Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за CAPTIVA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Какво мислите за CAPTIVA?

    Първоначално публикуван от 1.4 Преглед на мнение
    На утъпкан сняг-бива, малко кал-остава си там, от ония прехвалени автоматични системи не е остава нито една, колелата си буксуват както си искат.
    Успех с избора!
    Ей за това става дума. Както писах по-горе, оттам минаха Нива, Навара, Кашкяй, а каптивата остана да си почива по корем. Върнахме се за нея на края на мероприятието и я изтеглихме с нивата...
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #47
      До: Какво мислите за CAPTIVA?

      Уважаеми vlageo,

      4х4 системите на Кашкавала и Каптивата се различават само по това,че на Кашкай може да се блокира ръчно. Може би затова прегрява по-бавно. Иначе Каптивата реагира малко бавничко,но в никакъв случай не и късно. Обаче явно приплъзва и загрява. Оттам остава без 4х4,само с тракшън контрол и предно предаване. Чака се да изстине малко (10-на минути) и се продължава. За последното казвам от опи. СФ-то е с подобна система и изисква преиод на охлаждане,след продължително буксуване.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #48
        До: Какво мислите за CAPTIVA?

        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
        Уважаеми vlageo,

        4х4 системите на Кашкавала и Каптивата се различават само по това,че на Кашкай може да се блокира ръчно. Може би затова прегрява по-бавно. Иначе Каптивата реагира малко бавничко,но в никакъв случай не и късно. Обаче явно приплъзва и загрява. Оттам остава без 4х4,само с тракшън контрол и предно предаване. Чака се да изстине малко (10-на минути) и се продължава. За последното казвам от опи. СФ-то е с подобна система и изисква преиод на охлаждане,след продължително буксуване.
        абе май по-големия проблем и е, че е ниска и немощна (дизела специално). Тук конкретно 4х4 много не беше много необходимо, може и гумите да са били кофти, но лекотата с която затъна все пак беше впечатляваща.

        Коментар


        • #49
          До: Какво мислите за CAPTIVA?

          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          Уважаеми Dino, бихте ли споделили, колко и какви автомобили с повишена проходимост сте карали до сега? Лично за мен, би било интересно да разбера, каква база за сравнение и какъв опит имате.
          Първоначално публикуван от Dino
          Аз съм абсолютно съгласен с теб за всичко,освен за стабилността. От всички сувове които съм карал,този се накланя най-малко в завой(не говоря за порше кайен,а за фрилендър,тигуан,тоарег,каптива,куга,антара,аутлен дър и още няколко) Бая тест-драйва съм направил и мога да споделям. Учудващо е колко различни са окачванията на Аутлендър и 4007/Ц-коросър. За офф-роуда. Не съм имал друг път кола с 4х4,но тази си ми върши перфектна работа.
          Дино, докато се рових във форума търсейки информация за Паджеро, попаднах на горното твое мнение от 19-04-09, 13:24. Междувременно на мен и на giorgio прати преди няколко дни ЛС с доста различна информация. Би ли обяснил несъответствието? Няма нужда да го правиш с ЛС, тък като въпросът беше зададен публично. Предварително ти благодаря!

          П.С. Извинявам се за офтопика на всички.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #50
            До: Какво мислите за CAPTIVA?

            Мерси на Дино за ЛС-то, което прати. Моля някой модератор да изтрие последните ми два поста в тая тема - този и предния . Че сам не става да ги махна.
            Vitara 2.0 V6
            Honda CRV (Gen 1)
            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
            ВАЗ 2131

            Коментар


            • #51
              До: Какво мислите за CAPTIVA?

              Адски смешно ми стана днес и не мога се сдържа да не го споделя. Пускам едно леко негативно мнение в Аутомедиа.бг относно Хюндай като марка и получавам следния отговор:

              Първоначално публикуван от ?
              Еми аз си купих и не защото съм видял и съм отишъл да платя,а защото 3 седмици обикалях по шоурумите и цъках и нищо друго не предложи това,което ми предлага Санта Фе-то,за цената си. Вече 20к км нито скърца,а гори около 6.5-7 смесено. Комфортно и прострно е+ това не се накланя в завоите,а има и истински блокаж (50:50) на междуосевият електро-магнитен куплунг. Това е така и при Аутлъндър,но за същото оборудване е по-скъп и скърца,а Х-Траил и Фрилендър 2 са като лодки в морето,мака и доста комф...
              И почна да ме гъделичка едно Дежа Ву ...
              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар


              • #52
                До: Какво мислите за CAPTIVA?

                Първоначално публикуван от vasilvvs Преглед на мнение
                Здравейте! Интересува ме мненито на запознати за този модел на CHEVROLET? Кой двигател е за предпочитане 2.0 D или 3.2 бензин? Как се държи автоматичната скоростна кутия при двата двигателя? Струва ли си покупката на този автомобил сега с това намаление на цените? На ясно сам,че не е най-доброто в класа си,но е един от най-евтините. Дизайна и интериора на мен лично ми допада,а материалите в салона са по-качествени,като че ли,от използваните в други по-престижни марки. Моля, споделете!
                Дизела е тромав , а старта е мъка . За бензина нямам наблюдения.Но в крайна сметка важно е за какво ще го използваш и цената !

                Коментар


                • #53
                  До: Какво мислите за CAPTIVA?

                  Каптивата е с по-шумен двигател от Санта фе-то. Тромава е, но всички около 150 коня са такива. Сузукито е още по-шумно. Сериозен дефект се явява - маховика. Някаква фабрична недомислица и е често срещана замяната в гаранция. След това излиза камила с рога. Опел е доста сполучлива конфигурация. За офф-роуд забравете. Лично изпитано! Най-добър и мощен двигател е Хонда, но по-малко купе. Всички в този клас возят много по-добре от среден клас леки автомобили. Височки и малко по-нестабилни. Много удобни, като видимост, возия, обем и пренос на товари, много добра безопасност и най-вече - нова кола. На едните им шумят повече моторите, на други пластмасите и т.н. Всички обаче са характерни със средна динамика, но добра возия. Блокажи и висока проходимост, не очаквайте. Говоря за хард и среден тип разходки. Не съм видял досега, някой да вкарва нов паркетник в тежки коловози. За Пампорово, Витоша и други разходчици с добри гуми е идеален. Гориво - всички горят около 10-12 градско и 8-10 извънградско. Отново Хондата е с около 1-2л. по-икономична. Окачването - слабичко. На Патрола биалетките казват, че са тънки, а тези са като солети. Перфектни за асфалт. Нужно е редовно обслужване и няма да има дертове.
                  Т.е - качваш се, харесва ти някой модел, задължително го караш, правиш си някаква финансова калкулация и купуваш.
                  Спираш да четеш форуми за закупената кола, поне година след закупуването. Разните мнения могат да ти докарат сериозни психически проблеми. След година, две ще знаеш и колата и цената.

                  Дори BMW и Audi имат сериозни дефекти. Пък цената на обслужването, застраховките и нервите по опазването е висока.
                  Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Какво мислите за CAPTIVA?

                    Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                    Адски смешно ми стана днес и не мога се сдържа да не го споделя. Пускам едно леко негативно мнение в Аутомедиа.бг относно Хюндай като марка и получавам следния отговор:



                    И почна да ме гъделичка едно Дежа Ву ...
                    Абе то аз хубаво питах дали не се пише(ш) ixeos в един форум. И хич не беше леко,но айде. Не всички мислим еднакво и не би трябвало. Излагам си точките така,както ги виждам аз. От опита си,бил той и не особено голям.

                    хехехехе сега прочетох поста на никита66,в частност момента с психичните проблеми. Имам чувстово,че вече полудявам от поватряне на 1 и също нещо 1000пъти от ОПИТ (за сф-то говоря) и как 50 човека се опитват да ми докажат обратното,но без дори да са виждали колата отвътре,хеле пък карали. И не е само за СФ-то и много други "недостойни" коли ги вкарват в тая категория. А относно двигателя на Хондата 2.2 литра- наистина е по-малко коне,но пък и дърпа повече от по-ниски обороти,макар и до по-ниска скорост. СФ-то дърпа яко едва след 1600-1700 оборота,а Хондата те залепя за седалката при само 1500,но и купето е по-леко. Като цяло сигурна кола с добър двигател и 4х4 за та*ак. На Каптивата 4х4-то е много по-ефективно. И все пак тези коли не могат да се вкарват в тежък офф-роуд от геометрична гледна точка. Иначе съм сигурен,че повечето СУВ-ове,било то сан кафе или каптива/цр-в и тн, биха накарали доста хард офф-роудъри да гледат учудено. Не,не защото са по-проходими от тях,а защото са много по-проходими отколкото си мислим(те).
                    Последно редактирано от Dino; 14-10-09, 20:03.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #55
                      До: Какво мислите за CAPTIVA?

                      Dino, аз понякога ти се чудя?! На нас или на себе си искаш да докажеш нещо. Санта Фе-то си е прекрасен автомобил, движи се идеално. Бях с едно такова на Тетевен. Трудничко се качих горе до трасето /по-скоро трудно маневрирах/. Колата веднага отлепи предното колело и направо ме хвана шубето. Гумите са си за чист асфалт. С Патрола също съм имал проблеми, когато съм бил с кофти гуми.
                      Прибираме се с баща ми към Пловдив. Санта Фе-то движи с 160 км. Нищо не се усеща. Баща ми остана възхитен. Просто този тип коли са си за такива условия. С Патрола по магистрала ми идва тегаво.

                      Та! Не се опитвай да убедиш хората за качествата на твоя автомобил. Щом ти си го харесваш, значи всичко е наред. Пък и човек, като натрупа опит, пари и мерак - винаги може да измисли някоя нова придобивка. Карай си го със здраве и не си вкарвай мухи в главата.
                      Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Какво мислите за CAPTIVA?

                        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                        ... Иначе съм сигурен,че повечето СУВ-ове,било то сан кафе или каптива/цр-в и тн, биха накарали доста хард офф-роудъри да гледат учудено. Не,не защото са по-проходими от тях,а защото са много по-проходими отколкото си мислим(те).
                        Определено срещам сериозно затруднение да разбера защо толкова често собственици на джиповидни леки коли току напират да демонстрират кардани в област, за която колите им нито са мислени, нито са правени.

                        Със сигурност някои от тези колици ще стигнат по-далеч, отколкото предполага външният им вид, само че по-важният въпрос е на каква цена ще стане това ...

                        Ей така преди време собственикът на един "зъл" паркетник се беше засилил на хард разходка. За негов късмет, човекът получи просветление и реши да се върне обратно точно преди да се набута там, откъдето нямаше да може да излезе сам.
                        Жалко, че не можахме да погледаме учудено ...
                        Макар че единственото, на което се чудех тогава беше на колко парчета ще трябва да го вадим от горния край на дерето.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Какво мислите за CAPTIVA?

                          Какво мислите за CAPTIVA?
                          Просто НЕ МИСЛЯ! Няма смисъл!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Какво мислите за CAPTIVA?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Определено срещам сериозно затруднение да разбера защо толкова често собственици на джиповидни леки коли току напират да демонстрират кардани в област, за която колите им нито са мислени, нито са правени.

                            Със сигурност някои от тези колици ще стигнат по-далеч, отколкото предполага външният им вид, само че по-важният въпрос е на каква цена ще стане това ...

                            Ей така преди време собственикът на един "зъл" паркетник се беше засилил на хард разходка. За негов късмет, човекът получи просветление и реши да се върне обратно точно преди да се набута там, откъдето нямаше да може да излезе сам.
                            Жалко, че не можахме да погледаме учудено ...
                            Макар че единственото, на което се чудех тогава беше на колко парчета ще трябва да го вадим от горния край на дерето.
                            Toчно това имах предвид. Не ме разбирате правилно. Нито има рама,нито окачване нито нищо колата,а то си е точно кола. Аз за себе си доказах. Може да качи връх Мечи Чал през синята писта. Повече нямам нужда да си доказвам. Слеващото лято живот и здраве ще го кача пак и ще снимам този път. Говорех,чисто хипотетично,че ако имаше рама и окачаване (нужната геометрия) 4х4 системата,двигателя и помощните с-ми нямаше да изпитват голяма трудност и на по-тежки терени. Ни най-малко не желая да си „меря“ кардана с някого,защото при първото по-тежко трасе санта фе-то/каптивата/х-траила/и тн. ще издъхнат и пред най-вехтата Витара.

                            Едит: И както казва Чавдар: „Със сигурност някои от тези колици ще стигнат по-далеч, отколкото предполага външният им вид, само че по-важният въпрос е на каква цена ще стане това ...“. И подчертавам силно НЯКОИ,защото един рейндж ровър спорт/дискавъри 3 и тн,макар и по-паркетни на вид, са 5х по-оффрудъри от гореизброените light SUV.

                            Едит2: никита66, не сравнявай Патрола и СФ-то,дори и първото да е със сликове пак ще стигне по-далече. Първоначалния замисъл на двете коли е безкрайно различен,но ти това го знаеш,де.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • #59
                              До: Какво мислите за CAPTIVA?

                              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                              ... ако имаше рама и окачаване (нужната геометрия) ...
                              Само че, ако имаха ..., нямаше да са кросоувъри, а нещо съвсем друго. И тогава пък нямаше да имат качествата, заради които в същност ги купуват ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Какво мислите за CAPTIVA?

                                Отново да поясня. Пак неразбиране,няма нищо... Става дума,че ако имаха геометричната проходимост щяха да могат да ходят по-далече отколкото сега. И казах ХИПОТЕТИЧНО... Не че да има такъв модел с тази техника,то ще е направо смешно рама от Патрол с 4х4 техника от откровен СУВ.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X