Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Японска или немска кола ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Японска или немска кола ?!

    Едните са ставали в едни години, другите в други. И пак всяка със все някакви кусури.
    А според мен след 2000-и някоя нищо не става. Освен ако не е служебна...
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • От: Японска или немска кола ?!

      Стискайте палци,2 часа път бих да огледам още един 500.....

      А по темата- ми Японска каква друга,Корола примерно,бижу е.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Японска или немска кола ?!

        баджанака кара една астра 1.6 с АГУ 92-ри набор... Преди 7-8 години като я купи изглеждаше като бричка, а сега е и по-зле... Обаче гори 8 газ и върви и не спира - за тия години не е дал и 1000лв за ремонти...

        Друг познат разнасяше 4 години КФС с една хондичка сивик това са към 250 000км градско - също убийствено здрава кола, но частите, които рядко се налага да се купуват са поне 2х като цена спрямо опела...

        Някой спомена, че било ненормално за 10 години да смениш 5 коли... Според мен в тоя ценови клас /под 5К лв/ си е дори разумно - караш докато "роди" и сменяш...

        Моя баща също кара колите си /повечето/ по 10+ години - имаше Деу Есперо /много здрава база с досадни дребни дефекти/ сега е с Авенсис Д4Д, за 8 години 60000км, но миналата година смени съединител - към 1000лв...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • От: Японска или немска кола ?!

          Дилемата е трудна, но аз като човек на възраст бих избрал японската, просто защото най-важна за мен е надеждността, т.е. да не се чупи, да ме закара безпроблемно от точка А до точка Б и да не наливам грешни пари в ремонти. Имал съм руски коли до към 92 година, след това съм карал само немски коли - БМВ, Мерцедес и Ауди /за съжаление всички над 10 годишни/. От 2008 година, т.е. от 5 години съм имал 3 японски автомобила, в момента имам две коли - също над 10 годишни японки. Мога да направя пряко сравнение и ако в някои отношения немските имат предимство, то като здравина въобще не може да става дума за сравнение! Това е личното ми мнение, въз основа на натрупания ми опит за последните 24 години. Отделно не е правилно да се сравняват коли, които са позиционирани в различни сегменти, примерно да се сравняват премиум марки като Мерцедес, БМВ и Ауди като лукс, екстри и пр. с обикновенна Тойота, Хонда или Нисан примерно, при условие че същите си имат луксозни подразделения- Лексус, Акура и Инфинити, които са в този сегмент. Не мисля, че интериора на един Лексус може да се нарече евтин и грозен, каквито мнения бяха изказани.Така че избора за един обективно мислещ човек наистина би бил труден какво да избере и все пак, ако надеждността е на първо място без никъкво съмнение лично за мен - японското!
          HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

          Коментар


          • От: Японска или немска кола ?!

            Здравейте колеги,
            И през моите ръце са минали две мицубишита, едното е галант 1,8i, другото е сапоро 2,8, пежо 405 и 605, Ауди 80Б3 и мерцедес 124. Като най - надеждна с голяма преднина се оказа аудито. Вече има 4 години и 96 000 км сериозна експлоатация като работно добиче. Все още ми дава ми разход 11/100 газ градско и 7,5/100 газ извън града до 100 км/ч. Естествено, при съответната подръжка. Няма хидравлика, малко са му неудобни седалките и няма почти никакъв багажник. Тази кола е практичният избор. Ако е за кеф - нищо не можеше да се сравни със старото мицубиши сапоро - елегантен дизан, красив и удобен салон, комбиниращ кожа и плюш, невероятна возия ( пежо 605 се доближава но не е същото) и корав мотор. Само дето разходите за гориво и подръжка ме надвиха и го продадох. Галанта беше служебен - но не ми харесва нито като возия, нито като интериор, иначе отвън изглежда добре.

            Коментар


            • От: Японска или немска кола ?!

              Човекът Ви го каза най-ясно - Made in China - останалото са имитации... Всички големи фирми работят с компоненти произведени в много страни, но най-вече китайски... Но после ни замазват очите с "марки"... Е, има и неща като дизайн и качествен контрол, които при "марковите" са по-добре... Но не са 100% гаранция.
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • От: Японска или немска кола ?!

                Всичко си е въпрос на гледна точка! Лично за мен думите поддръжка и здравина нямат място в едно изречение. Какво имам предвид? Смяната на консумативи: ремъци, ролки, масла, филтри, накладки и пр. за мен не е поддръжка, а си е в реда на нещата, още повече при 10+ годишни автомобили тези неща в голяма степен са уеднаквени т.е. няма голяма разлика в цените на отделните марки или поне аз не съм видял да има. Поддръжка за мен е належащата смяна на счупени или износени части, а не консумативи. За мен здрава кола е кола, дето освен консумативи други работи не са сменяни за продължителен период време/навъртяни км! Наскоро имахме спорове с един приятел, който смяташе че колата му е много здрава, нарочно няма да споменавам марка, само дето за него неща като носачи, дюзи, горивни помпи даже и турбини били консумативи, които подлежали на смяна след определени км. Всеки има право да носи розови очила
                HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                Коментар


                • От: Японска или немска кола ?!

                  Първоначално публикуван от ckon Преглед на мнение
                  Всичко си е въпрос на гледна точка! Лично за мен думите поддръжка и здравина нямат място в едно изречение. Какво имам предвид? Смяната на консумативи: ремъци, ролки, масла, филтри, накладки и пр. за мен не е поддръжка, а си е в реда на нещата, още повече при 10+ годишни автомобили тези неща в голяма степен са уеднаквени т.е. няма голяма разлика в цените на отделните марки или поне аз не съм видял да има. Поддръжка за мен е належащата смяна на счупени или износени части, а не консумативи. За мен здрава кола е кола, дето освен консумативи други работи не са сменяни за продължителен период време/навъртяни км! Наскоро имахме спорове с един приятел, който смяташе че колата му е много здрава, нарочно няма да споменавам марка, само дето за него неща като носачи, дюзи, горивни помпи даже и турбини били консумативи, които подлежали на смяна след определени км. Всеки има
                  право да носи розови очила
                  А за ресурс да си чувал колега или за теб всичко произведено трябва да е вечно ?
                  Ето ги и твойте розови цайси
                  Uaz 469 2.4 D MB
                  KTM 600 ROTAX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                  Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                  Коментар


                  • От: Японска или немска кола ?!

                    За един мотор консуматив може да е гарнитура на главата,а за друг свещи,но и двата си искат подръжка.Вече дали и кое е нормално е друг въпрос,за мен не е нормално да се сменя гарнитура на глава на 300 000 километра,а тампони те на мотора примерно да са оригинални и да не съ мръднали.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Японска или немска кола ?!

                      По темата! Говори ме за кола! Бих избрал втора или-10-та ръка не се знае немска кола!По лесно се намират части !А кое е по здраво?Всичко е много относително,повечето двигатели надживяват купето ако се поддържат както трябва ,няма значение немска или японска!А за купето,примерно един пасат с алуминиеви носачи или опел астра с железни кое е по здраво?Всицки ще кажат пасата нали?Но не,опела има по здраво окачване!пасата постоянно сменя втулки задни предни всякакви постоянно рециклират рейки!Опел нямат този проблем но имат по слаби ламарини !Кое е по здраво?Всичко е относително ! Ако избирате кола гледайте да има здраво купе(не изгнило)другото се прави.Другото нещо е разхода на гориво! Сметнете за 200 000 километра колко кинти ще сте дали за гориво колкото да си купите няколко коли !
                      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                      Коментар


                      • От: Японска или немска кола ?!

                        Еми точно в ресурса е разликата и тънкия момент Едно е да правиш окачване примирно на 50 хил., друго е на 300 хил.км. На скоро си продадох Прелюда на 260 хил.км, от които аз бях направил 90 хил. км. Колата е закупена от частно лице в Италия със сервизна книжка и си беше до последно с оригиналното окачване включително тампони, биалетки и накрайници и то без да каже хлоп или троп. Мой приятел също с Прелюд си смени кормилните накрайници заради лек луфт. Новите изкараха по-малко от година, оригиналните бяха изкарали 14 години. При това говорим за коли, които са юркани много сериозно!
                        HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                        Коментар


                        • От: Японска или немска кола ?!

                          Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                          По темата! Говори ме за кола! Бих избрал втора или-10-та ръка не се знае немска кола!По лесно се намират части !А кое е по здраво?Всичко е много относително,повечето двигатели надживяват купето ако се поддържат както трябва ,няма значение немска или японска!А за купето,примерно един пасат с алуминиеви носачи или опел астра с железни кое е по здраво?Всицки ще кажат пасата нали?Но не,опела има по здраво окачване!пасата постоянно сменя втулки задни предни всякакви постоянно рециклират рейки!Опел нямат този проблем но имат по слаби ламарини !Кое е по здраво?Всичко е относително ! Ако избирате кола гледайте да има здраво купе(не изгнило)другото се прави.Другото нещо е разхода на гориво! Сметнете за 200 000 километра колко кинти ще сте дали за гориво колкото да си купите няколко коли !
                          Това за "по-лесно се намират части",звучи като битуващото мнение от 90-те,че японските двигатели са "капсуловани" и не могат да се ремонтират!Не вярвам да има човек,карал японска кола,който да поиска друга...не немска задължително,а друга!!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Японска или немска кола ?!

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            ...Не вярвам да има човек,карал японска кола,който да поиска друга...не немска задължително,а друга!!
                            Повярвай, има. Аз.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Японска или немска кола ?!

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Това за "по-лесно се намират части",звучи като битуващото мнение от 90-те,че японските двигатели са "капсуловани" и не могат да се ремонтират!Не вярвам да има човек,карал японска кола,който да поиска друга...не немска задължително,а друга!!
                              Сравни цените на частите на японка и германец,или пък виж по моргите кои-се намират по лесно втора употреба????

                              Коментар


                              • От: Японска или немска кола ?!

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Повярвай, има. Аз.
                                И аз съм с тебе
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X