Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Японска или немска кола ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Японска или немска кола ?!

    По година,по пари,по клас кола,по подрьжка,по проходимост................щото иначе Авенсиса да има да взима пред ммммммммМайбахче ако ще най куцото да е.

    За 6 'иляди примерно и до 12-15 годишно на под 150 000 километра нЕма по-добро от Немеца в горния клас - е така ако искате да завьртим темата.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Японска или немска кола ?!

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Авенсиса дори и на килограми не може да се сравнява с с гореспоменатите "аналози".
      Защо да не може? Все пак не говорим за Хюндай Соната, който на размер отговаря, но с това всичко се изчерпва.
      Съвсем спокойно бих заложил на добре оборудван Авенсис в сравнение с А6 за нашите пътища, особенно дизел. при А6 всичко осовен 3.0 ТДИ е пословично скъпо и "надеждно", а за ходова част по-добре да замълчим.

      Коментар


      • От: Японска или немска кола ?!

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Авенсиса дори и на килограми не може да се сравнява с с гореспоменатите "аналози".
        Абсолютно, само с Пасата са в една категория.
        В тази категория са С класата и А4.
        Макар че последния Авенсис порасна с няколко сантиметра (както и Пасата) те все пак не са в класа на А6 и Е класата.

        Карам две японски коли след поредица немски.
        Изводите - коли като коли, но ако пак купувам пак ще са японски

        Коментар


        • От: Японска или немска кола ?!

          Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
          Абсолютно, само с Пасата са в една категория.
          В тази категория са С класата и А4.
          Макар че последния Авенсис порасна с няколко сантиметра (както и Пасата) те все пак не са в класа на А6 и Е класата.

          Карам две японски коли след поредица немски.
          Изводите - коли като коли, но ако пак купувам пак ще са японски
          Според мен при немските автомобили(не бутикови) от 2005-та, категориите са:
          - Голф-Джета/А3-А4/БМВ 3/Ц-класа/Астра/Фокус
          - Пасат/А6/БМВ 5/Е-класа/Вектра/Мондео
          - Файтон/А8/БМВ 7/С-класа

          Коментар


          • От: Японска или немска кола ?!

            Това, ще ви помогнете да оправите класовете:http://www.svab.bg/Frame_BG/Index.htm

            Коментар


            • От: Японска или немска кола ?!

              В момента имаме 2 японски, три немски и една френска кола (преди това семейни или фирмени (леки) коли сме имали френски и една италианска) изводите за момента са, че вместо "или" в заглавието трябва "и" (и немските и японските коли са хубави, най общо казано). Независимо от каласа и марката аз лично не бих дал повече от 30к за кола различна от джип, за да бъде потрошена по осеяни с дупки улици и пътчета, за зимата да не говорим.

              Коментар


              • От: Японска или немска кола ?!

                Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                Независимо от каласа и марката аз лично не бих дал повече от 30к за кола различна от джип, за да бъде потрошена по осеяни с дупки улици и пътчета, за зимата да не говорим.
                Е, щом мислиш, че джиповете не се трошат от същите дупки, явно си намерил такъв. Според мен идиотска дупка троши и джип и нормален седан еднакво и няма място за сравнение между проходимост извън пътя и здравина по пътя.

                Коментар


                • От: Японска или немска кола ?!

                  Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                  Е, щом мислиш, че джиповете не се трошат от същите дупки, явно си намерил такъв. Според мен идиотска дупка троши и джип и нормален седан еднакво и няма място за сравнение между проходимост извън пътя и здравина по пътя.
                  Като цяло съм съгласен, че се трошат от същите дупки, но по-трудно, за сметка на това частите са по-скъпи. В дупка се троши и джанта, и броня, и къде що има отдолу по леката кола, а зимата бронята функционира като гребло, то те се смятат за консуматив вече! Много хора са се убедили, че джипа е по-подходящата кола за тукашните условия. Да на забравяме и служебните задължения на една проходима машина!

                  По-горното беше лично мнение, което не ангажира никого!

                  П.С. междувременно ЛК-то стана на 270х. и все още не е давало някакви сериозни проблеми или разходи, чудесен автомобил, дано да е така и занапред!

                  Коментар


                  • От: Японска или немска кола ?!

                    След многобройните проблеми с японски автомобили напоследък (Тойота привика обратно няколко модела), вече се ориентирам към немски. Който иска - да чука на дърво, да стиска палци да не му се случва на него, и да си взема японска, аз ги отказах

                    Коментар


                    • От: Японска или немска кола ?!

                      израстнах с мечти за немски коли,пораснах и карам японска но с двигател френски
                      Няма нищо 100% немско и японско ,даже и китаиците ще правят коли в БГ.Цялата работа е в поддръжката след покупката,затова следващата ще е кореиска че не мис е ходи по сервизи
                      Grand Vitra ddis 2008
                      SEAT Althea XL tsi 2010
                      Mitsubishi Canter

                      Коментар


                      • От: Японска или немска кола ?!

                        че аз с мойта 124-ка в сервиз ходя единствено за смяна на маслото....и през 1000км на бензиностанцията ... да чукам на дърво за друго не ми се е налагало
                        LZ5DG....0888985906
                        Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                        Не всичко, което има две бузи е лице!

                        Коментар


                        • От: Японска или немска кола ?!

                          Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                          израстнах с мечти за немски коли,пораснах и карам японска но с двигател френски
                          Няма нищо 100% немско и японско ,даже и китаиците ще правят коли в БГ.Цялата работа е в поддръжката след покупката,затова следващата ще е кореиска че не мис е ходи по сервизи
                          И как така реши, че няма нищо 100%?
                          Има марки и конкретни модели, които се произвеждат само и единствено в родната страна на марката.
                          Да, като цяло напоследък стана голяма каша кой кого е купил и с кого има съвместни разработки. Но все пак останаха и няколко абсолютно независими компании които продължават да си работят. А изнесеното им производство не е за всичката им продукция.
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • От: Японска или немска кола ?!

                            Истинската кола е Китайска,всичко друго е ментета!Скоро и у нас!

                            Коментар


                            • От: Японска или немска кола ?!

                              Много странно кои коли са японски да кажем? Авенсиса кое му е японското да кажем Повечето "немски" са я в Мексико я в Бразилия в най-добрия случай в Испания Та за немски и японски ми е малко смешно да се говори. Има сполучливи модели и не сполучливи. Аз какви ли не бараки съм имал и да ви кажа най-важното е как се поддържа колата и от кой. Имах 2 307ци нови и никакви ядове, ама само при къдърен майстор, приятел само обикаляше при самозванци и ревеше зверски, наскоро се отървах от прехвалените като здравина Шкоди и трябва да ви кажа че това е една от най-чупещите се коли, като всичките са еднакво карани Друга заблуда е, че не се сравняват коли с реален пробег, докарат някоя бракма на 800 000 и после почват разсъждения как била скапана, купуваш нова кола караш 300 000 и даваш съвети

                              Коментар


                              • От: Японска или немска кола ?!

                                Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                                Истинската кола е Китайска,всичко друго е ментета!Скоро и у нас!
                                Чие производство са им двигателите, щото те твърдят че са китайски, ама ми се чини че са японски с китайски пластмасов капак отгоре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X