Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход с гуми 10.5 vs. 12.5 - Въпроси и лични впечатления.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разход с гуми 10.5 vs. 12.5 - Въпроси и лични впечатления.

    С 31-ци имам навъртяни 20хил км., с 33ки около 7хил., реално разлика в разхода нямам
    Y61

    Коментар


    • #17
      От: Разход с гуми 10.5 vs. 12.5 - Въпроси и лични впечатления.

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Всичко е относително и зависи твърде много от останали фактори, за които пита Джамбазов по-горе. По това, което съм забелязъл аз - по-широката гума, е предпоставка за по-голямо контактно петно и по-голям разход на асвалт, но пак зависи от вида и типа гума. Последния тест, който правих преди 2 години на дизелов джип бе 295/75/16 АТ гума и 255/85/16 мт гума, средната разлика от двете (при идентични други условия), която успях да постигна на асвалт е около 2 литра гориво (в някои ситуации повече) в полза на по-тясната гума.
      Като нам Яро как си води екселските таблички, би могъл спокойно да се довериш на този резултат. Примера е доста удачен, защото двете гуми са с абсолютно еднакъв диаметър и разликата идва само от широчината. Само е добре да се добави тези 2 литра разлика при какъв среден разход са, тъй като 2 л разлика при 10/100 са 20%, а при 20/100 са 10%.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        От: Разход с гуми 10.5 vs. 12.5 - Въпроси и лични впечатления.

        Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
        С 31-ци имам навъртяни 20хил км., с 33ки около 7хил., реално разлика в разхода нямам
        При какви условия си ги навъртял тези километри ?

        А и въпроса от заглавието е за ширината.

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        Като нам Яро как си води екселските таблички, би могъл спокойно да се довериш на този резултат. Примера е доста удачен, защото двете гуми са с абсолютно еднакъв диаметър и разликата идва само от широчината. Само е добре да се добави тези 2 литра разлика при какъв среден разход са, тъй като 2 л разлика при 10/100 са 20%, а при 20/100 са 10%.
        За съжаление (или късмет ) с Яро съм се виждал няколко пъти, отдавна, на моторджийските сбирки в сряда, но щом казваш за табличките, ще му се доверя.

        P.S. Днес си купих 33х12.5/15, та стига да ми влезнат без да вдигам купето, и аз ще имам мнение (но не сравнително) за разхода.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Разход с гуми 10.5 vs. 12.5 - Въпроси и лични впечатления.

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          При какви условия си ги навъртял тези километри ?

          А и въпроса от заглавието е за ширината.
          Условя всякакви; кал, дъжд, сняг, сухо, зиме, лете. Джипа ми го използвам за всичко, за което може да се ползва.

          Разбрах де, нали не трябваше да чета само заглавието
          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          В случая ме интересуват масовите размери 31х10.5-15 и 33х12.5-15.
          Виждам, че 33х10.5-15 също е масов, и лично мен не ме касае
          Y61

          Коментар


          • #20
            От: Разход с гуми 10.5 vs. 12.5 - Въпроси и лични впечатления.

            Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
            Условя всякакви; кал, дъжд, сняг, сухо, зиме, лете. Джипа ми го използвам за всичко, за което може да се ползва.

            Разбрах де, нали не трябваше да чета само заглавието
            Така де, само дето не разбрах колко са ти/били широки гумите ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Разход с гуми 10.5 vs. 12.5 - Въпроси и лични впечатления.

              31х10.5-15 и 33х12.5-15
              Y61

              Коментар


              • #22
                Никъде в калкулаторите неможах да намеря сравнение в инчове 31х10.5 и 33х10.5 реално има ли разлика във височината или просто е по широка ?!
                Nissan Terrano 2.7tdi

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                  Никъде в калкулаторите неможах да намеря сравнение в инчове 31х10.5 и 33х10.5 реално има ли разлика във височината или просто е по широка ?!
                  При американското оразмеряване първите цифри е височината в инчове(31 инча, 33 инча), вторите широчината(10,5 инча) и последни съответно джантата(15,16 цола/инча). Тоест 33 инча е по-висока от 31 инча при същата ширина(10,5инча).
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    Благодаря
                    Nissan Terrano 2.7tdi

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X