Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продавам планински електрически велосипед Eljoy Revolution 5.0 500W 29 инча.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продавам планински електрически велосипед Eljoy Revolution 5.0 500W 29 инча.

    Продавам планински електрически велосипед Eljoy Revolution 5.0.
    Мотор Bafang, 250W номинална мощност, вграден в задната главина, 500W пикова мощност

    Помагане 5 степени на подпомагане
    Регулатор Вграден в рамката

    Дисплей Bafang C10 LCD
    Батерия 36V, 500Wh Li-Ion, асемблирана в България от Eljoy


    Сензор PAS и сензор за скорост.

    Разстояние В зависимост от използваната степен на подпомагане и външните условия:от 60 до 142 км.
    Рамка Алуминий 6061, Размер L (48cm)

    Гуми Continental Mountain King 29×2.4
    Капли 29 инча, алуминиеви, двойностенни с кабзи за по-големи натоварвания. Главина Joytech

    Вилка SR Suntour Raidon, Air, 100mm
    Предавки Заден дерайльор Shimano Deore Shadow+ (1×10 скорости)

    Спирачки Хидравлични дискови спирачки Shimano Deore 180/160mm, тегло 22 кг.
    Зарядно и 2 бр. ключове за батерията.

    Намира се в София.3200 Лева е нов,продава се за 1450 лв.
    За връзка :0887 377417 Томов.

    ODO метъра показва 140 км. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_4689.JPG Прегледи:0 Размер:445.8 КБ ID:6858037
    Мустаците по гумите още си седят,състоянието му е 8.75 от 10.
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_4693.JPG Прегледи:0 Размер:291.0 КБ ID:6858035 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_4689.JPG Прегледи:0 Размер:445.8 КБ ID:6858036



    Велосипеда е на приятел който замина в чужбина и не се използва повече от година.Купен е преди около две години.
    Батерията ме изненада,като взех велосипеда при мен видях че батерията е на 100% а не бе зареждана година предполагам. Трябва да въртиш педалите за да се активира двигателя.Забавен велосипед който върши и работа.Намира се в София.
    В цената влиза заключваща система на ABUS.Цената и е 120 лв. в магазините.Няма степенка
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Иво Томов; 13-05-22, 11:39.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

  • #2
    За 1000лв ще го взема веднага

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      За 1000лв ще го взема веднага
      1200 лв.добре ли е?



      Мога ли да се придвижвам с електрическия велосипед без да въртя педали?

      Принципно не. Велосипедистът задължително върти педалите, както при обикновен велосипед, а моторът добавя определена енергия, която може да се регулира. Този тип електрически велосипеди са познати като Pedelec (pedal electric cycle). Pedelec няма ръкохватка за „газ“ като мотоциклет.

      Въртенето на педалите зарежда ли батерията?

      Не. Технически е възможно да се направи, но е необосновано. Това би означавало моторът да действа като генератор, който произвежда ток, а велосипедистът да трябва да преодолява съпротивлението му.
      Последно редактирано от Иво Томов; 13-05-22, 17:05.
      Honda CRF 250 X
      Touareg 3.0 TDI

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
        Въртенето на педалите зарежда ли батерията?

        Не. Технически е възможно да се направи, но е необосновано. Това би означавало моторът да действа като генератор, който произвежда ток, а велосипедистът да трябва да преодолява съпротивлението му.
        То е ясно какъв е въпросът - дали има регенеративно спиране. Отговорът е хитро извъртане.

        Много си е даже полезно нещо ама моделите от преди 2г нямат със сигурност.


        Иначе за 1200 да изчакаме. Може да се обади някой който е готов да ги даде.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

          То е ясно какъв е въпросът - дали има регенеративно спиране. Отговорът е хитро извъртане.

          Много си е даже полезно нещо ама моделите от преди 2г нямат със сигурност.


          Иначе за 1200 да изчакаме. Може да се обади някой който е готов да ги даде.
          Съгласен.
          Honda CRF 250 X
          Touareg 3.0 TDI

          Коментар


          • #6
            Размислих
            Последно редактирано от bokomo; 13-05-22, 23:47.

            Коментар


            • #7
              Има ли някакво ограничение за максималната скорост ?

              Също така, има ли документи за покупката ?
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #8
                Цената е много добра. А като гледам и изпълнението е на ниво. Не знам какво се чудите...
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Има ли някакво ограничение за максималната скорост ?

                  Също така, има ли документи за покупката ?
                  Ограничение на скороста няма!
                  За документите: мога да дам бележка че е купено от мен за сега.Казаха ми че ще ги пратят,но кога не знам.
                  Honda CRF 250 X
                  Touareg 3.0 TDI

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз лично , мога да правя оферти , след като видя документ за покупка
                    Благодаря !

                • #10
                  Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                  Цената е много добра. А като гледам и изпълнението е на ниво. Не знам какво се чудите...
                  Аз първо се чудя на 2-годишната батерия. Ако ще се сменя е половината от тази цена. Колко живот има в нея не може да се разбере с кратка проба.

                  Като за такава лотария, цената която предложих е добра.


                  И второ - аз самият съм изгубил форма за колело и ще трябва да работя по нея. Това не е недостатък на колелото което се продава, но е повод за чудене.

                  Коментар


                  • s_s1
                    s_s1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тогава го вземай и ако батерията е с намалял капацитет по-бързо ще влезеш във форма.

                  • Ясен
                    Ясен коментира
                    Редактиране на коментар
                    И това е добро разсъждение.

                • #11
                  [QUOTE=Ясен;n6858358]

                  Аз първо се чудя на 2-годишната батерия. Ако ще се сменя е половината от тази цена. Колко живот има в нея не може да се разбере с кратка проба.

                  Като за такава лотария, цената която предложих е добра.


                  И второ - аз самият съм изгубил форма за колело и ще трябва да работя по нея. Това не е недостатък на колелото което се продава, но е повод за чудене.[/QUOT


                  Батерията не е зареждана близо година.Когато взех колелото при мен ,преди месец беше на 90% аз съм минал може би 30-40 км.сега е на 75% като не съм я зареждал.Прави си изводите.
                  Honda CRF 250 X
                  Touareg 3.0 TDI

                  Коментар


                  • #12
                    Никакви изводи не мога да си направя защото не зная как контролерът брои заряда. Не намирам сведения.

                    Но не съм се и отказал де.

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Никакви изводи не мога да си направя защото не зная как контролерът брои заряда. Не намирам сведен

                      Но не съм се и отказал де.


                      https://elmotiv.bg/bg/products/178/p...ution-5-0.html
                      Батерия: 36 V 13.6 (500 Wh) , Литиево-йонна LG LiNiMnCoO2 (никел-манган-кобалт)
                      Пробег (36 V 13.6 Ah): 60-142 км.* в режим на подпомагане (PAS)
                      Макс. скорост: 25 км/ ч
                      Зарядно устройство: 36 V 2 A
                      Брой цикли: 1500
                      Контролер: синусоидален
                      Време за зареждане: 4-5 часа
                      Honda CRF 250 X
                      Touareg 3.0 TDI

                      Коментар


                      • gimax
                        gimax коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нема гаранция,нема и документи.Дай им го за парите,които ти предлагат.Сори,че се мешам в пазарлъка.

                    • #14
                      Всичко това го намерих и нищо не казва за това как се смятат процентите.

                      За сметка на това има "максимална скорост", което не бях забелязал. Горе Иван изрично е питал.

                      Коментар


                      • #15
                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Всичко това го намерих и нищо не казва за това как се смятат процентите.

                        За сметка на това има "максимална скорост", което не бях забелязал. Горе Иван изрично е питал.
                        Отговорил съм на Иван.Някой знае ли колко е максимална скорост на обикновенно колело , е на това колело е същата.
                        Honda CRF 250 X
                        Touareg 3.0 TDI

                        Коментар


                        • Dilyan Zagorchev
                          Dilyan Zagorchev коментира
                          Редактиране на коментар
                          Максималната скорост зависи най-вече от пълнежа в камбанарията на пилота. Аз съм "вдигАл" 70км/ч,за повече стана страшно, че идваше кръстовище

                        • Ясен
                          Ясен коментира
                          Редактиране на коментар
                          На равно 35-50 в зависимост от физическата форма на колоездача.

                        • bokomo
                          bokomo коментира
                          Редактиране на коментар
                          35 км/час на МТБ с такива гуми и 1х10 е дооста амбициозна задача.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X