Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв г*зовоз да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какъв г*зовоз да си купя?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Ами ще се опитам да припомня:


    и още:


    Така добре ли е?

    Какво бихте казали за Saab 9-3 2.2TID: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...673&f1=details

    Имал съм и Волво S 80, дизел с мотора на Ауди, чипосах го. Много добре вървеше и разхода му макар, че беше автоматик е по-нисък от малката Корола. Но беше доста чуплива машина със скъпи части, особен софтуер и само в Мото Пфу го четяха, но пък там нищо не разбираха. Споменавам Волвото, защото беше шведско.
    NVM.......със Сааба е по-зле и с частите и сервиза затова цената му е такава..
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

    Коментар


    • #77
      От: Какъв г*зовоз да си купя?

      Mazda Rx-8 2004 г., че и 2005 също може. Мисля че отговаря на всичките ти критерии. И е голям фън, дет казват "шопите", за каране.
      ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
      lre-bulgaria.org

      Коментар


      • #78
        От: Какъв г*зовоз да си купя?

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Какво бихте казали за Saab 9-3 2.2TID: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...673&f1=details
        Ами то Сааб още по-отдавна не е баш шведски.Специално този е аналог на Опел Вектра(http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...647&f1=details ).Има интересен стил и чар,но специфичните му части(макар и само по купето и интериора) са скъпи,а и не знам как стои въпроса със сервизите на тази марка у нас(въпреки,че си е Опел).
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #79
          От: Какъв г*зовоз да си купя?

          Както каза колегата по-горе, този Сааб си е Опел. Преди около година четох в Ауто Билд за конкретния модел. Този Сааб се оказва чиста Вектра С, с двигател и ходова част на Опел. Разликата е в дизайна и наличието на повече екстри в полза на 9-3. Като казваш, че искаш лека и пъргава кола се сещам за турбо бензиновете модели на Ауди. Имах възможността да пробвам как върви ТТ, и останах доволен. Той, макар и леко грозноват, си е неудържим звяр след 3500об./мин. Единсвено, колеги с повече опит трябва да споделят каква е издражливостта на конкретния модел.
          Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

          Коментар


          • #80
            От: Какъв г*зовоз да си купя?

            http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...772&f1=details и тази ако не ти хареса незнам....аз се изчерпих
            --------------------------------------------------
            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
            [/FONT]

            Коментар


            • #81
              От: Какъв г*зовоз да си купя?

              Е какво да и хареса на тази. Морално остарял седан на почти десет години със задно предаване супер тесен отвътре, на поне 300к км, съдейки по състоянието на снимките. Със скъпа подръжка. Няма алтернативни части. Добрата му страна е, че е сравнително здрав.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #82
                От: Какъв г*зовоз да си купя?

                Светльо изкара тема. Нещо купи ли се или...
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #83
                  От: Какъв г*зовоз да си купя?

                  Преди време бях пуснал тема доста сходна като твоята - седан до 15000 лева. В крайна сметка и досега не съм взел, продължавам да карам служебната, но след дълго проучване сведох избора до Акорд 2.2 дизел, Мазда 6 и Волво S60. Последното има репутация на по-чупливо от първите две, но пък в Англия чрез Ибей има доста чаркълаци на добри цени. Акордът ми е фаворит, но проблемът там е, че за 15000 ще трябват известни компромиси. Добро съотношение цена/качество има при Мондео и също има наличие на части от английския Ибей. Успех при избора и се похвали ако вземеш нещо.
                  Vitara 2.0 V6
                  Honda CRV (Gen 1)
                  Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                  ВАЗ 2131

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какъв г*зовоз да си купя?

                    Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
                    Mazda Rx-8 2004 г., че и 2005 също може. Мисля че отговаря на всичките ти критерии. И е голям фън, дет казват "шопите", за каране.
                    Маздата много ме кефи. Уникален дизайн, но под 22 х. лв не можах да срещна екземпляри. Не ми е по джоба, но за сега това е автомобила, който от първа гледка ме грабна.
                    И в европа няма читави под 10 х евро.
                    Снощи с моя приятел ръчкахме из нета и той ме разубеждава, че двигателя е тип "Ванкел" и има малък ресурс и ужасно скъп ремонт. Та гроздето ми киселее...

                    Ауди ТТ е прекалено малко, иначе е готино, но това гори колкото джипа ми, чак ми е интересно как може да се докара този огромен на практика разход. А наистина е отвратително малко.
                    Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...772&f1=details и тази ако не ти хареса незнам....аз се изчерпих
                    Това е малко старичък лексъс, харесва ми по-новото купе. Иначе не съм и влизал в такава кола.
                    А ето Митко го е казал:
                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Е какво да и хареса на тази. Морално остарял седан на почти десет години със задно предаване супер тесен отвътре, на поне 300к км, съдейки по състоянието на снимките. Със скъпа подръжка. Няма алтернативни части. Добрата му страна е, че е сравнително здрав.
                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    Светльо изкара тема. Нещо купи ли се или...
                    Още си търся.
                    Някой ден ще се похваля. Надявам се да е скоро.

                    Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                    Преди време бях пуснал тема доста сходна като твоята - седан до 15000 лева. В крайна сметка и досега не съм взел, продължавам да карам служебната, но след дълго проучване сведох избора до Акорд 2.2 дизел, Мазда 6 и Волво S60. Последното има репутация на по-чупливо от първите две, но пък в Англия чрез Ибей има доста чаркълаци на добри цени. Акордът ми е фаворит, но проблемът там е, че за 15000 ще трябват известни компромиси. Добро съотношение цена/качество има при Мондео и също има наличие на части от английския Ибей. Успех при избора и се похвали ако вземеш нещо.
                    Още от началото съм следил тази тема с огромен интерес. Още преди да постна моята си мислех за Волво S60. Но още ми държат влага проблемите с моето Волво S 80. Иначе е старичък, но много комфортен автомобил. Лимузина наистина висок клас. Обезшумена, ергономична и динамична с много малък разход.
                    А сега и аз си мисля за Хонда Акорд. Но по-новите и запазени екземпляри държат високи цени. Мисля че е от класа на Тойота Авенсис, а последния е значително по-ефтин на вторичния пазар. Защо ли?

                    Сега погледнах за Мазда 6: http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=v1ryhw1ptxyf
                    Дали има нещо нередно в тази обява, каква е регистрацията?

                    А за мондео, това пак форд ли беше?

                    А ако за автомобила ще търся части в Ибей, това явно няма да ми бъде ежедневния г*зовоз.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какъв г*зовоз да си купя?

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Е какво да и хареса на тази. Морално остарял седан на почти десет години със задно предаване супер тесен отвътре, на поне 300к км, съдейки по състоянието на снимките. Със скъпа подръжка. Няма алтернативни части. Добрата му страна е, че е сравнително здрав.
                      Нямах предвид точно тази, а марката и модела....аз съм карал такава и както е морално остаряла е много по-добре от доста съвременни модели. Автомобила на които се наслаждавах беше автомат и имаше невероятно поведение и динамика.
                      --------------------------------------------------
                      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                      [/FONT]

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какъв г*зовоз да си купя?

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Маздата много ме кефи. Уникален дизайн, но под 22 х. лв не можах да срещна екземпляри. Не ми е по джоба, но за сега това е автомобила, който от първа гледка ме грабна.
                        И в европа няма читави под 10 х евро.
                        Снощи с моя приятел ръчкахме из нета и той ме разубеждава, че двигателя е тип "Ванкел" и има малък ресурс и ужасно скъп ремонт. Та гроздето ми киселее...
                        Хм, не знам по какви критерии сте търсили, но между 6 и 9к излязоха има няма 10-ина.
                        примерно това: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2
                        Последно редактирано от Navi; 18-06-10, 10:39.
                        ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                        lre-bulgaria.org

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какъв г*зовоз да си купя?

                          Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
                          Хм, не знам по какви критерии сте търсили, но между 6 и 9к излязоха има няма 10-ина.
                          примерно това: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2
                          Търсех в аутоскаут безпроблемни автомобили.

                          А този двер нЕЕма изхранване. Някъде бях чел, че мазда занижавали в предоставените данни разхода с 30-40%. Настръхна ми вълната.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RX-8.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5185997

                          А нещо и за проблеми ли пише продавача не разбирам немски.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какъв г*зовоз да си купя?

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Търсех в аутоскаут безпроблемни автомобили.

                            А този двер нЕЕма изхранване. Някъде бях чел, че мазда занижавали в предоставените данни разхода с 30-40%. Настръхна ми вълната.

                            [ATTACH]219923[/ATTACH]

                            А нещо и за проблеми ли пише продавача не разбирам немски.

                            За разхода не знам, ама бензин 200 к.с. не ми се струват ненормални цифрите. Все пак нямам емпирични наблюдения
                            А относно проблемите, най-общо казано пише, че не е претърпявала произшествия и няма проблеми с електрониката.
                            А сега се сетих че ти май и газ искаше, а не знам роторния двигател и газта как се понасят!
                            ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                            lre-bulgaria.org

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какъв г*зовоз да си купя?

                              Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
                              ....а не знам роторния двигател и газта как се понасят!
                              Като офроудаджия с голфаджия.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какъв г*зовоз да си купя?

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Като офроудаджия с голфаджия.
                                ти пък сега, ще засегнеш някой колега от Перник
                                ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                                lre-bulgaria.org

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X