Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете да намеря подходящия джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете да намеря подходящия джип

    Необходимо ми е да закупя джип,който да отговаря на следните условия за експлоатация:
    1.Терен-80% асфалт и магистрали-скорост110-120км/ч;20%офроуд/черен път/с повече кал
    2.Годишен пробег-60 000-70 000 км
    Имам предложения за:
    1.Suzuki Grand vitara-2002г.;ръчни скорости;климатик,цена 12 600-13 00 лв.внос от Италия
    2.Land rover Range rover-1998г;моторБМВ;ръчни скорости;климатик;много запазен външен вид-кожен салон;внос от Италия
    Nissan Terano 2 2,7TDI 99'

  • #2
    До: Помогнете да намеря подходящия джип

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...21#post1041721
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Помогнете да намеря подходящия джип

      Ето едно предложение, което отговаря на изискванията ти:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=72694
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • #4
        До: Помогнете да намеря подходящия джип

        Ако изборът ти е между двете - Гранд Витара и Рейндж Ровър, избери Витарата. При 60 000 - 70 000 годишно Рейнджът ще е сигурно половината време в сервиз и ще ти струва скъпо. Не знам дали го осъзнаваш, но 20% от 60000 км са 12000 км годишно черно, а това е много. Проблемът с Гранд Витарата според мен е вградения шарнир в носача. Като се разбие, сменяш целия носач, а това е скъпо (около 700 лева за брой). Виж също X-Trail. Ако не те дразни таблото в средата, става. При тия километри годишно си вземи дизел ако успееш да намериш читав.
        Vitara 2.0 V6
        Honda CRV (Gen 1)
        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
        ВАЗ 2131

        Коментар


        • #5
          До: Помогнете да намеря подходящия джип

          Вземи Фронтера Б , дизел или бензин , мисля че отговаря напълно на изискванията ти .

          Коментар


          • #6
            До: Помогнете да намеря подходящия джип

            Здравейте и от мен. Моето мнение е, че е по-добре да вземеш Витарата. Рейндж с двигател БМВ е много несполучлива комбинация, поне аз така мисля и имам наблюдения. Както по-горе един колега каза, доста време ще прекараш в сервиза, защото и окачването му е слабо, а е доста скъпо.
            Аз примерно имам Land Rover Discovery 2 - 2001 год, TD5. Много е добър, не че е мой. Карам по същитите критерий, както си изброил по-горе 80% асфалт, 20% пресечен терен. Много хубава машинка е. Защо не се замислиш за такъв модел?
            FIAT Doblo SX

            Коментар


            • #7
              До: Помогнете да намеря подходящия джип

              Първоначално публикуван от low_rider Преглед на мнение
              Здравейте и от мен. Моето мнение е, че е по-добре да вземеш Витарата. Рейндж с двигател БМВ е много несполучлива комбинация, поне аз така мисля и имам наблюдения. Както по-горе един колега каза, доста време ще прекараш в сервиза, защото и окачването му е слабо, а е доста скъпо.
              Аз примерно имам Land Rover Discovery 2 - 2001 год, TD5. Много е добър, не че е мой. Карам по същитите критерий, както си изброил по-горе 80% асфалт, 20% пресечен терен. Много хубава машинка е. Защо не се замислиш за такъв модел?
              Ако реши да се замисля, да изхвърли възглавниците и да ги смени с пружини. И цялата голимация е на съвсем приемливи цени. Е това според мен отговаря на изискванията.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Помогнете да намеря подходящия джип

                При този годишен пробег, май по-добре някое комби 4х4. Какво разбирате под черен път?
                Грандоман WJ 3.1 QD

                Коментар


                • #9
                  Черен път...ниви,планински пътища нямав в предвит сериозен офроуд.Трябва да събира повече кал за което според мен комбито не е удачен избор.Клирингса да е около 200мм можеби.
                  Последно редактирано от pgadjalov; 12-02-10, 17:48.
                  Nissan Terano 2 2,7TDI 99'

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помогнете да намеря подходящия джип

                    Витарата сигурно е по-надеждна,но RR е съвсем друга класа!
                    sigpic
                    Land rover lightweight-series 3
                    Range Rover V8
                    Range Rover Classic Vouge SE V8
                    Mercedes G280

                    ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помогнете да намеря подходящия джип

                      Днес гледах и един Нисан Терано дълга база,на 225 000 км 99г. какво е вашето мнение за тези три марки?Коя от тях да избера,коя ще е икономически най-изгодна и в същото време да е читава?
                      Nissan Terano 2 2,7TDI 99'

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помогнете да намеря подходящия джип

                        Кои каквото и да ти каже,джипа ще си го караш ти,гледаи си да ти е удобен,да ти харесва.Това е най важното.Няма джип които да не се чупи.Някои по-малко,други повече,но всичките го правят.
                        В всеки що годе кадърен сервиз ще го прегледат по силовото предаване,което е най-важното за джипа.Двигателя ти е най-малкият проблем,гледаите другото че там къса джоба.


                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помогнете да намеря подходящия джип

                          Преди 2,5 год това беше първият ми въпрос тук. След няколко отговора се замислих и си останах с комбито, и си купих една Витарка. 50-60к си е сериозен пробег, сметни си гуми масла аморт.. и ако не е за работа, съотв. служ. разход.. Подобна комбинация при мен върши работа, а бюджета който си писал го позволява според мен Успех
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помогнете да намеря подходящия джип

                            Първоначално публикуван от pgadjalov Преглед на мнение
                            Днес гледах и един Нисан Терано дълга база,на 225 000 км 99г. какво е вашето мнение за тези три марки?Коя от тях да избера,коя ще е икономически най-изгодна и в същото време да е читава?
                            Терано с дизеловия мотор,се има за много надежден и евтин за поддръжка джип.Двигателя е изпитана конструкция с долен разпределителен вал(ангренажа е със зъбни колела-не се пипа).
                            Късата база върви повече и е по-икономична,и ако не се изисква изрично дълга база(и пет врати),е за предпочитане,предвид големите годишни пробези,които ще се изминават.
                            Ето и една "прясна" темичка за покупка на Терано 2(обърнете внимание,че човека е попрочел доста във Форума,преди да отправи конкретни въпроси).
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=85887

                            За най-разпространените марки и модели,както и за някои по-екзотични такива може да се намери информация с помоща на търсачката или в дискусий по марки.

                            Интересното в тази тема е,кой е най-здравия и най-икономичния,при поставените условия.Дано се включат и хора имащи опит с експлоатация на джип/SUV,при съпоставими условия(като пробег и терени).


                            Ето тук може да се разгледат и предложенията за продажби на автомобили,от участници във Форума.Тези предложения си имат своите предимства-снимки,допълнителна информация,дори нещо като гаранция и гарантиран произход и състояние.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помогнете да намеря подходящия джип

                              Който и джип да изберете, ще има минимум 2+ литра по-висок разход спрямо някоя кола с 4х4, което при годишния Ви пробег са си над 2000 лева. Бих Ви препоръчал евтин джип - да се използва по предназначение с по-малък пробег и кола за големия пробег
                              Грандоман WJ 3.1 QD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X