Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

    Здравейте колеги, искам да направя подарък на бащата - започна да се увлича по SUV-вовете и питам за горепосочените 3 мнения и ОПИТ...И трите избора са с дизолови двигатели и ръчни скорости. Ще се използват 85% асфалт и 15% извън него - полянки, да се стигне по черен път до вилата в нанагорно и през зимата, да се качи до някоя писта и такива дребни работи, нищо по сериозно няма да се случи на возилата, но ще пътува доста из България. Досега караше ван Шаран и беше доста доволен...Та както следва:

    1. Тoyota LC120 3.0 D-4D - невероятна машина, голяма, животно, с добри възможности извън пътя, но на пътя леко нестабилна. Дава малко по-голям разход от другите две...но да не забравяме, че е животно. В интрериорно оформление е малко по-назад от другите 2 модела. Големият проблем и колебанието за нея идват и от цената, която е 35 000 - 46 000 лв. за коли 2004 - 2006 г., на 80 - 150 хил. км. - немалко километри. При условие, че ако се прибавят още 15 хил. лв. може да сe оредиш с нов LC 150(мн грозен)... И все пак ЛК е легенда.

    2. Volvo XC90 D5 185к.с. - добър екстериор и интериор, широк, удобен, има дори навигация за разлика от ЛК-то. Стабилен е на пътя, за 2007- 2008 г. цената му е около 40 000 лв. и км. са 70 хил. км. За извън пътя има ли нещо друго освен 4x4 системата? Харчи перфектно за размерите си, 7 места, а бе широко е...

    3. Hyundai Santa fe 2.2 CRDi -прилично излеждащта колица, екстериора ми харесва много, колебанията са към интериора - просто не ми харесва ич.Около 60-80 хил. км., 2007-2008г. цената е около 30 000 лв. Чувам, че са били здрави, сервизното обслужване е добро и поддражката по-евтина от на другите...Нямам никакви наблюдения в/у тази колица. А и знам, че разхода им също е скромен...

    Аз нямам предразсъдаци - корейско, англииско, японско или нещо друго, освен БМВ и Ауди(за мен това не са автомобили), но съм огледал всички останали в този паричен диапазон и моля да се изказват мнения само за 3-те автомобила.

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

    И трите са добри попадения. Неслучайно са на различни цени. Ако търсиш комфорт вземаш Волвото, ако искаш здравина и да не се занимаваш много с ремонти вземаш Хюндая. Ако искаш и двете, вземаш Тойотата.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

      +1 за Тойотата.Другото според мен е компромис.

      Коментар


      • #4
        От: Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

        Добре де, ама заслужава ли си ЛК за тези пари на тези години и конфортен ли е за дълъг път?

        Коментар


        • #5
          От: Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

          Volvo XC90 + Hyundai Santa fe = Toyota LC120 (класика в жанра)

          Ако нямаш ограничение на бюджета, не се колебай-Toyota
          Успех.

          Коментар


          • #6
            От: Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

            Първоначално публикуван от Morder Преглед на мнение
            Добре де, ама заслужава ли си ЛК за тези пари на тези години и конфортен ли е за дълъг път?
            За цената отговорът е: ТИ РЕШАВАШ!За комфорта-ДА! Комфортен е(все пак е джип),няма возията на лек автомобил.И на края,но не на последно място и аз гласувам за Тойота
            Успех!

            Коментар


            • #7
              От: Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

              Тойотата с въздушно окачване в режим комфорт вози много луксозно, а в режим спорт е стабилна в завои.
              Волвото е много приятно на магистрала, но не е приятно в сервиза )))))

              Коментар


              • #8
                От: Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

                Санта Фе - удобна, сравнително комфортна, тиха. Доста икономична и безпроблемна за експлотация. Има добър вид и много приятна за шофиране. Има какво да се желае, като стабилност при завои с висока скорост и още малко мощност. Доста "сейфти", с много възглавници. За шосе определено най-прагматичен избор. За комбинирано каране - категорично, не.
                Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

                  ЛК си заслужава всеки 1лев даден за него.5г. опит.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota LC120, Volvo XC90 & Hyundai Santa fe

                    Като гледам ЛК-то, малко са тези с въздушно окачване...ХС90 е много готин. Аз ги харесвам и 3-те. Бащата харесва ЛК-то, но повече харесва ХС-то. Санта фе-то му било дървено като возия - вчера кара едно такова, а ЛК-то не му е стабилно достатъчно. Освен големите разходи по поддръжка за ХС-то други минуси?
                    Колега Стенли, след 5 години каране на ЛК, на колко километри е и какво е техническото му състояние? Защото тези които гледам са на по 5 г.
                    Благодаря на колегите за изказаните мнения до момента!!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X