Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1.9 D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1.9 D

    Здравейте,
    искам да си купя малко бусче за около 4000-5000 лв,,но не разбирам много от коли.Буса ще използвам за товарене /800-1000кг.максимум./ с бананови кашони и трябва да събира около 35-40 бр.отзад а също и да е с 3 места отпред,не много голям,но все пак да има обем за товарене.Не съм се спрял на нищо конкретно,но съм харесал няколко модела /на които са линковете/

    Искам да попитам хората ,които разбират какво биха ми препоръчали,като се вземат предвид следните показатели:разход на гориво,сутрешен старт при ниски температури,гниене,поддръжка,консумативи и части.И друго, /което е мн.относително/-откъде е по-добре да купя,от автокъща нов внос или обслужена кола от България.
    А ако някой има и други предложения с удоволствие ще ги разгледам !
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-12-11, 20:09.

  • #2
    От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

    Две ръце за Скудото!

    Коментар


    • #3
      От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

      Аз съм за Пежото въпреки че и трите са едно и също нещо .А от каде да го купиш въпрос на късмет :-)

      Коментар


      • #4
        От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

        Колега Jumpy и Expert са индентични автомобили само емблемата е различна и двата двигателя са добри 2.0 ХДИ е по капризен от към гориво има повече електроника докато 1.9 е по опростен двигател и двата са икономични.От практика бих ти препоръчал да вземеш 1.9.
        Pajero 2.8 tdi GLS къса база

        Коментар


        • #5
          От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

          И на Фиат бусчето е абсолютно същото като на Пежо и Ситроен. Даже мисля, че се правят и трите в един и същи завод. Имат си и пътнически варианти(там даже и Ланчия има същата кола). По-добре е стария двигател. HDI-то е с друг маховик, и системата за впръскване на гориво е скъпа и сложна. В пътническите имаше и мотор 2,1TD, който също си е много хубав и осезаемо по-мощен от 1,9.
          На твое място не бих изключвал и бусчетата на VW и Форд. Виждат ми се малко по-солидна техника и по-разпространена.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

            Пежо, Ситроен и Фиат са еднакви. Ситроена, който си ни показал може и да е 95кс, 110кс слагат на пътническите версий, всъшност разликата е в компютъра. Моторите HDI са много добри, карах Пежо Експерт 10 години, навъртях му 320 хил.км., не съм имал проблеми и на тези километри вървеше като ново, а не съм го карал като служебно-без жал за могор или окачване.
            35 кашона от банани мисля че няма да можеш да качиш в трите варианта на Пежо. Иначе като товарни размери е доста добро, 2м дължина и 1.20 между калниците. Две евро палета качваш на ширина и остават около 25-30см до вратите. За товароносимост, качвал съм 1100кг. максимум и нямаше проблем, е опряха му тампоните отзад, но вървеше.
            Гледай да вземеш HDI или 1.9TD от френските, тези без турбо са много зле.

            И още нещо, не забравяй че това са товарни коли и едва ли километрите са им реални. Както каза колегата в по-горния пост HDI-то е капризно!

            Успех.

            Коментар


            • #7
              От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

              Благодаря Ви мнОГО.колеги ,
              за добро или зли ,купих си Citroen Jumpy 2.0 HDI ,не знам дали съм постъпил правилно...то без късмет нищо не става...Иначе бусчето изглежда стегнато,яко набира и върви,но километрите са нагласяни,има мн.електроника и поддръжката е скъпичка /к-т ремъци и ролки-230 лв./.Събира спокойно 51 кашона,което ме изненада приятно. Всички казват ,че разхода ще е нисък,но моите първи впечатления са за 80 км.около 10-12 л.нафта / според показанията на уреда-в резервоара имаше стара нафта,но не знам колко точно/.Дано да не съм прав-ще си проличи като го засека точно.
              Сега търся някакво описание или ръководство...ако някой помогне или даде линк ,ще му бъда благодарен.

              Коментар


              • #8
                От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

                Честито колега, със здраве да си го ползваш. Резервуара е с обем 80л., моето Пежо Харчеше около 8/100 градско, на извън градско съм минавал максимум 1200км. с един резервуар, но на изпарения към края и без товар. Моли се електрониката да не ти дава ядове! заведи го да ти прочетат грешсите. Слабите места са му предно окачване, демпферна шайба, дискове и накладки-яде ги много. Също така ако ти свети еърбег, не се опитвай да го правиш, проблема е от датчека, който се намира под шофьорската седалка и от миенето на колата вътре се мокри и се презаква-скъп ремонт и безсмислен. За сега не се сещам друго, но ако изникне нещо питай.

                Като цяло бусчето е много хубаво и много върви.
                Поздрави.

                Коментар


                • #9
                  От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

                  Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                  Честито колега, със здраве да си го ползваш. Резервуара е с обем 80л., моето Пежо Харчеше около 8/100 градско, на извън градско съм минавал максимум 1200км. с един резервуар, но на изпарения към края и без товар. Моли се електрониката да не ти дава ядове! заведи го да ти прочетат грешсите. Слабите места са му предно окачване, демпферна шайба, дискове и накладки-яде ги много. Също така ако ти свети еърбег, не се опитвай да го правиш, проблема е от датчека, който се намира под шофьорската седалка и от миенето на колата вътре се мокри и се презаква-скъп ремонт и безсмислен. За сега не се сещам друго, но ако изникне нещо питай.

                  Като цяло бусчето е много хубаво и много върви.
                  Поздрави.
                  Благодаря ти колега Пунев...мога ли ако се сетя нещо да ти званна на GSM-a който си оставил.

                  Коментар


                  • #10
                    От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

                    Първоначално публикуван от neoton Преглед на мнение
                    Благодаря ти колега Пунев...мога ли ако се сетя нещо да ти званна на GSM-a който си оставил.
                    Да

                    Коментар


                    • #11
                      От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

                      Неотон, намираш VIN-a, т.е. серийния номер и се регваш на service.citroen.com . Ще можеш да си проверяваш цени на чарколяци и други разни/
                      След като се регистрираш, по серийния номер ще видиш каква точно ти е колата, кога е произведена, кога е продадена и т.н.. Тук малко ще оспоря Митко но разликата между 110 и 90 коньовите версии е интеркулера и софтуера Това е за старите HDi-та де Използвам момента да поздравя Митко за придобивката (май съм закъснял) и да си пожелая някоя разходка заедно. Първия ми офроуд с него беше много як
                      Успех със Ситроена!
                      LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                      2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                      Коментар


                      • #12
                        От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

                        Привет колега, ще се радвам пак да се поразходим.........мииии организирайте се с Ники и аз съм на линия.

                        Моето Пежо беше края на 2001г., с 95кс и бавен диф., което пък в баири го правеше непобедимо.

                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

                          Честито придобивка колега ако имаш въпроси или проблеми звънкай работил съм 10години в системата на Ситроен с кавото мога ще помагам-0879834363 Вени.
                          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                          Коментар


                          • #14
                            От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

                            а аз да добавя още една разлика между 2.0HDI 90-110к.с
                            110коня е с демферен маховик,а 90коне е с обикновен и са взаимно заменяеми

                            Коментар


                            • #15
                              От: MOЛЯ ЗА СЪВЕТ:Citroen Jumpy2.0 HDi,Hyundai H-1,Peugeot Expert 1.9 или Fiat Scudo1

                              Мойто също беше с демпферен маховик-2.0 HDI-95кс.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X