че тепърва ще имам бая разходи по нея.
    Интересува ме собствениците на въпросните витари да кажат своето мнение и да споделят своят опит доволни ли са изцяло от тях като автомобили като поведение на пътя и извън него,надеждни ли са двигател,купе,окачване...не искам да купя нещо което да лежа по него
    Има ли и ако има толкова ли е брутална разликата в проходимоста м/у Витарата и самурая?
    Според вас удачно ли е за тези средства който давам да закупувам витара?
    Предварително ви благодаря за отговорите който са много важни за мен!
    общо взето няма кой да взема за "експертно" лице с мен при огледа на машината и съм леко притеснен....
    Screw The Rules!®

  • #2
    До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

    Витарата не е по-добре като возия все пак е къса база но си прав за асвалта става
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

      Искаш да кажеш че не става за нищо повече от каране по асфалта с леки отбивки по банкета ? пък и на мен ми се струва че има разлика във возията,но за проходимост...нз
      Screw The Rules!®

      Коментар


      • #4
        До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

        Витарата става!Да покажа ли снимки и клипчета?
        Спрямо Самурая е различен клас.Не знам как се сравнява така...Най-слабия мотор на Витарата е по-мощен от най-силния на Самурая.Той пък е с цели мостове,а Витарата е с независимо отпред.Самурая е по-малък и е на ресьори.Витарата е на пружини.Много зависи от предпочитанията на човек.
        От друга страна дългата Витара е нещо интересно(с подходящ лифт,естествено).Хубаво е да има поне хидравлика на волана,защото карам една къса в гората и...а бе,ще и сложа.Не се трае.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

          Правилно си се насочил, витарата е много по комфортна от самурай, все пак е с независимо предно така че на асфалта място за сравнение няма . Като проходимост и офроуд възможности самурая я превъзходжда точно поради тази причина но ако имаш желание за тунинг в тази насока с витарата по лесно ще постигнеш добри резултати тъй като няма да се налага да сменяш двигателя . Аз съм със 96 коня двигател и единственото което съм му пипнал е поставянето на спортен филтър който дава още 10ина кончета и в момента без проблем въртя 31" кобри, а самурай с такива гуми доста ще се озори .
          Относно въпросите ти какво да гледаш :
          1во гледай двигателя да е изряден, ако имаш възможност покарай го 2-3 дни, гледай сутрин как пали, припушва ли, виж маслото дали има пяна, ако има бягай далече, има сервизи, които правят тест на антифриза дали има примиси на CO2 - направи и такъв тест .
          2ро ръжди - огледай рамата - трябва да е изрядна, да няма брутални ръжди, вземи една отверка с тебе и ако видиш ръжда по рамата ръчкай силно ако влезе бягай далече .
          3-то скорости - трябва да се включват плавно, без щракания и чаткания, не трябва да има шумове и виене при високи скорости .
          4-то - 4х4 - първо провери дали работи - вдигни джипа на подемник или влез в някоя голяма кал и гледай дали буксуват поне една предна и една задна гума, ако буксува само една задна най вероятно е счупен хъб или полуоска или още по лошо диф, след като се увериш че всичко по предното работи заключи хъбовете ако са ръчни и направи един пълен завой на асфалт - ще усетиш че джипа не се движи нормално, все едно се е стегнал и като отпуснеш газта веднага спира - това е така защото нямаш междуосев диф ( прочети по подробно за устройството на парт тайма ) тогава не трябва да чуваш никаво прещракване, ако си със автоматични хъбове ще трябва да направи няколко кръгчета преди да се включат .
          Това е общо взето за което се сещам, ако имаш други въпроси питай .
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #6
            До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Витарата става!Да покажа ли снимки и клипчета?
            Спрямо Самурая е различен клас.Не знам как се сравнява така...Най-слабия мотор на Витарата е по-мощен от най-силния на Самурая.Той пък е с цели мостове,а Витарата е с независимо отпред.Самурая е по-малък и е на ресьори.Витарата е на пружини.Много зависи от предпочитанията на човек.
            От друга страна дългата Витара е нещо интересно(с подходящ лифт,естествено).Хубаво е да има поне хидравлика на волана,защото карам една къса в гората и...а бе,ще и сложа.Не се трае.
            Дай да видя ако не ти представлява трудност за какво иде реч... някой и друг клип и/или снимка.
            Screw The Rules!®

            Коментар


            • #7
              До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

              Ето клипче:
              http://htftp.offroad-bulgaria.com/ic...v/HPIM0401.MPG .Задължително със звук
              Ето снимка от клипа.Снимките винаги лъжат за реалността на наклона,ама



              Тука е малко встрани.Че не е утъпкано

              Проблемът на Витарката е,че е мъничка и може да падне в нЕкоя дупка.
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

                Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                Правилно си се насочил, витарата е много по комфортна от самурай, все пак е с независимо предно така че на асфалта място за сравнение няма . Като проходимост и офроуд възможности самурая я превъзходжда точно поради тази причина но ако имаш желание за тунинг в тази насока с витарата по лесно ще постигнеш добри резултати тъй като няма да се налага да сменяш двигателя . Аз съм със 96 коня двигател и единственото което съм му пипнал е поставянето на спортен филтър който дава още 10ина кончета и в момента без проблем въртя 31" кобри, а самурай с такива гуми доста ще се озори .
                Относно въпросите ти какво да гледаш :
                1во гледай двигателя да е изряден, ако имаш възможност покарай го 2-3 дни, гледай сутрин как пали, припушва ли, виж маслото дали има пяна, ако има бягай далече, има сервизи, които правят тест на антифриза дали има примиси на CO2 - направи и такъв тест .
                2ро ръжди - огледай рамата - трябва да е изрядна, да няма брутални ръжди, вземи една отверка с тебе и ако видиш ръжда по рамата ръчкай силно ако влезе бягай далече .
                3-то скорости - трябва да се включват плавно, без щракания и чаткания, не трябва да има шумове и виене при високи скорости .
                4-то - 4х4 - първо провери дали работи - вдигни джипа на подемник или влез в някоя голяма кал и гледай дали буксуват поне една предна и една задна гума, ако буксува само една задна най вероятно е счупен хъб или полуоска или още по лошо диф, след като се увериш че всичко по предното работи заключи хъбовете ако са ръчни и направи един пълен завой на асфалт - ще усетиш че джипа не се движи нормално, все едно се е стегнал и като отпуснеш газта веднага спира - това е така защото нямаш междуосев диф ( прочети по подробно за устройството на парт тайма ) тогава не трябва да чуваш никаво прещракване, ако си със автоматични хъбове ще трябва да направи няколко кръгчета преди да се включат .
                Това е общо взето за което се сещам, ако имаш други въпроси питай .
                много ти благодаря за практичните съвети евала
                а разхода при изправен двигател и без да тормозиш витарата по асфалт 2500-3000 оборота горе долу какъв е?
                и какво означават съкращенията отзад вдясно на капаците на витарите например GLX и т.н. ?Дано не ставам досаден,но просто не знам какво може да ми е от полза при покупката.
                Screw The Rules!®

                Коментар


                • #9
                  До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

                  ninja_1 много ме израдва този клип!
                  тази витара какво е правено по нея откакто е купена?
                  Screw The Rules!®

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

                    Първоначално публикуван от Searcher Преглед на мнение
                    ninja_1 много ме израдва този клип!
                    тази витара какво е правено по нея откакто е купена?
                    Ами,Кобри 235х75х15 и малко лифт.След това счупих едно каре-предно и май е това.Витарата е на колегата КирилПетров.Той беше пуснал тема за лифта.Аз само я карам от време на време...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Ами,Кобри 235х75х15 и малко лифт.След това счупих едно каре-предно и май е това.Витарата е на колегата КирилПетров.Той беше пуснал тема за лифта.Аз само я карам от време на време...
                      нещо не открих темата за лифта а живо ме интересува ако може да ми дадеш линк? за колко време се прави какви консумативи са необходими и т.н. за кобрите ясно около 500-600лв са мисля?
                      Screw The Rules!®

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

                        Ето http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20082
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

                          еи идват студове как стой въпросът с парното във витарата на ниво ли е?
                          Screw The Rules!®

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

                            Първоначално публикуван от Searcher Преглед на мнение
                            еи идват студове как стой въпросът с парното във витарата на ниво ли е?
                            На твърдо гориво е. От време на време трябва да хвърляш по някоя цепеница в огъня, ама в гората се намират лесно.

                            Ей, да не вземеш да се засегнеш!!

                            А иначе аз съм доволен от парното. И според мен Витарата е по-добрият избор за твоите нужди. Късмет в търсенето.
                            ... to be continued

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ще Купувам Витара Помагайте колеги!

                              Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                              На твърдо гориво е. От време на време трябва да хвърляш по някоя цепеница в огъня, ама в гората се намират лесно.

                              Ей, да не вземеш да се засегнеш!!

                              А иначе аз съм доволен от парното. И според мен Витарата е по-добрият избор за твоите нужди. Късмет в търсенето.
                              екстра тогава STIHL'kата няма да слиза от джипето нема засегнати носим на майтап
                              Това е добре иначе да е добро парното че иначе ПРОООООООБЛЕМ
                              Според вас може ли търсенето ми да се ограничи в този регион...например София и Враца,аз това възнамерявам да посетя като пазари да видя какво ще ми се предложи и ДАНО ДА СЕ НАМЕРИМ! с новата машина...
                              Screw The Rules!®

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X