Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за CAPTIVA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Какво мислите за CAPTIVA?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Само мога да добавя, че на сухата тревичка до тел. кула във В. Търново, преди теб там беше паркирало едно 1/4 вековно рено с 13" или 14" гумета, без 4х4, без блокаж в дифа, което изобщо не се замисли и не превъртя гума, а ти докато вдигаше пушилка на едно място и спомена някои роднини.

    Та изобщо не съм очарован от офроуд качествата на каптивата. И като не ми трябва 6+1 места бих избрал лек автомобил 4х2 за тези пари.
    Защото подходих косо на неравността и колата увисна на по една гума между двата моста, моя грешка. Всяка кола без блокаж ще направи същия номер !
    А да видя случайно на Хисаря къде я блъсках между контролите ? Като чета отзивите, мисля че съм случил на добре сглобен екземпляр.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #62
      До: Какво мислите за CAPTIVA?

      Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
      Защото подходих косо на неравността и колата увисна на по една гума между двата моста, моя грешка. ..
      Така е, щото си свикнал на две колела...

      А сега сериозно. Виждал съм те как караш "Каптивата", на пръв поглед изглежда, че не я жалиш, но истината е, че добре преценяваш от къде и как да минеш. Правиш бърза прецнка и вземаш правилно решение на момента, вероятно офроудът с ендурото, те е научил на това...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #63
        До: Какво мислите за CAPTIVA?

        Явно имаш опит в карането. Това май е най-големия проблем при ВСИЧКИ автомобили произведени в Корея-променливото качество. Ти казаваш,че си „случил“ на Каптива,вярвам ти. Мой познат е също с Каптива и е влюбен в нея,но като разказва какви ремонти е правил (гаранционно,но все пак) и направо . Аз също съм доволен от СФ–то,но други казават,че скърцат и дават дефекти при туробото и тн. Е,още не съм стигнал 80к км,когато са повечето оплаквания от турбото,но и не се разтракала. Нито пластмаси,нито нищо. Същото за и30, киа сийд и тн. Въпроса е ,че си ни вършат работа колите. Кой как е избрал няма голяма значение. Ако си доволен караш,ако не връщаш колата (ако не губиш много пари) и вземаш друга. А като изключим проблемите (разход,ремонти) по дизела и пластмасат в купето,то Каптивата е един много добър автомобил,който определено е не по-малко достоен от един Аутлендър,например. А и това,че ако те блъснат отляво се отварят И десните въздушни възглавници,но...

        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
        Защото подходих косо на неравността и колата увисна на по една гума между двата моста, моя грешка. Всяка кола без блокаж ще направи същия номер !
        А да видя случайно на Хисаря къде я блъсках между контролите ? Като чета отзивите, мисля че съм случил на добре сглобен екземпляр.
        А нямаш ли ЕСП?
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #64
          До: Какво мислите за CAPTIVA?

          Първоначално публикуван от Dino
          Аз също съм доволен от СФ–то,но други казават,че скърцат и дават дефекти при туробото и тн.
          Дино, за 20000 км пробег и година и половина никоя нова кола няма да умре ... Надеждноста започва да се мери, когато един автомобил стане на 100-150 хиляди км и 4-5 годинки. През първите 20000 км даже и нова Лада Нива е почти безпроблемна. Не вярвам и на Каптивата да й стане нещо. Тия хорър истории дето някой си взел Каптива та й гръмнало турбото, след това двигателя, накрая спирачките отказали и се включили еърбеговете при 120 км/ч по магистрала ги приемам със силен скептицизъм. За всяка марка и модел се носи поне по една такава.

          На мен все още ми се струва, че корейците са доста назад от японците. Каквото качествено изкарат го вадят на цени идентични с японското и немското. Хич не ми харесва бизнес модела им подобен на Кауфланд - "купете си тънко". Е, да ама аз искам не толкова "тънко", колкото "качествено на що годе разумна цена" щото живея веднъж.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #65
            До: Какво мислите за CAPTIVA?

            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
            Дино, за 20000 км пробег и година и половина никоя нова кола няма да умре ... Надеждноста започва да се мери, когато един автомобил стане на 100-150 хиляди км и 4-5 годинки. През първите 20000 км даже и нова Лада Нива е почти безпроблемна. Не вярвам и на Каптивата да й стане нещо. Тия хорър истории дето някой си взел Каптива та й гръмнало турбото, след това двигателя, накрая спирачките отказали и се включили еърбеговете при 120 км/ч по магистрала ги приемам със силен скептицизъм. За всяка марка и модел се носи поне по една такава.

            На мен все още ми се струва, че корейците са доста назад от японците. Каквото качествено изкарат го вадят на цени идентични с японското и немското. Хич не ми харесва бизнес модела им подобен на Кауфланд - "купете си тънко". Е, да ама аз искам не толкова "тънко", колкото "качествено на що годе разумна цена" щото живея веднъж.
            Ставаше дума при по-дълъг пробег,едно 100-на хиляди км,а не на 20к км. Ако и стане такова нещо на 20к км на каквато и да е кола,която притежавам бързо-бързо ще я засиля към близкото дере. После да доказват застрахователите,че не е била открадната.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • #66
              До: Какво мислите за CAPTIVA?

              Здравейте.
              Имаме Каптива 2.0 дизел , 150 к.с.
              Колата е на около 2 години и вече минава 86 000 км.
              Среден разход дава колата м/у 9.5 до 10 максимум ама с много напъване.
              За тези 2 години колата , да чукна на дърво е влизала само в сервиз за обслужване. ( Масло , филтри , накладки и крушка на единия фар )
              За сериозен офф-роуд е смешно да се говори при този клас. НО..с нужните гуми мога да кажа , че колата се справя безпроблемно с по-леки препядствия.
              Нали е казано...офф роуда зависи 90 % от гумите и 10 % от задкормилното устройство
              Реалист съм. Знам , че не е Ескалейд , Дефендър или Събърбан примерно , но като пари - качество за мен колата е определено СПОЛУЧЛИВА.

              Коментар


              • #67
                До: Какво мислите за CAPTIVA?

                Лично мнение: Бих взел новия Рекстън или Санта Фе пред Каптивата. Тея каптиви, особено каот прочетох коментарите, не мки се струват много хубави....А пък аз рекстъна знам, че е с рама тип "стълба" като на Тойота Ланд Крузър, също и че харчи 11-12 градско, а за Сантафето- до 10 градско....така че.....

                Коментар


                • #68
                  До: Какво мислите за CAPTIVA?

                  Здравейте! Много мислих,гледах,карах и смятах! Другата седмица ще отида да купя CAPTIVA 3.2,ако все още ги има и ако не е влязал промяната на закона за ДДС в сила,а ако не-FORESTER! Това измислих!
                  Ако някой мисли,че много ще сбъркам,моля да сподели мотивите си!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Какво мислите за CAPTIVA?

                    По-добре си вземи Форестър,но с по-големия бензин и ръчни скорости. Ще си имаш хем комфортно возехе+добър баланс,хем понижаващи предавки и много мощност.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #70
                      До: Какво мислите за CAPTIVA?

                      Парите са си твои, но понеже търсиш мнение - вземи поне дизелова Каптива. Това 3.2 ще гори като ламята Спаска - Лукойл ще ти дадат специална грамота в знак на признателност.
                      Vitara 2.0 V6
                      Honda CRV (Gen 1)
                      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                      ВАЗ 2131

                      Коментар


                      • #71
                        До: Какво мислите за CAPTIVA?

                        Е,човека иска бензин. Значи е по-добре да вземе Форестър.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • #72
                          До: Какво мислите за CAPTIVA?

                          Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                          Е,човека иска бензин. Значи е по-добре да вземе Форестър.
                          То аз също исках и прокламирах колко по-добре е бензина спрямо дизела. Но това беше преди да имам възможноста да карам редовно нов дизелак комонрейл. Та си мисля, че човекът повтаря моята грешка. Казват, че умните хора се учили от грешките на другите. Споделям една моя грешка, негов е шанса да се научи.
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #73
                            До: Какво мислите за CAPTIVA?

                            Да,съгласен сам,че новите дизелови мотори са добри и коренно се различават от старите с ГНП! Проблема тук,поне според мен,е че 150 конски сили са малко за автомобил от 1800кг било и с момент от 320NM. Звука на V6 е по-приятен! Разхода е огромния недостатък! Ако имаше 3 литров дизел нямаше да се колебая!
                            Благодаря на всички за съветите! Бяха ми от полза!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Какво мислите за CAPTIVA?

                              Колега, моят съвет е преди да си вземеш бензиновата ламя се качи и покараи дизелака. Аз не съм го карал, но преди 2 дни бях в сервиз на опел и се заприказвах с момчето което ми оправяше колата и тои каза че дизела не е бил тромав и си набирала прилично. На някои ще му се стори че е "куц кон", но на друг може да му се стори приятна за каране. Така че наи-добре е сам да пробваш.
                              O898595418 - Митко

                              Коментар


                              • #75
                                До: Какво мислите за CAPTIVA?

                                Като лична кола бензин не съм карал,но като цяло съм карал бензин. А относно тромавостта. Като излезе Каптивата ходих на Панаира за тест-драйв. Е тогава слезнах от комън реил 90 к.с. без интеркулер,1200кг празна маса(Партнер 2.0HDi 2000г) и ми се стори тромаво. Е,може би и автоматика допринесе за това,но... Най-добре е да отидеш да направиш тест-драйв и са решиш. Гарантирам ти,че 50% от мненията НИ ще ти се изпарят от главата,след като покараш. Било то положителни или отрицателни. А като динамика и разход нищо не може да се сравни с III-то поколение Common Rail с пиезоинжектори и хубаво турбо.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X