Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на СУВ

    Здравейте! Намислил съм да си купя СУВ нов или втора ръка. Колебая се между Опел Антара, Рено Колеос,Нисан Кашкай и Шевролет Каптива. Може ли да споделите опит ако имате такъв,или дайте мнение кой от посочените автомобили би бил най добър избор.Няма да го ползвам за офроуд,просто искам по-високопроходим автомобил. Благодаря ви предварително!

  • #2
    До: Избор на СУВ

    Моят избор е Колеос http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=58871 , но по въпроса има Мноооооого писано, прочети темите и ако имаш конкретен въпрос Питай
    Успех

    Коментар


    • #3
      До: Избор на СУВ

      С моя Нисан - Кашкай от 2 г. и 2 м. вече направих 70 000 км. без никакъв проблем !
      Шофьор съм от 1970 г. и много коли са минали през ръцете ми !
      Мисля, че колата си заслужава цената. Удобна както за градско, така и за дълъг път, а и за забежки извън път.
      Клиренс 200 мм. учудващо стабилна на завои с по-висока скорост, относително добра динамика, достатъчно екстри, вероятно най-компактната от споменатите модели. Правена в Англия /ако има значение/. Карам бензиновия вариант с ръчни скорости.
      Успех в избора !

      Коментар


      • #4
        До: Избор на СУВ

        Лично мнение ама ти си го търсиш.
        Колеоса е с най-добро задвижване и пропорции за извън пътни забежки, основно защото е базиран на Екс Трейла. Не лош дизел но за Рено, са се изложили от към ергономия и материали. Може би именно защото има общо с Нисана. Кашкая може и да е добър, но за кросоувър, демек малко по-високо комби, пък и на платформа на среден хечбек.
        За Опела и "Деу"-то ще замълча, щото хич не ги харесвам. Ма от никъде.

        Отиди, карай всичко и където ти остане сърцето, там си дай парите.
        ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
        lre-bulgaria.org

        Коментар


        • #5
          До: Избор на СУВ

          Е толкова има написано във форума....няма нов SUV който да не е минал през 234страници коментари.
          Просто потърси малко и успех в избора!
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • #6
            До: Избор на СУВ

            Тъй като не си споменал бюджет,защо не помислиш за GLK-320cdi на Мерцедес разбира се ако ти е поносим финансово,няма да съжаляваш.

            Коментар


            • #7
              До: Избор на СУВ

              Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
              Е толкова има написано във форума....няма нов SUV който да не е минал през 234страници коментари.
              Просто потърси малко и успех в избора!
              Абе,този май не е обсъждан GLK-320cdi на Мерцедес

              Коментар


              • #8
                До: Избор на СУВ

                Нито едно от тези модели, особено пък на старо.
                Само Кашкая има някакъв резон, но останалите може да ги избереш само защото цените им на старо падат главоломно по обясними причини.
                Сещам се за поне 5 модела, които би трябвало да търсиш- Тигуан,Фриилендър 2,Рав-4, Форестър, Витара.Определено по-добри коли, а след време пак ще можеш да им търсиш цена, ония корейски измислици ще са си вечно твои.

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на СУВ

                  Първоначално публикуван от bubaru
                  Сещам се за поне 5 модела, които би трябвало да търсиш- Тигуан,Фриилендър 2,Рав-4, Форестър, Витара.
                  Тигуанът с Фолксвагенската помпа дюза ли е или с комънрейл?
                  Vitara 2.0 V6
                  Honda CRV (Gen 1)
                  Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                  ВАЗ 2131

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на СУВ

                    в Аутобилд много хвалеха новата Шкодичка... и на живо изглежда добре...

                    Това, че едни модели се обезценяват повече от други не значи, че тия дето не се обезценяват ще излезат по-евтино, ако купиш нова кола и я продадеш на 3-4г... Защото разликата я даваш накуп в началото...
                    Например вземаш марка "Х" за 70 бона и после продаваш за 40... А марка "У" вземаш нова за 50 и после продаваш за 20... То само разликата от каското е по 1000лв отгоре на година...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на СУВ

                      Моят съвет на препатил е: В никакъв случай Каптива ! По пътя на логиката и Антарата не е за препоръчване. А ако още се задълбаем в логиката: Забрави за всякакви "корейци".
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на СУВ

                        Е добре ама при условие ,че можеше да си вземеш за тези пари японски СУВ,защо си взе каптива.Може би защото уж вози 7 човека,пък японеца за тези пари 4 + пилота?Тези каптиви като ги вземахте не ви ли впечатлиха с това ,че качеството е една идея над новите ниви и почти същото като на рекстъните и другите там манг мянг.Може би ровя в раната ти ама това наистина си е откровен боклук....карах един такъв на тест,който дори не изкарах на магистрала и го върнах почти веднага на дилърите.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на СУВ

                          Първоначално публикуван от ivan ivanov Преглед на мнение
                          Е добре ама при условие ,че можеше да си вземеш за тези пари японски СУВ,защо си взе каптива.Може би защото уж вози 7 човека,пък японеца за тези пари 4 + пилота?Тези каптиви като ги вземахте не ви ли впечатлиха с това ,че качеството е една идея над новите ниви и почти същото като на рекстъните и другите там манг мянг.Може би ровя в раната ти ама това наистина си е откровен боклук....карах един такъв на тест,който дори не изкарах на магистрала и го върнах почти веднага на дилърите.
                          Браво Иване, напълно подкрепям мнението ти-от толкова много японски и някой доста добри европейски СУВ-та, в БГ се състезаваме кой ще купи най-много от корейско потекло, на същите пари, но така е, едно време ДЕУ, бог да го прости, се продаваше най-много, сега са останали единични екземпляри, сега Деу възкръсна в Шеви и ние пак сме първи в Европа.
                          А пък на Х6-ци спрямо общите продажби на БМВ сме на първо място в света, предполагам

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на СУВ

                            В Каптивата се метнах през март 2007 и след като за няма 8 месеца ми скъса нервите, се отървах по спешност от нея. Това е първата ми и единствена грешка от този тип. И преди и след съм карал само европейски или японски SUV и то за макс. срок от една година. След злополучния ми експеримент се метнах в чисто нова Acura MDX с най-високото ниво и тази машина е първата, която не смених при навършването и на една година. И в момента я търкалям. Нито е светнала нито е скръцнала. Вече е на 53 000 км. и пробега е единственото, което ще ме накара да я сменя през март. Новата ще бъде или същата, но новия леко пипнат модел 2010 или Infiniti FX50. Инфинитито и преди ми беше на сърце, но заради ДДС-то избрах акурата. Сега вече то няма значение, та за това се чудя. 90-те коня отгоре на инфинитито при абсолютно еднакво тегло, мисля че ще ми донесат още малко фън
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X