Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви скорости?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви скорости?

    Пускам тука питането та да го видят всички. За Г-класата си купих мотор 2.5 ТДИ 150 коня комплект с електронна скоростна кутия. 5 степенна с блокировка на маховика.
    Мотора е с електронна помпа.
    Имам 2 възможности и искам да съм взел решение предварително.

    1 Да сменя помпата на мотора с нормална и да си взема една ръчна скоростна кутия.

    2 Да слагам всичката електроника така комплект.
    Проблемите с мотора и скоростите като управление са решими. Двата компа мога да херметизирам до -3м вода без проблеми. Управлението на кутията става практически тип-троник с възможност за ръчна или автоматична смяна на скорости. Оригиналния команден блок на кутията се изхвър...продава и се заменя с водонепроницаем такъв собствено производство.

    Питането ми е: Кое е по удобно в гората, не на състезание. За преходи по силно пресечен терен и в наистина лош път.. Хард разходки...ама ХАРД

    Благодаря предварително.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

  • #2
    До: Какви скорости?

    Ами и аз да попитам:

    Нямаш ток в акумулатора защото си пускал 5 лебедки ... примерно, и угасиш двигателя по някаква причина.
    Как ще запалиш с автоматика?
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Какви скорости?

      За обикновена скоростна кутия с роботизирано превключване ли говорим или за класически автоматик, че на мерца не са ми много ясни?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        До: Какви скорости?

        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
        Ами и аз да попитам:

        Нямаш ток в акумулатора защото си пускал 5 лебедки ... примерно, и угасиш двигателя по някаква причина.
        Как ще запалиш с автоматика?
        С 2-рия акумулатор. А сега аз да попитам:
        Намираш се на 35 градусов челен наклон налага се да спреш за маневра и после да тръгнеш без да тръгваш назад и без да въртиш гуми защото ще се окопаеш? Как ще го направиш с ръчните скорости?

        П.С. ако няма да има зверско блъскане и многочасово каране със зверски обороти и каране на спирачка и газ, автоматика стотици пъти превъзхожда ръгачката за офроуд.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: Какви скорости?

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Намираш се на 35 градусов челен наклон налага се да спреш за маневра и после да тръгнеш без да тръгваш назад и без да въртиш гуми защото ще се окопаеш? Как ще го направиш с ръчните скорости?
          Ми едно време имаше изпит на полигон и това упражнение по тръгване без въртене на гуми и без да се върнеш назад беше част от изпита. За по-напреднали упражнението се правеше без ръчна.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            До: Какви скорости?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ми едно време имаше изпит на полигон и това упражнение по тръгване без въртене на гуми и без да се върнеш назад беше част от изпита. За по-напреднали упражнението се правеше без ръчна.
            хахаха, аз съм си взимал книжката точно едно време и от 1-вия път го правя без ръчна, но прочете ли по-горните условия? май не си представяш 35 градуса наклон от пръст камъни и кал как ще стане тоя номер. Пък и няма ръна на света която да държи 2 тона джип на място при тези условия.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Какви скорости?

              Вальо, слагай го с всичката електроника. Аз съм твърдо за автомата доколкото познавам твоя тип каране.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                До: Какви скорости?

                Щом американците карат автомати и "формулите" - типтроник, това ще да е вярното решение
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  До: Какви скорости?

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  хахаха, аз съм си взимал книжката точно едно време и от 1-вия път го правя без ръчна, но прочете ли по-горните условия? май не си представяш 35 градуса наклон от пръст камъни и кал как ще стане тоя номер. Пък и няма ръна на света която да държи 2 тона джип на място при тези условия.
                  Мога да ти го демонстрирам при нужда

                  А по въпроса за скоростите на Вальо, кажете какъв тип е, че да се изкажау а не само да спамим. Щото от роботизирана до класически автомат разликата е огромна
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какви скорости?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Мога да ти го демонстрирам при нужда

                    А по въпроса за скоростите на Вальо, кажете какъв тип е, че да се изкажау а не само да спамим. Щото от роботизирана до класически автомат разликата е огромна
                    Надявам се се шегуваш?
                    Ако не заповядай на полигона на Голди там на това спускане са около 36-7 градуса. Абсолютно съм убеден, че не можеш да спреш на изкачване на средата и изобщо да тръгнеш, камо ли да тръгнеш без буксуване с ръчните скорости.

                    Ето го наклона, предполагам го знаеш:



                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какви скорости?

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Надявам се се шегуваш?
                      Ако не заповядай на полигона на Голди там на това спускане са около 36-7 градуса. Абсолютно съм убеден, че не можеш да спреш на изкачване на средата и изобщо да тръгнеш, камо ли да тръгнеш без буксуване с ръчните скорости.

                      Ето го наклона, предполагам го знаеш:
                      По средата се спира, при сухо време, ама на спускане. Ама честно казано не знам на изкачване дали изобщо ще се стигне до средата.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какви скорости?

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        С 2-рия акумулатор. А сега аз да попитам:
                        Намираш се на 35 градусов челен наклон налага се да спреш за маневра и после да тръгнеш без да тръгваш назад и без да въртиш гуми защото ще се окопаеш? Как ще го направиш с ръчните скорости?

                        П.С. ако няма да има зверско блъскане и многочасово каране със зверски обороти и каране на спирачка и газ, автоматика стотици пъти превъзхожда ръгачката за офроуд.
                        Ето това ми е любимото,на 37 градуса спирам и тръгвам с автомата колкото пъти си поискам,даже не пипам и спирачката(не става въпрос за ръчната).

                        С ръчка не става без да превъртат гумите или да подпалиш съединитела.

                        А колкото до паленето,то с дърпане не става,ама този дето ще дърпа нали има акумолатор.
                        ТЛК 80 4,2ТД-95г

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какви скорости?

                          Ако можеш да реализираш "типтроник"-а - действай. Стискам палци, и като го завършиш, викай за едно кръгче.
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какви скорости?

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            Ако можеш да реализираш "типтроник"-а ....
                            Обещавам да помагам с хора знаещи електрониката, компютрите и как да им влиаят
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какви скорости?

                              А когато си закъсал в кал и се налага да лашкаш джипа напред - назад, не е ли по - добра ръчката?
                              На мен лично ми се е случвало да закъсвам с Pajero с автоматични скорости в кал и понеже не мога да превключвам толкова бързо от първа на задна се окопах зверски.В същата ситуация с ръчна кутия съм сигурен, че ще изляза.Така поне мисля.
                              Не искам да споря, аз лично също предпочитам автомат, но в определени случаи ръчните скорости си имат своето предимство.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X