Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново молба за помощ при избор (30K-45K лв.)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново молба за помощ при избор (30K-45K лв.)

    Преди 2 масеца Ви помолих за помощ при избор между ЛР Диско или Гранд Чероки на старо ... благодаря Ви за компетентните мнения ...
    ... но от тогава измина много време и нещата се промениха драстично - след прочетени безброй мнения и форуми, решихме да купим нов високопроходим автомобил. Изборът е от следните 4 :
    Санг Йонг Кайрон - днес го огледах в шоурума - на пръв поглед добра машина, има дизел "ала Мерцедес", бързи и бавни, а и цента е сносна - 43 000 лева;
    Дайхатцу Териос - бензинов с механика на стария РАВ 4 с блокажи, без бавни, но с ЕСП, също за 43 000 лева;
    Сузуки Витара дълга база бензин, 44 000 лева, с блокажи, бързи и бавни, без ЕСП;
    Хюндай Теракан от "Бай-бек" с всички екстри на 128 000 км за 34 000 лева....

    Както вече написах, ще се кара от жена ми всеки ден по пътя Перник - София и обратно, особено през зимата, затова стабилността е от най-голям приоритет. Аз лично ще го използвам по веднъж седми4но за риба, за което екстрите не са от значение, само проходимостта...

    Та бих помолил, ако е уместно и имате време, да ми препоръчате кое да избера. След дълги размисли изградих мое мнение, помогнете ми да го "доокомплектовам"

    Относно Кайрон - това е корейски 4х4, със всичките му недостатъци - "уж Мерцедес", "уж най-доброто 4х4 в евтиния клас (autobild.de), ама се оказва "рязан" 5-цилиндров Деу 2.9 литра с Комън рейл 1600 бара;
    Относно Дайхатцу - сервизира се в ТМ Ауто, а от там, доколкото знам, се "бяга далече, ама далече ..." и освен това 1.5 литровия бензин харчи колкото 2.0 на Сузуки....
    Относно Витара-та - единствения недостатък е, че няма ЕСП, предния мост се включва в движение (до 80 км/ч), а цената на дизела е с 12 000 лв по-висока - измерено в "лизинг" - 180 лв повече на месец. Като знам че ще сипвам месечно бензин за 200 лева, не ми излиза сметката накък си ...
    Относно Хюндай-я - тука нямам мнение, това е като да "бръкнеш в торбата със змии - или пепелянка, или смок", пък и е на километри, корейски дизел, не му разбирам ...

    Та така, очаквам малко помощ ....

    И освен това, някой сблъсквал ли се е със следния проблем - когато сложа газ на лизингов автомобил в гаранция, как реагират сервизите относно гаранцията ????

    Моите предпочитания клонят към Сузуки, очаквам мненията Ви ...

  • #2
    Аз бих избрал Витарата. Другите отпадат моментално.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #3
      От изброените кое има истински фултаим. Демек въртящия момент се придава на всяко колело по равно. Това е най добрия варянт за сняг.

      Коментар


      • #4
        И аз бих предпочел сузукито.

        А за газта - мисля, че гаранцията отпада в такъв случай, ама не съм 100% сигурен.
        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

        Коментар


        • #5
          Значи "фул-тайм" е единственно Дайхатцу - т.е. стария РАВ 4 - има бая електроника и блокаж 50:50, както и ЛСД в задния диференциал (не че знам какво е това). Има и ЕСП, както и асистент за спускане и изкачване по хлъзгави пътища.... ама това е система, която борави повече със спирачките, отколкото с "главата си", т.е. с блокажите ... а знам, че многото електроника, била тя и "мейд ин Джапан" не е на хубаво ....
          Другите 3 модела са с основен заден мост и включване на предния в движение (до някъква скорост - Кайрон до 50, Сузуки до 80, Хюндай-а не знам, км/ч) ....
          Апропо продавам компютри от 15 години и като влеза в шоурум и някой младок като седне да ми обяснява за електронни системи .... като знам един Виндовс колко често забива ... това офтопик ...

          Та в цените и лизингите съм вече спец - 10 кг оферти съм събрал, остава да реша кое да е ...

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Yordan Kolev
            Аз бих избрал Витарата.
            Туй СангЙонг след Мусо и Рекстън ми звучи като "Търсиш си белята".

            Дайхацу-то ми се види мъненко и тесничко.

            Тераканът пък (ако приемем, че иначе всичко му е наред) ми иде малко големичък за жена. Иначе си има и фултайм 4х4 (като опция, зависи конкретният екземпляр какъв е. Иначе има парттайм с включване до 80 км).
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              ЛСД = limited slip differential
              A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

              Коментар


              • #8
                Аз не бих избрал нито едно.. Всички тези имат нещо общо с джиповете...

                За парите, които сте приготвили бих си взел нов УАЗ Патриот, с дизел на Ивеко (има евро 4 мисля), климатик, ел-мел и т.н... Това е моето мнение..

                Успех в избора!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Yaro
                  Аз не бих избрал нито едно.. Всички тези имат нещо общо с джиповете...

                  За парите, които сте приготвили бих си взел нов УАЗ Патриот, с дизел на Ивеко (има евро 4 мисля), климатик, ел-мел и т.н... Това е моето мнение..

                  Успех в избора!
                  Ето че ме хвърли в размисъл отново ... а бех решил до коледа нова кола да подкарам ма имам една УАЗ-ка на вилата и жена ми не ще и неще да седне зад кормилото и

                  Сега сериозно - къде да гледам за този Патриот ??? Щото и Крайслер щели да пускат едн патриот в БГ след м.март догодина (тия от БалканСтар срам нямат - пускат ми оферта по факса за Компас на 43000 лева, после отивам да го видя - ми през Декември ще е тук, и то на 47 000 лева базова ...)

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Yaro
                    За парите, които сте приготвили бих си взел нов УАЗ Патриот,
                    E това пък хептен не е женска кола ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До колкото разбирам искаш да е икономична ама не мога да разбера защо си се насочил към новите ефтиний. Няма нужда да обясняваш то си е твоя работа. Само ми кажи мислиш ли че въпросните са по добри и по здрави от едно три годишно ГрандЧероки.
                      Жена ти знам какво ще каже

                      Коментар


                      • #12
                        Мисля,че VITARA е най-добрия избор от изброените.Плюсовете са много,един от които-класическа схема на задвижване!
                        sigpic УАЗ-452

                        Коментар


                        • #13
                          личното ми мнение е да не купувате никой от изброените автомобили. но аз съм пристрАстен към марка, която за съжаление не споменавате.
                          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Отново молба за помощ при избор

                            Първоначално публикуван от icarus
                            Дайхатцу Териос - бензинов с механика на стария РАВ 4 с блокажи, без бавни, но с ЕСП, също за 43 000 лева;

                            НЕ НЕ НЕ НЕ


                            ако не се разпадне ще се обърнеш на някой завой или ще ти се изпотрошат кокалити.

                            кое ше стане първо е за гадаене.

                            личен опит с един такъв боклук.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от митко
                              личното ми мнение е да не купувате никой от изброените автомобили. но аз съм пристрАстен към марка, която за съжаление не споменавате.
                              а тя е?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X