Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    2000кг и с 4х4 не става по черен път... То дори колесара сам по себе си геометрично не става за лош черен път - говориме за нещо от сорта на 7 метра... Това на мойте снимки е 820см до 2700кг общо тегло - заедно с колата става "Long Vehicle" - колко ТИРа сте виждали по язовирите...

    В най-добрият случай на черно ще пуснете кораба и няма да може да го извадите...
    Ела да то покажа как 2200кг Паджеро с 6м. колесар 720кг. се движи по черно ( и то много черно)
    Най-често си пускам лодката на първия залив на Огняново, от страната където малко хора ходят именно заради пътя.
    Често това се случва на кал. И да - пускам и вадя лодката, без проблеми.
    Та понеже често возя тежки ремаркета - колкото по-тежък е влекачът - толкова по-лесно се контролира.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

      Рав 4 фул тайм без блокажи (междуосев и междуколесни) и без бавни ли е?
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #18
        От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

        Без е.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Ела да то покажа как 2200кг Паджеро с 6м. колесар 720кг. се движи по черно ( и то много черно)
          Най-често си пускам лодката на първия залив на Огняново, от страната където малко хора ходят именно заради пътя.
          Често това се случва на кал. И да - пускам и вадя лодката, без проблеми.
          Та понеже често возя тежки ремаркета - колкото по-тежък е влекачът - толкова по-лесно се контролира.
          хи-хи... с Огняново ли ме плашиш - точно там си пускам с пасата, когато не вали дъжд... Всъщност края на юни пускахме една лодка горе-долу колкото тази от снимката с Волво S60 на проливен дъжд... Наложи се да изчакаме 1 час да изпръхне калта за да излезе...

          Сега в събота беше доста калничко - сузито не осети лодката (на стандартното положение Н4), ремаркето се поднасяше ляво-дясно по разлигавената кал... След това хвърлях кал до Доганово Имаше едно Л200 с кални гуми - на задно излезе с "дрифт"...

          Пробвай на тая кал с 2000кг ремарке вместо със 700 и пак ще си говорим...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            хи-хи... с Огняново ли ме плашиш - точно там си пускам с пасата, когато не вали дъжд... Всъщност края на юни пускахме една лодка горе-долу колкото тази от снимката с Волво S60 на проливен дъжд... Наложи се да изчакаме 1 час да изпръхне калта за да излезе...

            Сега в събота беше доста калничко - сузито не осети лодката (на стандартното положение Н4), ремаркето се поднасяше ляво-дясно по разлигавената кал... След това хвърлях кал до Доганово Имаше едно Л200 с кални гуми - на задно излезе с "дрифт"...

            Пробвай на тая кал с 2000кг ремарке вместо със 700 и пак ще си говорим...
            Тедо, пробвал съм навсякъде и съм понаучил това-онова. Доста често тегля платформа с автомобил и то не по асфалта, че и зимата. Правил съм го с всякакви автомобили. Ако пък извадиш моя колесар с Пасата оттам точно, където аз пускам ще ми бъде много интересно.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

              Хайде няма да си мерим колесарите
              Мисълта ми беше, че голям и тежък колесар не може да се движи "офроуд", както и дълга каравана... Следователно е безполезно да се мъчи човек с "класически" джип с кални гуми и лифт 3", защото иска да тегли голяма лодка...

              Едно от основните предимства на лодката е, че можеш да я пуснеш на най-удобното място и с нея да стегнеш до най-недостъпното. Няма голям смисъл да се мъчиш да я завлечеш на "недостъпно" място, където ще е пълно с Голф2-ки
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                По неволя съм влачил колесара, там където голфовете не стигат Друг е моментът че с аспиринчетата закача. Сега го качвам на 30" гуми именно с тази цел.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                  Първоначално публикуван от nikoliko Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  Отскоро съм във форума, но напоследък го посещавам по често защото се интересувам от покупка на кола 4Х4.
                  Прочетох доста постове с идеята че ще намеря бърз отговор за това което търся, но не успях и затова се надявам вие да ми помогнете в избора.
                  Значи основната идея е за Японски СУВ 4Х4 който като цяло ще се ползва за семейна кола и ще се кара предимно по асфалт и рядко за риба и по черни пътища до вилата, като до там пътя е 700м черен и наклона не е за пренебрегване, а като се замисля и че имам намерение да тегля каравана до 1000кг по по тези пътища... се интересувам дали СУВ ще ми свърши работа. Също така се има в предвид разхода на гориво.
                  Бюджета ми е 10 - 12К и е желателно колата да е след 2000 година.
                  Спрял със се на следните модели: Toyota RAV 4 II, Subaru Forester, Mitsubishi Pinin или Outlander.

                  Моля за съвети и предложения от ваша страна.
                  Поздрави.
                  https://www.youtube.com/watch?v=0_MXK2nzt2Y


                  за нас този клип си каза думата и купихме субару.

                  Пробвахме го на сняг и на наклон - работи.

                  Като си спомня как преди време заглеждах Х6 и си мислех, че никога няма да имам такава кола.

                  Сега имам много повече като пътен просвет! Имам Субару!
                  Последно редактирано от n_petrova; 19-02-13, 18:53.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                    Гранд Витара качва това баирче с празно ремарке, но са орязали клипа.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                      ...

                      за нас този клип си каза думата и купихме субару.
                      Честито!
                      Но да знаеш, че тези клипчета не са меродавни по никакъв начин... Резултатът се определя от този, който снима.

                      Между другото на тестдрайва на фейслифт 2012 на Санта Фе имаше такъв тест на живо (утъпкана пръст с не по-малък наклон, спиране посредата и тръгване) - лично пробвах, както и всички желаещи... джипката се справи отлично...

                      Аз тествах 4 различни екземпляра субару през последните 2 седмици и не видях нищо впечатляващо в тях (освен разхода разбира се). Не са лоши, но не са и чудото за което ги представят феновете им...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Честито!
                        Но да знаеш, че тези клипчета не са меродавни по никакъв начин... Резултатът се определя от този, който снима.
                        Не знам за другите, но Субарото работи при тези условия. Лично изпробвано. Автомата на 1-ва заключва на 50% преден-заден, а не чака превъртане на предни колела.
                        ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                        Е250 1998-продаден
                        Субару Пустош

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                          Не бих сравнявал Субару със Санта Фе. Карал съм и карам и двете.
                          Даже и ги поддържам
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                            Изключително нагласен клип. Почти всички щяха да се качат без никакъв проблем ако не ги бяха спрели малко след превъртане на предната гума. Голям смях и честито на печелившите. Хайде сега да видим тест през големи камъни и коловози на виетнамка как се представя Субарото. Не е лоша кола, но не изпъква с много повече от другите освен с високият разход, безумно скъпите части и усложнена механика. Марката отдавна не е това което беше през 90те.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                              Нищо не мога да кажа за другите коли, нямам наблюдения, освен за Субару. Знам, че клиповете могат да се нагласят и затова за тестването на нашата кола 4Х4 избрахме една голяма поляна с наклон, за да сме сигурни, че ако не излезем по най-стръмния наклон, ще можем да излезем странично, по далеч по-слаб наклон.
                              Влизането по наклона също беше странично, за всеки случай.
                              Какво да кажа, колата си излезе по възможно най-стръмния начин, без да превърти нито веднъж. Разхода на гориво показваше между 10 и 11% на газ. Такъв е разхода и в града. На извънградско още не сме го пробвали. Двигателят почти не се чуваше как работи, ако някой се кефи на рев на мотори, ше остане разочарован.

                              Това, е, което мога да кажа от личен опит. Чувала съм, че вече има и резервни части на добри цени, но според хората, които са карали субару, тази марка е замислена така, че да не се разваля максимално.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                                10-11 л в града... Вие импреза 1.6 ли сте купили? Самият факт, че е монтирана АГУ показва колко е "икономично".

                                Мисълта ми не беше, че субаруто не може да изкачи мястото Х, а че и много други могат да го изкачат. Не рекламирам СФ-то, но давам пример с него - има копче за заключване на муфата 50/50...

                                Единият собственик, чиято кола тествах, ме успиваше как всичко било направено от "масивно желязо" затова тежала 1700кг и незнам си какво... Взех проспект и какво се оказа - тежи си 1500кг (точно колкото моя пасат) при положение, че субито е 4х4 и с 2500сс мотор... На 11години, 200 000км коженият салон в полу-разпад... въздушното окачване го махнал, щото създавало ядове... Сменил незнам си какви гарнитури и т.н. Чакай бе пич, ти на 200 хиляди щом половината чарколяк си пипал, за каква надеждност говорим...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X