Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Додж Джърней

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Додж Джърней

    Отивам на годишен технически преглед. По едно време единия от персонала ми казва:
    -Отвори предния капак.
    Почудих се малко, но се сетих, че се дърпа една ръчка вляво. Дръпнах я, обаче капака не се отвори.
    Извадих каталога да чета инструкциите. Другия от проверяващите се намеси:
    - Доста години работим тук, за първи път идва някой, който не може да си отвори капака.
    и се засили да го отваря, обаче и той не успя
    Дойде и другия да помага, пипа нещо с пръсти и го отвори. Пита ме, защо не зная как се отваря и му отговорих:
    - И ако знам как се отваря, какво, да се гледаме колко сме хубави ли. Нищо не му разбирам и нищо не мога да пипам по него.
    - Прав си...отвръща ми той. -По хубаво е да не ти се налага да го отваряш.
    Но другия попита умно:
    - Как слагаш течност за чистачките
    - Ето там на мивката им нося тубичката и те наливат течността.
    / Които са от Пловдив знаят, че пункта за прегледите и мивката са залепени - срещу Бриколажа/

    Бях сам и нямаше чакащи зад мен. Ако имаше опашка, може би щяха да ми върнат да упражнявам действието,
    отваряне на капак, споменавайки роднините ми

    Коментар


    • От: Додж Джърней

      И от къде се отваря капака, че ми стана интересно
      До момента на повечето автомобили е ръчка (или нещо подобно) разположено в ляво някъде зад калника се пада. Като разновидност от това, знам само на витарата, че е разположена от пасажерската страна, май в жабката .
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • От: Додж Джърней

        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
        И от къде се отваря капака, че ми стана интересно
        До момента на повечето автомобили е ръчка (или нещо подобно) разположено в ляво някъде зад калника се пада. Като разновидност от това, знам само на витарата, че е разположена от пасажерската страна, май в жабката .
        Лоста в купето не е проблем. Лесно се намира.
        Допълнително има едно малко лостче на закопчалката отпред на капака,
        което е изнесено леко в дясно. Него търсихме

        Коментар


        • От: Додж Джърней

          За допълнителната /осигурителна/ блокировка на капака ставало въпрос. Ми, да си я отваря сам, като е толкова припрян. Ти му дръпваш лостчето в купето, а той да си намери палчето отпред, ако трябва и с пипане. Нали той е "професионалист" - всеки ден минават при него десетки различни автомобили. Трябва да е в час с всеки от тях, иначе какъв технически преглед ще му прави, като не знае от къде му се отваря дори капака на двигателя.
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • От: Додж Джърней

            Е това не го мога,мен сън няма да ме лови
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Додж Джърней

              Майкъл, кажи нещо за Доджа?
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • От: Додж Джърней

                Има ли някой наблюдение и опит за ФИАТ ФРИМОНТ?Вчера тествах един,170 кс.,4 големи мъже бяхме..стори ми се ,че малко бавно набира/автоматик/дизел.Някой би ли ми казал повече за качество-двигател,разход
                Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                Коментар


                • От: Додж Джърней

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Майкъл, кажи нещо за Доджа?
                  Ами за почти 5 години каране вече направих 35 хил. км.
                  За сега всичко е наред.

                  Коментар


                  • От: Додж Джърней

                    Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
                    Има ли някой наблюдение и опит за ФИАТ ФРИМОНТ?Вчера тествах един,170 кс.,4 големи мъже бяхме..стори ми се ,че малко бавно набира/автоматик/дизел.Някой би ли ми казал повече за качество-двигател,разход
                    Значи тук във форума няма да чуеш хубави думи за марката Фиат.
                    Кола която не е германска или японска марка, се счита за обречена категория
                    и някак си всички забравят моментите, когато видят Ферари, Ламборджини и Мазерати
                    как им потичат лигите

                    Аз като неспециалист в тази област разсъждавам образно така:
                    Никой производител не би рискувал да произвежда лоши коли
                    след като е вложил най-малко 1 милиард евро да строи завод.
                    Колите са еднакво хубави, но хората сме различни.

                    Коментар


                    • От: Додж Джърней

                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      Аз като неспециалист в тази област разсъждавам образно така:
                      Никой производител не би рискувал да произвежда лоши коли
                      след като е вложил най-малко 1 милиард евро да строи завод.
                      Особено пък след като е вложил и едни $ 4,35 милиарда да купи производителя "Крайслер".
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Додж Джърней

                        Така е прав си...Фримонт ми е фаворит заедно с Форестър...
                        Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                        Коментар


                        • От: Додж Джърней

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Особено пък след като е вложил и едни $ 4,35 милиарда да купи производителя "Крайслер".
                          Скоро колите които караш вместо Jeep ще се казват Fiip

                          Коментар


                          • От: Додж Джърней

                            Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
                            Има ли някой наблюдение и опит за ФИАТ ФРИМОНТ?Вчера тествах един,170 кс.,4 големи мъже бяхме..стори ми се ,че малко бавно набира/автоматик/дизел.Някой би ли ми казал повече за качество-двигател,разход
                            В края на миналата година оглеждах сериозно да взема един такъв Фриймонт. Всичко бях проучил, една камара ревюта изгледах в тубата и изчетох в нета. 2 пъти ходих до салона на летището да го гледам и накрая взех друг автомобил. Слабичък му е двигателя за килограмите, които носи. Тромав е. Това ме спря. Иначе изглежда/ше доста атрактивна покупка, когато оглеждах за кола.
                            Ако някой има повече опит, да сподели.

                            Коментар


                            • От: Додж Джърней

                              да..и аз като го потествах ,макар че бяхме 4 едри момчета ,ми се стори малко муден за 170-те кс.,...иначе интериора на купето е уникално...
                              Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                              Коментар


                              • От: Додж Джърней

                                Значи като натисна яко, ме лепи на седалката.
                                Като самолет е.
                                Обаче за кръвното ми, са опасни такива действия и внимавам при старта.

                                Колите ги изчисляват огромен екип от експерти и едва ли ние имаме тяхната мощ на знания
                                да преценим, дали е слаб двигателя за килограмите или не е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X