Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AUDI A6 quattro или ...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: AUDI A6 quattro или ...?

    Погледни Субару Аутбек,както ти е предложил и колегата Сиско.Наистина Аудито изглежда по-яко от Аутбека,ама само на външен вид,а това ще го забравиш,като Аудито те зареже някъде по пътищата.А пък и Субаруто си има специфичен чар.Поддръжката и на двете марки не е евтина,при японеца няма вариянт за дизел,но газта я приема добре.Това е мнение на бивш собственик на Ауди(много недоволен)и настоящ горд притежател на Субару Аутбек.В същност почти притежател-едвам се дореждам от жена ми,направо не иска да слиза от тая кола.Ако искаш надежден автомобил за семейството със страхотно поведение на пътя,независимо от условията и с който като тръгнеш на някъде да не мислиш дали ще стигнеш и как ще се върнеш грабвай едно Суби!

    Коментар


    • #17
      От: AUDI A6 quattro или ...?

      Yaro изключенията си ги посочил много точно и аз,не искам да обръщам темата в междуконтинентално съревнование,макар,че то и без мен си го има.Просто тази марка и най-вече А серията я познавам много от близо.Адски приятни са на вид и каране (А4,А6 и А8 ),но технически не са изпипани,а тея в Инголщад могат.При такъв сценарий за инвестиция в МПС влизам в Аутбек без да слушам никой и нищо.

      Коментар


      • #18
        От: AUDI A6 quattro или ...?

        Първоначално публикуван от gangstarr Преглед на мнение
        Погледни Субару Аутбек,както ти е предложил и колегата Сиско.Наистина Аудито изглежда по-яко от Аутбека,ама само на външен вид,а това ще го забравиш,като Аудито те зареже някъде по пътищата.А пък и Субаруто си има специфичен чар.Поддръжката и на двете марки не е евтина,при японеца няма вариянт за дизел,но газта я приема добре.Това е мнение на бивш собственик на Ауди(много недоволен)и настоящ горд притежател на Субару Аутбек.В същност почти притежател-едвам се дореждам от жена ми,направо не иска да слиза от тая кола.Ако искаш надежден автомобил за семейството със страхотно поведение на пътя,независимо от условията и с който като тръгнеш на някъде да не мислиш дали ще стигнеш и как ще се върнеш грабвай едно Суби!
        Темата Ауди или Субару е мноооого дълга.
        По-добре да не навлизаме в нея или поне не в тази тема.
        С две думи моите преки (от хора тук) и непреки (от форуми извън България) впечатления. Аутбека е по-надеждния автомобил, макар и с определени дори и за Субару недостатъци. Аудито е по-комфортния и приятен автомобил.

        Коментар


        • #19
          От: AUDI A6 quattro или ...?

          Ако колата беше за мен и моят избор щеше да е Субару, но в случая отпада категорично.
          Явно освен алуминиевите носачи няма друг често срещан проблем. За мен нещата се изясняват, за което благодаря на писалите тук. Само ако може някой да ми подскаже към кой двигател да се ориентирам ще ми е много от полза.

          Коментар


          • #20
            От: AUDI A6 quattro или ...?

            Проблемът с алуминиевите носачи е доста преекспониран. Първите години на производство има такива, но впоследствие са остранени. Има не малко такива автомобили на 200+ хиляди километра с оригинално окачване, карани основно по нашите пътища и все още не са за ремонт или пред разпадане.
            Друг е въпросът, че заради усложненото окачване, цената за поддръжка е по-висока, което се компенсира с комфорт.
            Като цяло, темата е много субективна. Който е решил да си купи Ауди, БМВ или Мерцедес, едва ли ще погледне към Субару, както и обратното.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #21
              От: AUDI A6 quattro или ...?

              Да, както е казано и по-горе, не става дума само за първите мотори, които са 150кс. За следващите може да се каже, че са просто по-малко проблемни, което е достаразнозначно изкаване.

              Моят личен съвет е при положение, че колата ще се кара от жена да вземеш старата А6-ца, като наистина ще ти останат и парички.
              Не че нещо, но няма да я потроши толкова лесно колкото Ц5 купето.

              Ако мога да съм ти полезен винаги можеш да погледнеш моята, на чийто километраж пише 253К вече, но според мен са повечко Поне да имаш база за сравнение.
              После ще ти направи впечатление, колко по-дуракоустойчиви са всички елементи по тази кола в сравнение с по-новият и събрат.
              Последните 4 години има сменени 2 карета - подозирам намесата на майстор, носач заради шарнира и 2 предни амортесьора, като послените 70к км на тази кола са мое дело. Не се жали откъм десния педал и се кара като голяма кола, както се гледа и с качествени консумативи.
              Това е което аз наричам здрава кола
              Милослав 0885 31 21 86 BGA+

              Коментар


              • #22
                От: AUDI A6 quattro или ...?

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Ми не вземай А6, ами А4 1.9TDI Quattro или Passat B5.5 1.9TDI 4Motion.
                1.9TDI е доказано здрав мотор, а при Пасат B5.5 са избегнати някои от проблемите на B5 (колкото и да са малко). Струва ми се, че Пасата ще е с по-евтина поддръжка от Аудито.
                +1 ! При А4 ходовата част(предницаата!) се брои за по-слаба , но в останалата си част поддръжката е за предпочитане пред тази на А6. Аз лично предпочитам бензин....но.....трябва да се преценя според конкретния автомобил.За двата модела има добри бенз. двигатели . "Куатрото" е почти без аналог като стабилност(субективно,мое мнение!) , но ако се търси проходимост(евент. движение по коловози и др. екстри касаещи клиренса)-Субару Форестар.

                Коментар


                • #23
                  От: AUDI A6 quattro или ...?

                  И кои са добрите бензинови двигатели...!?

                  Коментар


                  • #24
                    От: AUDI A6 quattro или ...?

                    Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                    И кои са добрите бензинови двигатели...!?
                    По мои наблюдения и предпочитания-1.8Т, а още по-добре 4.2 ! За автомобил управляван от жена(изхождам от презупм. за "по-нехайно" отношение към техниката)и с по-лека поддръжка-1.8 , 125к.с. Лично аз имам "леки" предубеждения на тема АГУ(не ползвам , защото не ми е проблем да карам на бензин и не искам да се занимавам с допълнително монтирана техника),но за трите двигателя , особено за 1.8 , има достатъчно отзиви за сполучливо "газифициране".
                    При по-старите А4 може да се намери и 2.6 V6-достатъчно здрав,безпроблемен и приятен за каране двигател , със забележки при "градско"(по отношение на пъргавост и разход на гориво).

                    Коментар


                    • #25
                      От: AUDI A6 quattro или ...?

                      Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
                      ...но ако се търси проходимост(евент. движение по коловози и др. екстри касаещи клиренса)-Субару Форестар.
                      Бъдете сериозни.
                      Едва ли някой гледа на 4х4 системите при този клас/ вид автомобили като средство за по-добра проходимост. Те са единствено средство за по-добро пътно поведения. Да, проходимост, единствено в дълбокия непочистен сняг на някой паркинг. Но не и на някоя нива.

                      Коментар


                      • #26
                        От: AUDI A6 quattro или ...?

                        Притежателите на такъв клас коли се дразнят дори от драскотини по боята,така че,да не отваряме дума за проходимост.Щом искаш Ауди - взимай смело!Човек след като направи нещо,осъзнава,какво всъщност е направил.Докато не отговориш на един въпрос,няма да разбереш верния отговор.Та така...

                        Коментар


                        • #27
                          От: AUDI A6 quattro или ...?

                          Ще си позволя и аз да дам съвет ...
                          Ако ще е А6 - както казват колегите - първате серия (модела се води С4) е повече от желязна ... дизеловия 2,5л. двигател с код AEL е много надежден, ако е гледан правилно. Аз съм виждал такъв автомобил на 1400000км. без да е пипан мотора.
                          Бензиновия - 2,6 ABC 150 коня също не е лош пък и не е сложен за газифициране. Единствен недостатък е поддръжката на два цилиндъра и еднин ангренаж повече , иначе е много балансиран и здрав мотор.
                          Окачването на това купе е много добре измислено и не е скъпо за поддръжка.
                          Следващото купе (С5) е с алуминиеви носачи - и дизела вече е 2,5- V6, 150k.с. - много е трудно да попаднеш на читав екземпляр (съвета ми е - не рискувай) ... след 2001 вече може да се намерят мотори 163 к.с., но нямам идея как се движат, като цени.
                          Ако попаднеш на А6 с 1,8Т quattro - погледни го, модификацията, според мен си струва.

                          А4(Б5) модела - моя съвет е 1,8Т(150к.с.) или 1,9 ТД (има го във два варианта AFN 110 и помпа-дюза 116k.с.
                          Големите мотори -2,4 ; 2,8 и 2,5ТД идват малко тежички за предницата и носачите заминават доста по-бързичко, отколкото при останалите коли ..
                          За алуминиевите носачи - не се притеснявай, вече има немски за по 340-350лв. комплекта и са доста добри . Все пак всичко зависи от стила на каране.
                          1,8Т мотора се газифицира само с газов инжекцион (1200-1500лв. допълнително, ако го няма) , но пък разхода му извън града може да слезе до 8,5-9л./100 км.

                          Поогледай се във БГ форума на Ауди, има доста добри екземпляри, които се продават.
                          Дано съм бил полезен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: AUDI A6 quattro или ...?

                            Според мен ако правиш тънка сметка не се насочвай към А6(С5), това е относително скъпа кола за "гледане", иначе е много хубава! А ако си се запънал точно за нея, очите на четири!

                            Коментар


                            • #29
                              От: AUDI A6 quattro или ...?

                              Колегата Diters те е насочил много правилно към БГ форума на Ауди,там ще намериш отговора на много въпроси.Поздрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: AUDI A6 quattro или ...?

                                господа от 30 години карам само ауди от 80 2000 и а4 1.8 125 по корава няма

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X