Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

    Не проумявам как ги трошите вашите Ленд Ровъри, нарочно ли? До преди 16 години карах един ІІІ серия, 2,6 бензин (служебен). Невероятно здрава кола със спартанско обзавеждане (дървени седалки, тапицирани с брезент)! За 4 години каране предимно як-офф, нищо не се счупи, чак на човек да му стане неудобно ...
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #62
      До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

      Няма невъзможни неща!Особено ако попаднат в ръцете на някои колеги. Но и Тойотата не е по-малко здраво "животно"!

      Коментар


      • #63
        До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

        Много се извинявам за допълнителния въпрос, но и аз имам намерение да се здобия скоро време с Defender и затова се намесвам в разговора ви
        Въпросът ми е кое е по-удачния избор - 90 или 110? По принцип, късата база винаги е била с по-добри offroad данни, но ако 110-ката се вдигне малко и естествено и се сложат кадърни гуми, няма ли да бъде също толкова профодим. Питам защото късата база специално тук ми се вижда доста къса
        Отново се извинявам и се надявам да не съм разсърдил никого.

        Коментар


        • #64
          До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

          Първоначално публикуван от Piperkow Преглед на мнение
          Много се извинявам за допълнителния въпрос, но и аз имам намерение да се здобия скоро време с Defender и затова се намесвам в разговора ви
          Въпросът ми е кое е по-удачния избор - 90 или 110? По принцип, късата база винаги е била с по-добри offroad данни, но ако 110-ката се вдигне малко и естествено и се сложат кадърни гуми, няма ли да бъде също толкова профодим. Питам защото късата база специално тук ми се вижда доста къса
          Отново се извинявам и се надявам да не съм разсърдил никого.
          Споко де... И да разсърдиш, ще се отсърди - кво толкова! Късата - определено! Дългата е... тромавичка. Имам наблюдения и наскоро: яко изпълнение, всякакъв тунинг, много кеш и не ще... А ако всичко това бяха направили на 90-ка?! Леле мале - луноход щеше да е...

          Коментар


          • #65
            До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

            Те различните бази са именно и за различно предназначение. Ако ще се състезаваш или ще правиш хард, късата. Ако искаш обаче и да возиш повечко хора и багаж - 110ка.
            Всъщност на 110 ката основния минус пред 90-ката е, че не е толкова маневрена. Важно условие в гориста местност
            ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
            lre-bulgaria.org

            Коментар


            • #66
              До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

              Tова с базите е "клише". Баланса е някъде по средата на късата и дългата.
              На това Паджеро му удължиха междуосието с 18 см.:
              Подготовка на Pajero 2 за сезон 2009
              Тоя Патрул спечели едно състезание и май в момента води в Гърция:
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #67
                До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                Колега, какво стана, купи ли си нещо?
                Грандоман WJ 3.1 QD

                Коментар


                • #68
                  До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                  Много трудно........ без пристрастие -не става . Гледаш ,харесваш и скачаш в едната . По важно според мен е експлоатацията след това . Това значи и редовна подръжка - иначе нечупливи машини аз не съм чувал. Ако някой знае -да каже да си купим . След време ( като вече си щаслив собственик) , вярвай ми и ти ще си пристрастен в мнението си за твоята машина. Избора би следвало да е личен ( за да няма после -май се набутах). Успех ,и да се похвалиш.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                    Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                    Колега, какво стана, купи ли си нещо?
                    Не колега.За съжаление излезе един здравословен проблем в семейството и за това съм отложил покупката на джипа! Иначе твърдо ще е един къс Дефендър с ТД5 мотора! Благодаря за всички мнения колеги и успех!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                      И може би малко встрани от темата,но все пак близо.
                      Става въпрос за един Defender,собственост на ЧЕЗ,на служба в аварийната.Та там хората хич не харесват Land Rover и само плюят по марката(също и мой много добър приятел,който работи там).Падна снега зимата и той ми разправя,че всички коли палели,и Ниви,Тойоти,и Уазки,и Митсубишита,само "тоя боклук" Defender-а не пали,нова кола а не пали(м/у другото колата е 2.4 мотора от Транзит).И така целата зима не ще да запали.И те го оставят.Но идва пролетта....и той пак не ще да пали....и накрая решиха да го ремонтират.Чудиха се хората,въртяха на стартер докато почти не стопиха стартера,ама нъцки - не ще!И изведнъж някой се сети да провери идва ли гориво до помпата за високо налягане(комън рейл е мотора) и изненада - ми то нафтата не била нафта,а някакъв мазут дето не течеше,а капеше на парцали!!!И какво се оказа - че не Defender-а е боклук,а нафтата...или можеби този който е заредил последен....
                      Та му казах на моя приятел сам да си отговори на някои въпроси.А той между другото кара точно LJ,2-LT мотор,с кални 31"-ци Йокохама и не признава нищо освен Тойота....

                      Коментар


                      • #71
                        До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Tова с базите е "клише". Баланса е някъде по средата на късата и дългата.
                        На това Паджеро му удължиха междуосието с 18 см.:
                        Подготовка на Pajero 2 за сезон 2009
                        Тоя Патрул спечели едно състезание и май в момента води в Гърция:
                        Нали имаше военно изпълнение с 100 инча - не само 90 или 110? Която, най-вероятно е оптималната дължина?! Намират се чат пат в Англия и държат цена... Оглеждам се точно за такъв.
                        Но този например е 90-ка. LANDROVER DEFENDER 90 DIESEL SWB EX MOD 41,000 MILES:


                        този пък е 110-та

                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от ivied; 03-04-10, 14:57.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          Нали имаше военно изпълнение с 100 инча - не само 90 или 110? Която, най-вероятно е оптималната дължина?! Намират се чат пат в Англия и държат цена... Оглеждам се точно за такъв.
                          То проблема не е само в междуосието, ами и в свесовете. Конкретно, задния такъв.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            То проблема не е само в междуосието, ами и в свесовете. Конкретно, задния такъв.
                            Какво ще кажеш в този смисъл за 2-та военни по-горе?

                            Коментар


                            • #74
                              До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                              Какво ще кажеш в този смисъл за 2-та военни по-горе?
                              Е какво да мисля... Колкото е - толкова. Вижда ми се приличен, макар от тия снимки да не може да се прецени докрай.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                То проблема не е само в междуосието, ами и в свесовете. Конкретно, задния такъв.
                                Късия няма никакъв проблем със свеса, еле пък отзад. Дългия има доста приличен свес за ... дълъг.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X