Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

    Най-вероятно ще се обзавеждаме с такова нещо на есен.,т.е паркетник.Ще се кара от баща ми,от село до града и обратно.Няма да види никакъв оффроуд.Това което аз намерих за Сорентото е че има два двигателя-2,5 дизел и 3,5 бензин.Раздатките са две-парт тайм и фул тайм(за последната предполагам,има такива с копче ауто).Хюндая е също с дизел и бензин по 2,0 кубика.За раздатка и мостовете нищо не намирам.
    Интересува ме следното:
    -Кое по здраво,по лесно се подържа,проблеми,двигателите с верига ли са и т.н
    Не са в един клас,но засега избора се спира на тях.Не съм изчистил още концепцията,затова разчитам на вас.
    Благодаря на всеки за мненията.

    поздрави

  • #2
    От: Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

    Киа Соренто няма фул-тайм, а автоматизиран парт-тайм или он-деменд /който принципно се препоръчва пред класическия парт-тайм/ и бавни скорости! Също така има и още един бензинов двигател - 2.4л, за който наскоро тук във форума четох, че руснаците предлагат модифициране на охлаждането и по-точно, слагането на втулка на термостата. За Хюндай Тъксон не съм се интересувал, което мой е пропуск от моя страна.

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

      Защо тогава се препоръчва пред парт-тайма?Да ясно че е паркетник,но все пак?Дизела на туксона дали му е достатъчен-113 к.с?

      поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

        Пропуснах да уточня, че написаното преди е пречупено през призмата на собствените ми предпочитания, а именно преимуществена употреба по пътищата. Та на въпроса, предпочитанията ми се базират на прочетеното тук във форума - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=158662 .

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Защо тогава се препоръчва пред парт-тайма?
          Щом няма да излиза от асфалта, парт-тайм 4х4 е почти неизползваем. Он-деманд системата е точно за такова използване... Тя пък не е удачна за офроуд...

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Дизела на туксона дали му е достатъчен-113 к.с?
          Останах с впечатлението, че ще се кара от възрастен (над 60г човек)... Карал съм по-големия брат Санта Фе-1 със същия мотор и безгрижно поддържаше 140кмч, а максималната скорост, която съм пробвал на равно е 160кмч... Ако намериш автоматик е за предпочитане...

          Сорентото е доста по-голям автомобил от Тусон-а и разходът на гориво е осезаемо по-голям. Зависи от конкретните нужди (колко човека и багаж)...

          Ако аз купувам, бих гледал купени от БГ екземпляри от собственици, а не "италиянки" от джамбазите... за да няма после "счупи се след първата смяна на маслото!"
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

            Защо не гледаш също Санта Фе 1 и Киа Спортидж - ще разшириш избора от предлагани екземпляри.

            Тази кия
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

              Имай предвид че сорентото е на рама и има много метал по ходовата част! Тежи доста, гледах с пренебрежение към това творение докато не го разгледах добре отдолу ...
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение

                Тази кия
                Като уточнение тази Киа е същото като Туксона.
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

                  Двигателя на Киата и Хюндая с верига ли са?Имат ли проблеми с дюзите,турбо?За втора употреба е нормално да има някакво износване,но дали имат детски болести,все пак са първите генерации?Сорентото и на мен ми изглежда доста масивен джип,с рама,и цял заден мост.Ще оглеждаме да види какво да бъде.

                  поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

                    Хюндай с бензинов мотор съм карал половин година. Вярно, че беше 2х4 и че бензина беше хубав.. много вървеше Но беше едва на година, не мога да кажа нищо за поддръжката. Но е удобен за каране, отзад има доста място, а и багажника е голям.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 017.jpg
Прегледи:1
Размер:156.4 КБ
ID:5570644 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:az Lib.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5570645
                    Николай
                    VITARA 1.6, 93 къса кабр
                    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за Киа Соренто 1 генерация или Хюндай Tucson 1 генерация?

                      Ако това ти свърши някаква работа.

                      ПП. Мисля имаше колега със Спортидж и беше писал някои неща.
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X