Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги търся съвет за избор на 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги търся съвет за избор на 4х4

    Колеги съвсем нов съм за форума и за идеята 4х4. След доста четене по този необятен форум се спрях на тези марки: Kia Sportage 2.0 TD 4x4; Nissan Terrano II 2.7 TD ; Land Rover Discovery 2 2500 tdi 5 или Hyundai Santa Fe 110 kW (150 CV). Като обобщение търся дизел след 2000г. до към 6000лв. /в Италия - инфо от тяхното мобиле около 2500евро/. От съществено значение е разхода и да е надежден /демек да е дуракоустойчив/, нескъпа поддръжка. Абе искам неща които всички искаме. Така че тук ми е надеждата за съвет. Благодарско.

  • #2
    От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

    Добре дошъл.
    Прочети тук:http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=62 и ще си отговориш.
    Добре е да напишеш и за какво ще се използва,дали за семеен или за състезания или пък за леки разходки извън пътя, и те такива работи!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

      Пропуснал съм да кажа, че живея извън урбанизираната зона - град, т.е. в една вилна зона. От нас до асфалт е около 300м., като първите 150м. стават навявания, а последните 150м. стръмен наклон, който зимата се заледява. Та трябва ми семеен, но стабилен автомобил, на който да разчитам поне 100%.

      Коментар


      • #4
        От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

        Четири различни автомобила. На "От съществено значение е разхода и да е надежден" отговаря Киата от тези 4те. На "нескъпа поддръжка" отговаря Диското.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

          Това на какво съм се спрял изобщо може да не е добро решение, така че ако за тези параметри имате друго, но според вас правилно решение ще съм ви много признателен.

          Коментар


          • #6
            От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            На "От съществено значение е разхода и да е надежден" отговаря Киата от тези 4те.
            Като надежден бих добавил и СантаФе-то!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

              Всеки един от изброентие марки и модели ще ти свърши работа ако е с хубави гуми. Караш ги всичките и според който ти хареса или е най-добро състояние.
              Пиши после да кажеш какъв е избора.

              Коментар


              • #8
                От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

                Битието поражда съзнанието, или перефразирано за този форум :избора на 4х4 зависи от предназначението му". Кажи за какво ще се ползва реално.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

                  Мисля, че съм казал вече, но явно не е станало ясно - поради препятствията описани по-горе от мен ми трябва да додрапам до асфалта, за да закарам хлапетата на градина, а аз до работа. Както казва един приятел - не е ясно кога вируса ще влезе в кръвта, но за сега офроуд /в онзи истински смисъл/ не е на дневен ред. Весели празници на всички.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

                    Извинявам се, този пост ми е убягнал. Аз живея на подобно място като до пътя при мен е 100м За гореописаното ти трябва фул тайм с максимално големи гуми, твърди мостове, сравнително нисък разход, сравнително ефтина подръжка, да пали зимата и добър обем. За бюджета който си описъл търсиш Диско.
                    Аз съм си решил проблема с ТЛК 60, но го ползвам да си утъпча снега и да разбия преспите до самият път и зимата си карам леките коли със зимни гуми, че с кални 33ки парт тайм на заледен път е приключение.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      Колега Джамбазов, предлагаш Диското виждам. Би ли миказал защо го предпочиташ пред Хюндайчето и Кията. Гледам, че разхода му по ауто-дата е по - висок от на Хюндая, а и двата мисля са фул-тайм. Кията пък може да се купи по-насметка, та би ми било полезно да чуя мнение.

                      Благодарско за съвета. А, защо Диското пред Хюндйчето. Гледам и то е фултайм, с по-малък разход, а за Кията на по-малко пари може да се вземе.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-12-12, 17:32.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

                        Прочетох внимателно всичко. За 6000лв и след 2000г можеш да си вземеш единствено читава Киа от изброените модели.
                        Диско след 2000г, е Дискавъри 2. Мисля, че Джамбазов неволно те е заблудил за поддръжката, защото казаното от него важи за Дискавъри 1, което и по-реалистично влиза в бюджета ти. Но пък се произвежда до 1998г. Хюндая, за тези пари, няма да го караш дълго. (Въобще, модерните дизели след 2000г за 6000лв, няма да ги бъде) Хюндая си е паркетен джип, с модерен двигател и е на базата на лек автомобил. Поне този, който визираш - първото Санта Фе. Затова и харчи една идея по-малко.
                        За разхода трябва да си подготвен, няма джип който да ти върши работата за която казваш и да харчи малко. Още в началото на темата, трябваше да напишеш очакванията си по-конкретно, и най–добре с цифри. И не само за разхода, ами и за поддръжката.
                        Тераното което също споменаваш( с 2,7 ТДИ), като механика е същото като преди 2000г. В смисъл, разликите са предимно за фасон. Иначе е солиден и здрав, двигателя е изпитан и с ниски разходи за поддръжка. Но и той харчи подобаващо за джип, а не като малолитражка.
                        Изискванията ти са твърде противоречиви и при всички положения трябва да направиш компромис с някои от тях. Според мен, най-добре да прежалиш възрастта на возилото. По-старите джипове са по-евтини, с по-евтина поддръжка, опростени и по-надеждни. По-новите могат да ги конкурират само по разход на гориво, динамика и евентуално комфорт... но на съответните цени. С две думи, не гледай годините, а състоянието и правилния за теб модел за да останеш доволен.
                        От друга страна, 300 метра са една приятна и здравословна разходка. Прецени хубаво разходите, като за целта не гледай само каталожните данни.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

                          Паджеро 2, дълга база, автомат със супер селект, кеф ти дизел, кеф ти бензин/газ.
                          При поставените условия на експлоатация, ако намериш читав екземпляр за тези пари, ти гарантирам, че няма да съжаляваш!

                          Честита Коледа на всички!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

                            колега аз отскоро използвам такъв автомобил 4х4 Шогун 2.8 GLS и да ти кажа съм много доволен цената на която го взех е наполовина от това което си приготвил за момента съм го пробвал в доста екстремни места в кал и сняг долкото имаме в Бургас но съм доволен за момента нямам оплаквания а що се отнася до разхода на гориво надолу от 10 11 едвали ще намериш нещо трябва да се подготвиш за по стабилен разход на гориво с такъв автомобил

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колеги търся съвет за избор на 4х4

                              Кия м/у 1998 и 2002г. ТД.
                              Имам такава и съм много доволен.
                              Не си казал в кой район си.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X