Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнения Jeep Grand Cherokee 3.6 бензин след 2014 г?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за мнения Jeep Grand Cherokee 3.6 бензин след 2014 г?

    Спрял съм се на двитателя 3.6 Пентастар, от изчетеното от чужди форуми, общото впечатление е, че V6 двигателя е най-надежден, 5.7 хеми се ползва, ако ще теглиш каравани, аз няма да тегля никой
    Интересуват ме силни и слаби места на джипа, раздатката здрава ли е и дали в действителност струва 16 000 лв нова, има ли добра алтернатива на оригиналанта, ако е така?
    Автоматичната скоростна кутия как се представя?
    Окачването на въздух предимно ме интересува здраво ли е?
    Ще се гледат главно вариантите OVERLAND и SUMMIT

  • #2
    Ако наистина, ама НАИСТИНА можеш да понесеш слабия 6ак тогава питай за него. Истината е Хеми-то. Другото е божа работа.
    O888 749-O86
    C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
    NC 750

    Коментар


    • #3
      Е той слабият шестак и силният осмак имат 70-80 коня разлика.
      Отделно зф-а е доста адекватна кутия.
      Отделно цените им са по-надолу и карат доста тия мотори.
      И все пак осмака има повече въртящ момент там дето ти трябва и подхарчва една две идеи повече.
      Та въпрос на вкус и цвят.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • m4r1qn
        m4r1qn коментира
        Редактиране на коментар
        Така е, прав си. Но пък тези 70-80 кс правят кефа, иначе и дачия сондеро върши работа.

    • #4
      8мака от 2014 нататък е със същия zf.

      3.6 е по-добър само с това че е по-икономичен. С нищо друго. За 5.7 всяко болтче го има в амнайсе варианта - това не е без значение.

      Това за раздатката ми се чини градска легенда. Пък и цената на нова не е критерий - по-важно е колко ги има по моргите и колко струват там. Например, раздатка за дизелови WK1 има колкото щеш. А е точно раздатката и с бавни и с блокаж - Quadra drive 2. Намирал сим раздатка и за 150 кинта. Нова предполагам е хиляди в зелено. Просто дизеловите wk1 са масови. 3.6 също са масови.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #5
        Зависи колега от какъв автомобил или СУВ се качваш това чероки 3.6 е доказано здрав, и пъргав за конските сили с които разполага. Все пак да не забравяме че го слагат и на РАМ а там мнение от сорта да ли че се тегли или носи много килограми не играе, защото пикапа е универсално живото.

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от m4r1qn Преглед на мнение
          Ако наистина, ама НАИСТИНА можеш да понесеш слабия 6ак тогава питай за него. Истината е Хеми-то. Другото е божа работа.
          Човек, написал съм с кой мотор ще търся, това с хеми-то мене изобщо не ме грее, пред очите ми мой приятел с прословутия Хеми на Крайслер 300, 1 година беше без кола, 6 месеца части, още 6 месеца ремонт и кел файда, че го хвалите толко много.
          Решил съм, че V6 с 294 коня са ми предостатъчни, ако щях да взимам нещо "УАУ", щеше да е SRT

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Приятелю, не знам от къде ги купувате тия части та ги чакате по половин година. Моите части пристигат за 3-5 дни.

            ...и ако мислиш че с 3.6 си с нещо по-добре откъм части и надеждност, дълбоко си се заблудил. 3.6цата освен че също страда от повдигачи, страда и от прегряване.

            Икономиччен е. Толкоз! НИЩО повече, напротив.
            Последно редактирано от sparkybg; 06-03-24, 11:44.

        • #7
          Първоначално публикуван от Mark0v Преглед на мнение

          Човек, написал съм с кой мотор ще търся, това с хеми-то мене изобщо не ме грее,
          При мен ремонт на мотор по днешни цени и с моя мързел ( разбирай натрупана работа + умора ) е 4-4500лв и отнема два месеца от А до Я, кой къде какво дърво е гризал ......ами случва се минали под дъгата по сервизите - бол. Мариян и Спарки са ти казали осмака е осмак и нищо неможе да се сравни с него! 210 коня от V6 и 230 от V8 нямат нищо общо като вървеж монтирани на едно и също купе. Разлика във разхода може и да има литър два, но до там. Умрелия ненатоварен осмак се възкриса със шлайф нови гарнитури сегменти и лагери, умрелия шестак с допълнително биели бутала понякога и ризи на цилиндрите........но ти си знаеи, ако ти се говори за "американци" звънкаш идваш ще лочим кафе и ще ги оклюкваме (кафе)
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от Mark0v Преглед на мнение
            .... пред очите ми мой приятел с прословутия Хеми на Крайслер 300, 1 година беше без кола, 6 месеца части, още 6 месеца ремонт ....
            Ако ще поддържаш колата в същия сервиз, мноето мнение е да смениш марката или да се огледаш за нещо чисто ново.

            Коментар


            • #9
              Преминах на Grand Cherokee след Toyota Camry. Избрах кола с добра проходимост и максимален комфорт за семейството. Закупих колата от шоурум през август 2015 г. Поколение WK2, автоматична скоростна кутия, задвижване на всички колела.
              Малко хора знаят, че преди актуализацията Grand Cherokee беше оборудван с автоматична скоростна кутия от Mercedes. Но вече в моята версия се използва модерна 8-степенна автоматична трансмисия, благодарение на която според производителите разходът на гориво е намален с 1 литър. Кутията е добра и издръжлива. Той е инсталиран на някои премиум модели автомобили, например Land Rover.
              По отношение на комфорта колата няма равна, но това е лично мое мнение. Завива гладко и карането е истинско удоволствие.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X