Обява

Свий
Няма добавени обяви.

опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

    Абе.... или аз съм свикнал, или пак само митове и легенди. "....140-150км преход си е цяло приключение." Всичко, най-хубаво обаче Jimi e оборил това мнение неЕднократно!
    ДА, не е комфортно, но тук говорим за РЕСОР.... Всеки си преценява, какво печели и какво губи. Има много писано по темата.

    Колега(търсещият-питащ) помисли ресор ОР пружина. Успех!

    Коментар


    • #17
      От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

      Много харесвам това Suzuki Samurai,покарах го доста още през далечната 1990-1991, но представи си 120-130кг мъж как ще излезе от него след 150км преход
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #18
        От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

        колеги колко би струвал лифт на фронтера не професионален а любителски

        Коментар


        • #19
          От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

          Ако говорим за 120-130кг. човек най-подходяща ще е Витарата.Тя е най-просторна отпред докато Фронтерата е по-широка отзад
          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
          "Mud Angels" Stara Zagora

          Коментар


          • #20
            От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

            8 сантиметра лифт на фронтера А с ресьори излиза 50 лв и 2 часа
            36 лв долен шарнир 18 горен
            18 лв кормилен накрайник
            30лв каре за кардана
            ако намериш по евтино - взимай
            отделно печелиш тройно поцинковано купе което за разлика от японските варианти не е вкусно за молеца
            карай трите и което ти допадне
            BMW X6

            Коментар


            • #21
              От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              Евтината подръжка я печели Саморая,ниския разход на гориво също,за издържливостта отново е той.Само дето по 140-150км. наведнъж не са много приятни с него,да не кажа хич.
              +1
              SUZUKI SAMURAJ SJ413 BMW

              Коментар


              • #22
                От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                Първоначално публикуван от denkata23 Преглед на мнение
                трябва ми джипка която да минава всяка събота и неделя по 140-150 км до ловното поле от там да влезе в гората да влезе в полето в кални снежни пътища ,терените по които карам не са мноооого пресечени,и когато има много сняг да се кара в града за да не си чупя другите 2 коли .кажете колеги какво да си купя както казах имам 2 коли ,така че това джипче ще се ползва не много и може би ако се налага мога да го тунинговам малко.
                кое от трите е най удачно за поддръжка разход-гориво и издръжливост.
                благодаря предварително
                Грабвай Фронтерата-това е по-джип от другите 2.Аргументи-витарата е калпава поправка на лилипутския и дървен Самурай ,особено 16 клапановите версии.Има място в двете сравнения само за среден чадър и кожени ръкавици(ама не за заваряване) в багажника,а пък ако сложиш и газ...мале,мале.Че не стават за дълъг път особено Ронина,то ясно,че са друг клас то е ясно.Някой може да контрира,че аз карам Фероза-същата изгъзица,....ами толкова бяха цифрите и още не съм намерил купувач.General Motors с японското си подразделение Isusu и европейските си марки Opel и Воксхол не е случаен играч в автомобилния бранш!!!Това че японски и немски дизайнери и инженери работят за тях мисля,че е само плюс.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #23
                  От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                  По лично мои наблюдения наи-лошият избор за 4х4 извън пътя е Фронтерата. Принас има един лаф "непикаите тука че идва оня с фронтерата и требва да бутаме", нека се съгласим, че тая джипка е правена за шосе. Ловец съм и съм видял доста голяма палитра от марки и модели джипки повреме на лов, та според мен правилният избор е Витарата, добра цена, нелоша проходимост и не е проблем да се предвижиш с нея на 100-200 километра до там кадето ловуваш(това е голямо приключение със Самурай). Аз нямам Витара и не това ми е мотива да ти я препоръчам, моя верен спътник в лова е едно доста читаво Самурайче. А на колегата с горния пост искам да го подсетя че все пак се търси някаква проходимост, и нито една от изброените от него марки невпечатлява с това си качество, ако е на друго мнение да звънне на някои с "калпава поправка" или с "дървен" самурай, да вземе една фронтера и да идат да се повозят в някоя голяма кал и тогава да пише.

                  Коментар


                  • #24
                    От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                    Първоначално публикуван от c3c0 Преглед на мнение
                    По лично мои наблюдения наи-лошият избор за 4х4 извън пътя е Фронтерата. Принас има един лаф "непикаите тука че идва оня с фронтерата и требва да бутаме", нека се съгласим, че тая джипка е правена за шосе. Ловец съм и съм видял доста голяма палитра от марки и модели джипки повреме на лов, та според мен правилният избор е Витарата, добра цена, нелоша проходимост и не е проблем да се предвижиш с нея на 100-200 километра до там кадето ловуваш(това е голямо приключение със Самурай). Аз нямам Витара и не това ми е мотива да ти я препоръчам, моя верен спътник в лова е едно доста читаво Самурайче. А на колегата с горния пост искам да го подсетя че все пак се търси някаква проходимост, и нито една от изброените от него марки невпечатлява с това си качество, ако е на друго мнение да звънне на някои с "калпава поправка" или с "дървен" самурай, да вземе една фронтера и да идат да се повозят в някоя голяма кал и тогава да пише.
                    Пък при нас има друг лаф-нека първо да мине Витарата,щот другите ще направят коловоз и ще заседнеАй да си говорим глупости.

                    Коментар


                    • #25
                      От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                      Първоначално публикуван от c3c0 Преглед на мнение
                      По лично мои наблюдения наи-лошият избор за 4х4 извън пътя е Фронтерата....., да вземе една фронтера и да идат да се повозят в някоя голяма кал и тогава да пише.
                      Тия глупости от личен опит ли ги пишеш или ей така чул-недочул,и недоразбрал.

                      Коментар


                      • #26
                        От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                        Принас има един лаф "непикаите тука че идва оня с фронтерата и требва да бутаме",
                        -нека първо да мине Витарата,щот другите ще направят коловоз и ще заседне
                        Продължавайте със съветите.Започва да става забавно.
                        ТЕЛ:0886301378

                        Коментар


                        • #27
                          От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                          Иди на едно състезание и преброи броя на самурайте, витарите и фронтерите па тогава ще говорим кои чул и кои недочул, че аз досега фронтера несъм видял никаде. И никои бате неплюва по фронтерата, но предполагам че нямаш един ловен излед и наидея си нямаш за какво иде реч. Но все пак даите да несе занимаваме с глупости, че това е като да се обеждаваме за партии и фудболни отбори, всеки джип си има предимства и недостатъци. Пък маи е по-редно да се сравняват по класове, каде мешаме фронтерата с тея маници, ТЛК ; G ; Патрул там се мери. И аз може би съм единствения дет ще си признае че съм се попрекарал малко с моя Самурай (а не да си хвала моито), верно доста е читав вече, ма дотука мина 5 бона (оргинален вид) с още някои лев горница и щях да се чувствам по-конфортно в някое ТЛК.

                          Коментар


                          • #28
                            От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                            Мда, иди в Русия и преброй Уазките.... Кара се това, което е най-евтино, не най-хубаво. Това ми прилича на въпроса от една друга тема - защо в Африка карат предимно Тойота... Най ми хареса отговора: "Ми за да не ходят пеш..." А за излетите на Илия, не бери грижа. Виж раздела "Разходки" и питай редовните участници колко пъти са вадили Фронтера (и не само неговата). Това, че при вас има някой пишман Фронтераджия с калпави гуми и нула умения като шофьор не е никакъв критерий. На последната разходка има доста снимки с една Тойота като прикачен инвентар. Това какво значи, че не стават ли?
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              Re: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                              Дилемата между трите посочени возила - извинявайте,ама хич не е уместна.За да ми се появи такава чуденка,трябва да съм спал с глава под мишницата

                              Коментар


                              • #30
                                От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                                Витара

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X