Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за форд Maverick 93-97 година ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

    Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
    Във Варна за 2.7ТД данъка е 90лева или май беше 99, май второто е вярното, левче на конска сила щото е до 100 коня и без катализатор.

    Зима лете пали от четвърт и без подгряване. Типичен проблем мога да посоча че ако се препълни с масло си го изкарва надвишеното през картерните газове и от там във въздухопроводите и се смесва хубаво с изгорелите газове от ЕГР-а. Майсторите го мразят тоя двигател, казват че тече като лейка и почват да ти обясняват как трябва да ти поправят турбото. Лошото е че последния път пак налях половин литър над максимума и ще трябва да се чисти.
    Решението да не се препълва с масло, и да се запуши ЕГР-а
    Аз нямам EGR. А двигателя ми не тече от никъде. Спря да прави и номера с маслото, след като му налях 2 пъти пълна синтетика. Авно е разчистила отлаганията в маслоотделителя, или нещо такова, но е факт че при последното пълнене го надумкаха до максимума, и там си седи и до сега. Паднало е може би с 2-3мм, но е доста над средата.

    Няма турбодизел, който да няма масло по въздуховодите след турбото. Всички омасляват, дори още с излизането от магазина. Това, смесено с газовете от EGR-а, наистина е голяма гняс, и двигателя на тераното не е изключение. Всички го правят. Като свялиш входящ колектор ти призлява. А моя като го свалях си беше чистичък. Тоест, наистина от запушването на EGR-а има само позитиви.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

      Ами не.. половин литър след максимума бих казал няма да мине без разглобяване и чистене, но поне ще запуша ЕГРа.

      Коментар


      • #18
        До: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

        Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
        Ами не.. половин литър след максимума бих казал няма да мине без разглобяване и чистене, но поне ще запуша ЕГРа.
        Е, за над средата никой не дава гаранции. Нормално е да се поолее, все пак. А механиците го мразят вероятно защото е малко труден за разглабяне и сглабяне, предвид достата капаци отпред. После, като не свършат нещо като хората пък започва да тече. А то в книжката си пише кое-как и къде-каква течна гарнитура се слага, с колко нютонметра се стяга всяко едно болтче и с какво се лепи, та да не се отвие.

        Не вярвам всичките тия неща да се спазват от твърде много хора. Пък после - тече. Еми ще тече. Аз вече 2 пъти отварям капак на клапаните, без да сменям гарнитура например, а не тече и капка. Само че я стагям с динамометричен ключ, което никой "уважаващ себе си" гаражен майстор няма да тръгне да си играе да спазва. Не щото не знаят и не могат, а щото "може и така".
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

          карам такъв 2,7 тд ако има още нещо питаите

          Коментар


          • #20
            До: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

            Аз карам Нисан Терано 2.7тди дълга база 2002г разхода в града(софия) през зимата 12л ,сега между 10-11л.На дълго не съм го пробвал,но скоро ще го засека.За сега съм много доволен и от возията и от пъргавината,като по натам мисля да му сложа механични хъбове,да сменя окачването с по високо и може би най-накрая чип.

            Коментар


            • #21
              До: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

              Първоначално публикуван от -Ly4o Преглед на мнение
              карам такъв 2,7 тд ако има още нещо питаите
              колега тарся за нисан терано за предна стабилизираща щанга тампони , сащо така и за предни носачи задни тампони - от каде мога да си купя или порачам///благодаря....

              Коментар


              • #22
                До: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

                Първоначално публикуван от -Ly4o Преглед на мнение
                карам такъв 2,7 тд ако има още нещо питаите
                колега тарся за нисан терано2 1994г 2,7 тд за предна стабилизираща щанга тампони , сащо така и за предни носачи задни тампони - от каде мога да си купя или порачам///благодаря....

                Коментар


                • #23
                  До: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

                  Първоначално публикуван от JORKO_PI4A Преглед на мнение
                  колега тарся за нисан терано за предна стабилизираща щанга тампони , сащо така и за предни носачи задни тампони - от каде мога да си купя или порачам///благодаря....
                  Фирма Технолинк (питай google), например. Има и няколко колеги, дето внасят части, а полиуретанови има тук: www.milneroffroad.com

                  Взимай само оригинални или полиуретанови. Всякакви тайвански, китайски и прочие евтинийки карат по 1000 километра, след което така или иначе пак си взимаш оригинални.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

                    А някой има ли обяснение защо повечето гнилосват по веждите,поне аз който съм видял всеки трети е почнал?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

                      Първоначално публикуван от dobromir7 Преглед на мнение
                      А някой има ли обяснение защо повечето гнилосват по веждите,поне аз който съм видял всеки трети е почнал?
                      Е къде да гнилосват? По тавана? Те всички возила най-напред там гнилосват.

                      Кола на над 10 години, внесена от Германия, Австрия, UK, значи ръжда. Изключенията са рядкост. Мойто е от Италия и за щастие за момента няма никъде по купето. Само повърхностна по шасито, и то на заварките.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

                        Абе кажете нещо за 2,4 бензин, само за двигателя.(ясно, че оказчването е едно и също с терано) Разсъждавам така:ГИ среден клас около 900,00лв.и караш.При цена на дизела 2,65 срещу 1,15 на газта. Среден разход на ТДИ 9лх2,65=23,85лв, газ средно 13х1,15=14,95 т.е 9 лв разлика. При нормално каране (за мен)2500 км/мес след 4 месеца вече почвам да печеля спрямо дизела .Освен това няма скъпи филтри запушени дюзи и пр.Това от чисто икономична гледна точка.Все пак искам, като взема "джип" да си го карам, а не да си броя стотинките за гориво.Не, че не харесвам дизела просто сметки...
                        LZ1ACU

                        Коментар


                        • #27
                          От: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

                          Хи, колега едно и също е и под капака. Само 3 те емблеми са разликата. Разход с ГИ 12 литра, а градско 17-18 софийско.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

                            Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
                            Освен това няма скъпи филтри запушени дюзи и пр.
                            При точно тоя дизел тия проблеми ги няма. Дюзите карат по половин милион, освен ако не караш с боклуци. А и да има не добре работеща - разпръсквачите бяха по 50 кинта като ги купувах последно. Виж при теб заради газта дюзите на инжекциона рано или късно ще сдадат багажа, бензиновата помпа евентуално и тя и т.н.

                            И пак - ако дизела се скопи да върви колкото бензина, даващ тоя разход на газ (13 средно), разликата няма да е 9лв. Пак ще си на далавера, но не чак такава.
                            Последно редактирано от sparkybg; 31-05-14, 09:50.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

                              Разсъждавах принципно бензин/газ(задължително условие е газ) срещу дизела, и то единствено разглеждайки финансовата страна на въпроса.
                              А сега ме извинете, отивам във форума за KIA модела sportage до 2002 щото това ми лежи на сърцето от известно време насам.И не се смейте...
                              LZ1ACU

                              Коментар


                              • #30
                                От: Информация за форд Maverick 93-97 година ?

                                Не съм те разубеждавал или убеждавал в нещо. Просто имай малко по-реални очаквания. Тераното (и доста други в тая категория и от същите години) не е икономичен автомобил, независимо с какво гориво го караш. Има си съответните причини за това.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X