Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от съвет при оглед на Discovery.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от съвет при оглед на Discovery.

    Колеги моля посъветвайте ме на какво да обърна основно внимание при оглед на Discovery. Изчетох толкова много за толкова малко време, но пак немога да се ориентирам : Discovery I, Discovery II, 200, 300 и т.н.
    - на кой табелката е по средата и на кой отляво.
    - на кой R скорост е до 1-ва и на кой до 5-та.
    - колко вида 2.5 дизел има и този по-долу какъв е.
    Дори систематизираната информация не ми помогна много.
    Става въпрод конкретно за този екземпляр:



    Благодаря предварително!
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-11-10, 17:29.
    [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

  • #2
    От: Нужда от съвет при оглед на Discovery.

    Това е 300 TDI. Поне така изглежда. Пак е 2,5. Диско 1. Задна трябва да срещу 5а.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Нужда от съвет при оглед на Discovery.

      Има много писано....Чети!
      В общи линий Discovery 1 се прави от 1991 до 1998г.От 1991 до 1994 е с 200Tdi,а след това с 300Tdi.През 1994г заедно с промените по мотора,са променени и скоростната кутия,части от купето и интериора.Всички промени си личат ясно.На по-новия модел пише Land Rover на предния капак(и още други дребни промени–фарове и т.н.),скоростите са със задна срещу пета,двигателят е 300Tdi, интериорът е друг(табло и т.н.).Като разгледаш повече обяви ще видиш всичко на практика.
      На всички 200Tdi, горивната помпа е механична,а на 300 има и с електронно управление и компютър(съответно датчици и т.н.)

      След 1998г е Дискавъри 2,двигателят е Td5–изцяло нов(щото 200 и 300 Tdi са на една база и са доста сходни) петцилиндров,отново 2,5 литра.Горивната му система е с помпа-дюза.
      Окачване с въздушни възглавници,още по-луксозен интериор(и екстериор–и отвън има доста промени) и по-голям набор от екстри,което в крайна сметка го прави и по-конфортен,освен че е и по-бърз(заради по-мощният,нов двигател).

      Това е популярната информация...
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Нужда от съвет при оглед на Discovery.

        Колеги какво ще кажете за това:
        Ако някой познава собственика и/или колата нека също пише. За да знам струва ли си да бия толкова път до София.
        Благодаря предварително на всички.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-11-10, 17:29.
        [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

        Коментар


        • #5
          От: Нужда от съвет при оглед на Discovery.

          Не претендирам че разбирам от коли,но ще си позволя да ти дам един съвет.Търси си кола над средния диапазон т.е. ако за един модел искат м-у 5 и 10 х.лв. спри се от 7,5 на горе.Не че гаранцията е 100%,но никой нормален няма да си продава читавата кола на най -ниската цена .Успех с покупката!
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X