Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уаз срещу Дефендер - специално за Яро:)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уаз срещу Дефендер - специално за Яро:)

    Не са избрали правилният Уаз (трябваше Хънтъра) и е с не правилните Гуми но статията е интересна Наслаждаваите се (И Извиняваите ако сте я чели вече)
    http://www2.zr.ru/zrmagazine/zr1298/028-031.htm

  • #2
    Re: Уаз срещу Дефендер - специално за Яро

    Първоначално публикуван от alex_markov
    Не са избрали правилният Уаз (трябваше Хънтъра) и е с не правилните Гуми но статията е интересна Наслаждаваите се (И Извиняваите ако сте я чели вече)
    http://www2.zr.ru/zrmagazine/zr1298/028-031.htm

    Хмм, звучиш сякаш се оправдаваш... Шегувам се.. Не всичко разбрах в интерес на истината, но това, което си мисля че, че разбрах е, че руснаците харесват Solihull's Finest!! (D110) Дори за 'добри' страни посочват неща, за които аз съм малко скептичен, но нали знаете, всичко хубаво за "наш'то гардже" се приема топло!

    Коментар


    • #3
      а дифендъра с какви гуми е в случая? Даден е само размера, но не и шарката / М/Т, А/Т /...

      защо ли са сравнявали с най-слабия УАЗ? Нали има 2.9-мотор?
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Защото това са имали най-слабият с лошите гуми

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от LJ73
          а дифендъра с какви гуми е в случая? Даден е само размера, но не и шарката / М/Т, А/Т /...

          защо ли са сравнявали с най-слабия УАЗ? Нали има 2.9-мотор?
          Аз никъде не видях с какви гуми е Дифендъра.. Става дума на едно място за ЯИ 357А с размер 225/90R15, които обаче са на Уаз-а, доколкото разбирам. Дифендъра е със 16 цолови по принцип, освен ако не му слагат от ония 31*** и едиквоси баници...

          А единия Уаз не е именно с 2.9 литровия карбураторен УМЗ-4218.10??

          Коментар


          • #6
            Няма и да видиш ... Това е най-помиярското списание което можеш да намериш, и всъщност виси на парите на ВАЗ. И всичките му тестове са не просто необективни и пристрастни, ами често просто налудничави. Сигурно всеки момент ще сравнят по нещо Нивата с БЕЛАЗ-а или ферарито, и безусловно ще спечели примерно 2115, нищо че не е и участвала. Американци в Русия - сигурно ПР-а още не е раждал по-гнусен коктейл ...
            А това за 357 е няква препоръка, кво било трябвало. И също е идиотска, тия гуми ги имат за домашни терлици, и никой не ще и да чуе за тях.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от alex_markov
              Защото това са имали най-слабият с лошите гуми
              Първо трябва да се отчете, че статията е доста стара (от 1998 г.).
              Освен това основната идея на теста е да се вземат две стандартни машини както са произведени от завода и в тази ситуация да се направи сравнението. Това е и причината УАЗа да е с не регулирани клапани и чупещи се разни неща. В интерес на истината трябва да отчетем, че по това време за УАЗа такива неща като новия двигател (2.89л.), пружинно окачване и хиравлика на волана са били доста авангардни и тепърва се е усвоявало и установявало производството и внедряването им. Към днешна дата подобни проблеми на практика липсват. Сравнение с Хънтъра по това време не би могло да се направи защото този модел още дори не е бил разработен.

              Първоначално публикуван от Yaro
              Първоначално публикуван от LJ73
              а дифендъра с какви гуми е в случая? Даден е само размера, но не и шарката / М/Т, А/Т /...

              защо ли са сравнявали с най-слабия УАЗ? Нали има 2.9-мотор?
              Аз никъде не видях с какви гуми е Дифендъра.. Става дума на едно място за ЯИ 357А с размер 225/90R15, които обаче са на Уаз-а, доколкото разбирам. Дифендъра е със 16 цолови по принцип, освен ако не му слагат от ония 31*** и едиквоси баници...

              А единия Уаз не е именно с 2.9 литровия карбураторен УМЗ-4218.10??
              Не зная точно с какви гуми е Дифендъра даден е само размера 245/75R16, но отчитайки, че обикновено заводски тази машина излиза с М/Т гуми предполагам, че би трябвало да са такива. Всъщност Яро би трябвало да знае най-добре , защото аз лично не познавам някой друг които да знае по-вече за тези машини от него.
              Аз лично не смятам, че теста е бил супер сериозен най-малкото защото УАЗа е заводски с наистина изцяло шосейни гуми К-153



              а, цитираните като по-високо проходими ИЯ-357А с които е била обута другата УАЗка всъщност са универсални гуми, а не с висока проходимост.



              Накрая пак искам да напомня, че всъщност целта на този експеримент е била да се сравнят две максимално близки по характеристики машини така както са слезли от конвейра, а не след отдефектиране и съответна подготовка . Ако се сравняваха такива машини според мен щяхме да видим доста по-сериозни резултати .[

              Коментар


              • #8
                ако машините не бяха "отдефектирани" щяха да спрат дифендъра от движение - с неизправен мигач...

                обърнете внимание, че заводските х-ки на Дифендъра се разминават доста с тези от теста...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X